Ситница што ме нервира

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Слободно лупни скриншати кај сум прашувала што, како, зошто?
Што/како/зошто се подразбира под твоево „од кај сум го извадил ова“
1599150794967.png
И по 73 пат да ти повторам дека бев принуден да ти објаснам поради твоето прашање на прашање наместо одговор.
Кога ми кажа дека е за баба ти, замижав пред твојата некултура и одма ти одговорив. Па дури и ти се извинив, зошто прашав "од каде тоа дека работам на кардиологија?".

Засрами се. Не се работи за тоа кој кого замарал, туку за твојата некултура!
Тоа што за замарање го сметаш ова со баба ми, особено кога си медицинско лице, запрашај се што кажува за тебе.
Отидов да вежбам, не ме замарај веќе, ме мрзи да ти повторувам 100 пати.
 
C

CoolIris

Гостин
Што/како/зошто се подразбира под твоево „од кај сум го извадил ова“
Прегледај го приврзокот 264885
И по 73 пат да ти повторам дека бев принуден да ти објаснам поради твоето прашање на прашање наместо одговор.

Тоа што за замарање го сметаш ова со баба ми, особено кога си медицинско лице, запрашај се што кажува за тебе.
Твојот скриншат го потврди тоа што го зборев. Никаде не прашував што, зошто, како?

Само прашав "од каде го извади тоа?", што е нормална реакција кога те прашува некој рандом лик на форум.

И пак ќе кажам, не е замарањето, туку некултурата.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.138
Поени од реакции
28.891
Кога ќе ми почнат реклами на сред песна.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Ме нервира што на мобилниов кога почнувам да бришам текст мислење што го пишувам тука на форумов ми се гаси тастатурата. Сега додека го пишував ова неколку пати бришев дел од текстот и се гасеше тастатурата.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Инсталирај AdBlocker на броусерот, и нема да имаш мака со реклами повеќе (y)

Единствено има после одредени сајтови кои не се достапни, бараат да избришам адблокерот за да можам да сурфам низ тие сајтови.

Секако одбив да го избришам адблокерот, побитно ми е да си слушам на мира музика без реклами, а тие сајтови кои се недостапни поради тоа што користам адблокер ги заменувам со други сајтови.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.386
Единствено има после одредени сајтови кои не се достапни, бараат да избришам адблокерот за да можам да сурфам низ тие сајтови.

Секако одбив да го избришам адблокерот, побитно ми е да си слушам на мира музика без реклами, а тие сајтови кои се недостапни поради тоа што користам адблокер ги заменувам со други сајтови.
Имаш опција во ад блокерот на кои сајтови да ти работи истиот. Така да, не гледам зашто мора да менуваш сајтови.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Ме нервира што на мобилниов кога почнувам да бришам текст мислење што го пишувам тука на форумов ми се гаси тастатурата. Сега додека го пишував ова неколку пати бришев дел од текстот и се гасеше тастатурата.
Во недела сум пишал за ова во среда се реши проблемов со апдејт на Google Chrome.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
Патетика и претенциозност (особено во уметноста).
Продолжни кабли со мултиштекери, во кои утикачот може само Хулк да го збрца.
Изразот "Само љубов луѓенца" (главниот проблем тука е луѓенца)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.798
... кога варекина ја има погоре на полица, а лебот најдоле, кога полицата е наполнета до даска и со земање на еден производ све паѓа, благе везе немаат како се реди асортиманот во маркетите!
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.138
Поени од реакции
28.891
Кога ќе пуштам некое видео и ќе почне таа салам алекум песната...одма скип му мавам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom