Ситница што ме нервира

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Во последно време многу ме иритира лош хумор. Посебно сум алергичен на споделување фотки од "смешни" страни на ФБ.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627


20 минути у епизода они уште кредитс, продјусд бај, директед бај на куров бај мамата ваша
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.290
Поени од реакции
78.940
Не ми се верува дека некој се жали или уопште го боли уво за лајкови/дислајкови. Мислам дека тролаат, скоро сите, или јас ја потценувам моќта на лајк/дислајковите.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Многу почна да ме иритира фразата "Кој сака нека честита". Што е поентата да се пише ова? Си објавил дека си постигнал нешто или дека ти е роденден, ако сметам дека треба ќе ти честитам, без ти да ми кажеш.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Многу почна да ме иритира фразата "Кој сака нека честита". Што е поентата да се пише ова? Си објавил дека си постигнал нешто или дека ти е роденден, ако сметам дека треба ќе ти честитам, без ти да ми кажеш.
Мене ми е смешно к'д ќе напишев очекују свите да ми честитав. :pos:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.897
Многу ме нервира кога ќе купам сладолед на стапче го отварам а стапчето пола и повеќе брцнато во чоколадо o_O
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
" Нема на залиха/лагер"
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Кога некој наместо "кока-колата" вели "коката-кола".

Кога некој прашан за возраста на детето не вели на пример "две и пол години" туку "триесет месеци".
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
Кога некој наместо "кока-колата" вели "коката-кола".

Кога некој прашан за возраста на детето не вели на пример "две и пол години" туку "триесет месеци".
Честитки оти ова е дефинивно прво...источна македонија? Охрид?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
Источна. И во Кочани и во Штип сум ги чул и двете.
Да. Мислам дека има слушнато луѓе што знам со атипично членување од таму. Дијалектска работа веројатно....
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.367
Поени од реакции
19.930
Во последно време многу ме нервира по социјални мрежи кретени што ставаат хехенца на секакви вести, особено на некои трагични.

Изгорела куќа - хаха, пандемијата коси - хаха, жена прегазена на улица - хаха...
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Во последно време многу ме нервира по социјални мрежи кретени што ставаат хехенца на секакви вести, особено на некои трагични.

Изгорела куќа - хаха, пандемијата коси - хаха, жена прегазена на улица - хаха...
Мене ми се случило по грешка (од мобилен обично) да стиснам на хаха, или на честитка за празник, на пример, да го стиснам прстот надолу, ама кога ќе видам што сум притиснала, брзам да го сменам. :D

Некои може како мене по грешка стиснале и не виделе, а некои стварно намерно го прават тоа.
Пред некој ден, поставив прашање во една група на ФБ, и некој ми става :D . Го тагнав во коментар: Ќе ми објасниш што е смешно? Човекот одговори дека мислел оти се заебавам со прашањето. И тоа има :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom