^^Smiley^^
Поени од реакции
25

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Паѓаш у секаква дискусија бе, мочле просто :)
  Пак не ми одговори, а си окрка бан од тема за оф-топикот.

  Битно за едно се согласуваме, дека за тебе сум нула. А сега оди потроши некој денар на твоите и стави си крема и лосионче, твоето животно достигнување :)))

  ПС: Не заборавај на физичките вежби.
  P
  Неточно.
  Да речеме има тема за... штознам, христијаните и исус (јас сум муслиман).
  Ако се е во ред со мене, не би требало да сакам да учестувам на таа тема. Бидејќи нели, не се наоѓам на никој начин во неа, ни директно ни индиректно. Едноставно таа тема не е за мене.
  Ама јас учествувам.
  Не само што учествувам, туку и најактивниот член сум (ти мислам дека имаше најголем број постови во темата за која збориме :)))))) ).
  Е тогаш гарфилд слободно може да ме шутне од неа бидејќи јас немам што да кажам на тема за христијанството и исус, пример.
  Ти немаш што да кажеш на тема за собиранка на постари од 25 години бидејќи имаш 20.
  Да резимираме. Ти би требало да не сакаш да учествуваш на таа тема. Ако сепак учествуваш, и се надрмудруваш со останатите... жалам, ама имам право да те банирам од неа.
  Се надевам јасно е сега :)
  P
  Јас нетолерантен и инаетлив? :)))))))
  И последното мислење беше офтопик. Немаш 25 години, и самиот го знаеш тоа... чуму потреба со 5 поста да учествуваш на таква потреба. Освен нетолерантност. И инаетење. А мојата акција беше реакција. Тоа е тоа.
  Биваше ли на темата за Скопје да лупаш фотографии во високи резолуции??
  Скопје е такво убиствено од секогаш :D Сепак секоја чест за храброста да студираш во странство :D
  Nice владее, имам малку живеено таму, на два пати. Ама јас сепак сакам нешто поголемо од тоа:) Лион е економски многу побитен град, главен град е на Rhône-Alpes... Ница е повеќе град за мирно живеење на стари години:) Лион е за факултет и кариера. Со тоа што не сум сигурна дека ќе останувам тука за делот „кариера“, мислам дека ќе ми е предизвик друго место...
  А со тоа и ќе ти одговорам на тоа „зошто друга држава“. Сакам предизвици, конкуренција, високо ми е ставена пречката - за се. Скопје почна да ме убива по малку... Ми требаше нешто ново.
  Никогаш не сум се кажала Скопјанка, што знам:) Скопје ми е дома, ама корењата ми се негде Илинска планина.
  Иначе Лион.. Втор по големина во Фр (не е Париз што е одлично, зошто тој град ме замара со неговата големина), ги има сите предности на голем град а сепак не е напорен, факултетот ми е одличен... Што знам, се тоа:)
  По татко сум од Демир Хисар (а по мајка сум Струмичанка), ама цел живот сум од Скопје, па сум од оние „натурализираните“. Иначе студирам Економија, во Лион, Фр.
  Мојт. Извинување прифатено.
  Од моја страна извинување за тоа што кажав дека не сме во иста категорија, обично не сум така кучкеста.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom