Ситница што ме нервира

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од King B, 19 август 2011.

 1. King B

  King B Bears. Beets. Battlestar Galactica.

  Член од:
  24 јануари 2011
  Мислења:
  1.786
  Допаѓања:
  4.075
  Мене ме нервира коа ми капе на ламарината од климата на комшиката врз мене и неможам да спијам навечер и кога тастатурата ми се полни со трошки.
  Вас какви ситници ве нервираат?

  - се надевам не е дупла тема, барав за "Ситници" и за "Нервира" ама не најдов ништо :pipi:

  Едит:
  коа не ми текнува на некое зборче во моментот, коа неам кредит, коа треба да објаснам нешто сложено на некој идиот, коа треба да ги протнувам врвците на патиките после перење, коа гледам дека нема шампон откако ќе ја намокрам косата, кога ми косат трева под прозор во 6:30, прашина на полици, неканети гости, кога некој џвака мастика ко кобила, мљацкање, луѓе што си ги сечат ноктите до корен и после им се грозни, пукање балончиња и тако даље. Епа дојди ми!
   
  На blue ladybug и children им се допаѓа ова.
 2. Out Of Reality

  Out Of Reality

  Член од:
  5 јануари 2008
  Мислења:
  2.495
  Допаѓања:
  2.349
  ме нервира саат во соба кој прави тик так тик так... а јас треба да спијам.
   
  На ХулахопкиСоТочки, Stefi <3 Miki, TheQueen и уште 7 други им се допаѓа ова.
 3. Рудници и

  Рудници и ООЗТ Рудници и железарница - Скопје

  Член од:
  9 декември 2009
  Мислења:
  11.230
  Допаѓања:
  16.258
  Немој ваква тема,ќе напишам толку работи ќе бидат досадни за читање .
  Ама ај:
  - На ладно време палење кола на комшиите сабајле во 6 за да ја загреат,без рзлика шо се во 7.30 дури на работа (а колата во некои случаи е и нова);
  - Децава од околниве згради ко ќе викнет мамоооооооо/татоооооооооооо по 34 пати едноподруго!(За ова немам право да се бунам,истото ми се дешавало ко детиште :P)
  - Летово неколку пати ми се деси да тргнам на плажа и наеднаш да се стемнит и да истурит дожд.Поголема нервоза од то немав летово!
  - Луѓено шо седет на Автобуска и со целата сила на својот внатрешен животински инстинкт напаѓет невини туристи (многу од нив и малолетни дечки шо дошле првпат самостојно на одмор) и оние шо седат по улица со истата цел.

  За сега толку,ќе надополнам ко ќе ми се десит ситуација :D
   
  На Naked Gun, Dream и King B им се допаѓа ова.
 4. smexy

  smexy Гостин

  Телефон...се брои као ситница?
   
 5. The_Red1

  The_Red1 значи фактички

  Член од:
  18 септември 2009
  Мислења:
  4.160
  Допаѓања:
  4.751
  Најголема ситница што ме нервира е тропање на садови :icon_lol: Друго-кога нема нет, кога не ми работи телефонот, кога имам многу обврски, кога некој упорно тврди дека 1+1=3, кога не можам нешто да најдам, кога ми се моча у кафич :) , кога е врело јадењето, кога читам нешто и некој ми збори, кога слушам музика (на слушалки) и некој упорно ме прекинува и така натаму и така натаму.... :)

  п.с. најголема ситница што ме нервира е кога сум нервозен :icon_mrgr:
   
 6. Рудници и

  Рудници и ООЗТ Рудници и железарница - Скопје

  Член од:
  9 декември 2009
  Мислења:
  11.230
  Допаѓања:
  16.258
  Да се надополнам и ова!Пред спиење било какви звуци ми се контрапродуктивни по сонот.После ко ќе заспијам ак сакат и 3 Светска Војна нека пукат.
   
  На VaneStoilov и blue ladybug им се допаѓа ова.
 7. Schürrle

  Schürrle can't be touched

  Член од:
  19 ноември 2008
  Мислења:
  2.773
  Допаѓања:
  1.620
  Ме нервира кога ми се спие , а неможам да заспам :tapp:
   
  Stefi <3 Miki, blue ladybug, WhyMe и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Out Of Reality

  Out Of Reality

  Член од:
  5 јануари 2008
  Мислења:
  2.495
  Допаѓања:
  2.349
  инаку нај највеќе ме нервира кога некој го крши кругот и прави бед филм :P
   
  На blue ladybug и puppete dolly им се допаѓа ова.
 9. Hackeristika

  Hackeristika

  Член од:
  27 јануари 2010
  Мислења:
  346
  Допаѓања:
  145
  Tip: Работи на батерии! :P
  Лесно ќе средиш работа...

  Он-топик:
  Ме нервира кога телефонот ми покажува дека нема мрежа а предавателот е на 1 км далечина...
   
 10. Out Of Reality

  Out Of Reality

  Член од:
  5 јануари 2008
  Мислења:
  2.495
  Допаѓања:
  2.349
  одкако знам за себе немам ставено саат во соба
   
 11. FuckYouAll

  FuckYouAll Гостин

  Кога неможам вечерта да заспијам, а треба да станам многу рано.
   
  На devojcence, WhyMe и Рудници и им се допаѓа ова.
 12. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.821
  Допаѓања:
  6.521
  Кога нема тоалет.... у момент кога ми треба. :ROFLMAO:
   
  На WhyMe му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Torchyrus

  Torchyrus

  Член од:
  15 јануари 2011
  Мислења:
  2.738
  Допаѓања:
  2.767
  Коа ќе паднам на една утакмица на спортска на тикет шо носи 10к +
   
 14. Пропалица

  Пропалица Мртов/а

  Член од:
  25 јуни 2011
  Мислења:
  2.867
  Допаѓања:
  1.405
  Се нервирам кога немам пари за цигари.
  Се нервирам кога некој ќе ми соли памет.
  Се нервирам кога ќе ми пукне гумата на точакот преска ми пукна и ова е 36 пат за ова лето
  Се нервирам кога ќе нема ништо во фрижидерот.
  Се нервирам кога некој што е гостин седи кај мене повеќе од еден час
  Се нервирам некој кога ќе ме нарече скржав.
   
  mickey mouse, WhyMe, Iµµortal и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. 0C0FFEEBABE

  0C0FFEEBABE Bsc. Sc.

  Член од:
  6 јули 2008
  Мислења:
  4.967
  Допаѓања:
  1.552
  Топло пиво и виски без лед!
   
  На Des и Igorcemk им се допаѓа ова.

Сподели преку: