Сендвичара "Седмица"

Член од
25 февруари 2020
Мислења
196
Поени од реакции
174
Брат, таквите ко тебе се само за шпиц од кондура у шупак. Си го сјебал системот, браво. Дошол до сендвичара и врти на телефон за да нарача еден сендвич, па нема победно. Мене би ми било срам малку. Ради вакви нарачки не креваат на телефон за нарачки кои стварно треба да се направат телефонски за да не чекаш спремање 10+ минути (над 5 сендвича).
Па кога не научивте растојание да држите не планирам некој ко тебе со шпиц кондура во врат да ми дише здивот топол да ти го осеќам.
Исто чекам и јас само надвор
А за шпиц од кондура у шупак НЕМА МАЖ
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.766
Поени од реакции
17.482
Брат, таквите ко тебе се само за шпиц од кондура у шупак. Си го сјебал системот, браво. Дошол до сендвичара и врти на телефон за да нарача еден сендвич, па нема победно. Мене би ми било срам малку. Ради вакви нарачки не креваат на телефон за нарачки кои стварно треба да се направат телефонски за да не чекаш спремање 10+ минути (над 5 сендвича).
Ne e kriv on tuku sedmica so retardiraniot sistem, kade tip so naracuva preku telefon sendvic kje go zeme pobrzo nego toj u red. Porano bea sinonim za brza usluga, sea za 5 lugje red se ceka 20 minuti.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Па кога не научивте растојание да држите не планирам некој ко тебе со шпиц кондура во врат да ми дише здивот топол да ти го осеќам.
Исто чекам и јас само надвор
А за шпиц од кондура у шупак НЕМА МАЖ
Ради такви ко тебе се прави гужва бе цреп, пошто ти со еден смрдлив комбиниран што си свртел од пред дуќан ќе им го земеш редот на тие што чекаат повеќе нарачки. Не си ти крив, туку они што го дозволуваат тоа.

И јас не сакам да ми дишат у врат, ниту пак му дишам на некој. Баш поради вакви појави како тебе ја имам заборавено седмица.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.808
... последен пат кога бев, соодносот позади, беше нешто као три женски и едно мушко, онака ги посматрав посебно женските, се вртеа два круга за една работа, додека машкото со двете раце без вртење беше многу побрз, гужвата не е само до љубителите на хамбургер на стара слава од Седмица, туку и од персоналот според кој критериум одбран врло неспособен, а да заборавив да кажам дека после секое излегување од тие двете си имаше меѓусобен коментар на оговорање кој што бил тој што излегол, со подолг поглед по него, а ако не го познавале веднаш паника од прашување да не е тој на таа...итн,
а јас само ќутев и мислев издржи, издржи...не коментирај!
П.С.
пред да излезам им се свртев на едната сумо борач и’ реков да не се труди да ме оговара, туку да прави сендвичи за што е и платена! :eek: остана врло изненаџена и увреџана! од тогаш не влегов веќе, па и веќе не е тоа тоа, а мене онака ме удри носталгија за онаа Седмица легенда за хамбургери! :rolleyes:
 
Член од
25 февруари 2020
Мислења
196
Поени од реакции
174
Ради такви ко тебе се прави гужва бе цреп, пошто ти со еден смрдлив комбиниран што си свртел од пред дуќан ќе им го земеш редот на тие што чекаат повеќе нарачки. Не си ти крив, туку они што го дозволуваат тоа.

И јас не сакам да ми дишат у врат, ниту пак му дишам на некој. Баш поради вакви појави како тебе ја имам заборавено седмица.
Важи од сега натаму тебе бе тебе ќе те прашам како и што да правам пфф
Што ради такви ко мене бе а јас влегувам земам си одам а ти ако сакаш медитирај внатре
Еве сега се потсети на 7ца оди малце прошетајсе нема да ти е лошо
си заглавил тука баајаги коментирајќи за места кај што не си бил одамна зошто не си можел да ги поднесеш гужвите што те терале да заплачеш
ајт
 
Член од
13 март 2015
Мислења
165
Поени од реакции
125
За тие што вие е само за мајонезот, видите најдете некој од вработените нека ви дава. Јас додека претстојував во близина на Грчка амбасада и секојдневно јадев таму, ме упознаа, посебно една од вработените и така зборував дека ми се допага кечап и мајонез и ми кажа нема проблем и после работно време ја чекав пред објектот и ке ми дадеше по еден кечап и еден мајонез ( во тие нивните пластични шишиња што се за кечап и мајонез) и давав 200 денари за двете (еднаш месечно правевме вака). Ја прашав да не е проблем, вика сите вработени прават тоа, носат по дома и пријатели, не постојано секако, но понекогаш. Ова беше пред 7-8 години кога таму престојував.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
За тие што вие е само за мајонезот, видите најдете некој од вработените нека ви дава. Јас додека претстојував во близина на Грчка амбасада и секојдневно јадев таму, ме упознаа, посебно една од вработените и така зборував дека ми се допага кечап и мајонез и ми кажа нема проблем и после работно време ја чекав пред објектот и ке ми дадеше по еден кечап и еден мајонез ( во тие нивните пластични шишиња што се за кечап и мајонез) и давав 200 денари за двете (еднаш месечно правевме вака). Ја прашав да не е проблем, вика сите вработени прават тоа, носат по дома и пријатели, не постојано секако, но понекогаш. Ова беше пред 7-8 години кога таму престојував.
Мене така од Ројал ми дадоа гага цела кофа ко од поликолор. Послем два дена се расипа, еднаш дали го употребив.
Браос и за вас и за вработените, и после плачки не ги бивало газдите, а кради секој што стигне.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Браос и за вас и за вработените, и после плачки не ги бивало газдите, а кради секој што стигне.
Која кражба, на вработените им дале оти имале премногу а не се трошело. Ми дошло мене до мајонез па да го крадам.
Не очекував ти да осудиш без да размислиш, или пак беше саркастичен.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
Која кражба, на вработените им дале оти имале премногу а не се трошело. Ми дошло мене до мајонез па да го крадам.
Не очекував ти да осудиш без да размислиш, или пак беше саркастичен.
На така наликува муабетот од погоре, ете тие од Седмица раздавале по роднини/пријатели.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
A posle nas ni naplakjaat 10 ce za povekje kecap i majonez cc
Тие екстра 10 не ме нервира што ќе им ги дадам, туку они што бараат за нешто многу банално.
Исто и во Лагадин пред долго време отворија сендвичара и да си купам тост, гледам нормален 60 денари, појачан 70.
Нарачувам појачан, очекувам екстра шунче, кашкавалче кога братот ми става кечап и мајонез. Кое ти е тоа појачување бе?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom