Сендвичара "Седмица"

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.259
Поени од реакции
22.479
Мене така од Ројал ми дадоа гага цела кофа ко од поликолор. Послем два дена се расипа, еднаш дали го употребив.
Си можел барем да искречиш. Да не го фрлаш за џабе.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.900
Поени од реакции
10.525
Мене не ми е јасно зашто не вршат достава.
Се плашат дека изладен хамбургер ке дојдеш и ке им го треснеш од глава затоа строго на лице место


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.060
Поени од реакции
57.306
Иначе во 7ца се нарачува по телефон ти кажуваат за 15 мин влегуваш и си земаш додека тие внатре уште си чекаат:drk:
Јас и пред сендвичара да сум по тел си нарачувам наместо во врат да ми дишат 20 души во 5 квадрати 15-20мин и ко ке излезам на скара да мирисам...
Кога последен пат ти успеало ова?
Напротив, се повеќе телефонски нарачки има, а се помалку што таму нарачуваат. Така што од кога почна пандемијата многу побрзо се услужени тие што таму нарачуваат.
Многу пати и телефон не креваат ради превише нарачки. Надвор чекаат луѓе пошто не им е готова нарачката во договорениот термин.
 
Член од
25 февруари 2020
Мислења
196
Поени од реакции
174
Кога последен пат ти успеало ова?
Напротив, се повеќе телефонски нарачки има, а се помалку што таму нарачуваат. Така што од кога почна пандемијата многу побрзо се услужени тие што таму нарачуваат.
Многу пати и телефон не креваат ради превише нарачки. Надвор чекаат луѓе пошто не им е готова нарачката во договорениот термин.
Стално така нарачувам, само да не чекам внатре
Поради тоа што внатре е стално хаос и многу тензично,
стално турканици, немало дистанца ни пред па ни со Коронава, сум бил сведок на многу инциденти
Вработените се ептен напнати и смуртени сум добивал убиствени погледи оригано ако ги замолам да ми стават, да му се одјаде на човек, преработени се знам ама муштериите не се криви
И јас чекам само надвор, кажуваат пр за 15мин а внатре 10+ души, влегувам а од тие 10души последните 3-4 уште чекаат
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.341
Поени од реакции
4.951
Абе идам до Taco's Јам да каснам оргинално тако со парчиња чисто свинско месо, авокадо, црвен кромид и чили сос за 170ден. прсти да излижеш со прилози салати и помфрит
Ќе ви се плукнам во тоа скапаното Седмица да ви го мочам со дехидрирана жолта мочка. Секој втор дојден од надвор, акал по тоа Скопјето се влечкал по Болници, Институции и како кулминација ќе јаде во тоа прочуената Седмица пошто за тоа и само знае. Амалски ликови сркаат амалски сендвич со ѓубре плескавица и кило мајонез и помфрит. Мајонез од рафинирано масло и јајца. Не е од кавијар праен, маслиште е.
Се настегаш ко говедо со тоа индустрискиот купечки помфрит што го тураат од тоа вреќиците. Ти се подуе стомакот и подждригуаш." ooooгх... ааааах....ждриг....ох. не ми е арно.....ааах... се прејадов....
Тоа е мајндсетот ако ти стежи во стомако и се настегаш ко гојдо значи нештото ги оправдало тие 160ден. за ѓубре храна.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Абе идам до Taco's Јам да каснам оргинално тако со парчиња чисто свинско месо, авокадо, црвен кромид и чили сос за 170ден. прсти да излижеш со прилози салати и помфрит
Ништо посебно не ми беше Тако'с Џем мене, Ла Пуерта и Амигос се далеку подобар избор за мексичка храна, а и не знам зошто ги споредуваш со 7ца кога комплетно различни менија имаат.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Ништо посебно не ми беше Тако'с Џем мене, Ла Пуерта и Амигос се далеку подобар избор за мексичка храна, а и не знам зошто ги споредуваш со 7ца кога комплетно различни менија имаат.
Добро ама Амигос е нешто поскап и локацијата си го прави своето.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ништо посебно не ми беше Тако'с Џем мене, Ла Пуерта и Амигос се далеку подобар избор за мексичка храна, а и не знам зошто ги споредуваш со 7ца кога комплетно различни менија имаат.
Амигос е шит станато, нз кога последен пат си била али више се претворени у онакво класично скопско кафиќке поише него ресторан со ептен basic храна, наместо ресторан. А цените ресторански. Џабе ги фрлив парите пред некој месец, никад више.

Ла Пуерта си гази.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Абе идам до Taco's Јам да каснам оргинално тако со парчиња чисто свинско месо, авокадо, црвен кромид и чили сос за 170ден. прсти да излижеш со прилози салати и помфрит
Ќе ви се плукнам во тоа скапаното Седмица да ви го мочам со дехидрирана жолта мочка. Секој втор дојден од надвор, акал по тоа Скопјето се влечкал по Болници, Институции и како кулминација ќе јаде во тоа прочуената Седмица пошто за тоа и само знае. Амалски ликови сркаат амалски сендвич со ѓубре плескавица и кило мајонез и помфрит. Мајонез од рафинирано масло и јајца. Не е од кавијар праен, маслиште е.
Се настегаш ко говедо со тоа индустрискиот купечки помфрит што го тураат од тоа вреќиците. Ти се подуе стомакот и подждригуаш." ooooгх... ааааах....ждриг....ох. не ми е арно.....ааах... се прејадов....
Тоа е мајндсетот ако ти стежи во стомако и се настегаш ко гојдо значи нештото ги оправдало тие 160ден. за ѓубре храна.
Ахаха браво за постов. Не, најјако е што за све си у право, ама буквално за све! И пак ќе отидам еднаш у 3 месеци и ќе јадам онака стрвно да се унередам од мајонези и кечапи и сенфови.

Ништо посебно не ми беше Тако'с Џем мене, Ла Пуерта и Амигос се далеку подобар избор за мексичка храна, а и не знам зошто ги споредуваш со 7ца кога комплетно различни менија имаат.
Каква црна Ла Пуерта тоа ти е мексички за сиромаштија. Еднаш од немајкаде земав бурито у грло ми застана од што беше суво.



у кој универзум ова е мексичка храна? Ова умрено wannabe гиро, што има аспирации за бурито!? Такос Џем за Ла Пуерта ја има измислено мексичката храна.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.136
Поени од реакции
8.228
Не се стриктно за мексиканска храна, ама Food Hood има добро бурито...
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
20220314_112051.jpg

160денари претходно сега лабаво 20 денари поскапување. Забегаа и овие...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom