Сендвичара "Седмица"

Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
На претходната страна се буниш дека ти ја смалиле населбата и дека тој Макпетрол не е во Автокоманда а сега потврдуваш дека има 7ца во Автокоманда. :D
Да му помогнам да не остане гладен. :D
По правило се водеше дека Маџари е од почетокот на улицата Благоја Стефковски така да би требало се води како Маџари.
Ма да кај сака нека го пишат дека е, никад нема да јадам од таму. Си ги имаме ние Буцко и Дезо за трезнење послем искачање. :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
Нешто слично ми се случувало и по други сендвичари и маркети и никогаш не сум им го земал тоа за зло. Сум работел во сличен сектор и знам колку си изморен после напорен ден.

Sent from my LM-V450 using Tapatalk
Да, али не може они да го остаат внатре пет минути да чека, за на крај да му кажат дека е затворено. Требале уште одма да му кажат да не чека (ако веќе не затвориле врата или некој на врата да престане да ги пушта). Исто се дешава понекогаш во маркет - чекаш ред и доаѓаш на ред, а таа ти вели затворена е оваа каса. Во повеќето случаи, касиерката им кажува одма на тие кои ќе застанат во тој ред, да си одат на друга каса, но понекогаш не, па испаѓа џабе си чекал.

Инаку и он требал да види кое е работно време и да не влегува воопшто ако е над тоа.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.408
Да му помогнам да не остане гладен. :D
По правило се водеше дека Маџари е од почетокот на улицата Благоја Стефковски така да би требало се води како Маџари.
Ма да кај сака нека го пишат дека е, никад нема да јадам од таму. Си ги имаме ние Буцко и Дезо за трезнење послем искачање. :D
За мене тоа е Триангла.
 
Член од
25 февруари 2020
Мислења
196
Поени од реакции
174
Do tell, кои се тие 4-5 вида?
Имам едно над 25 години старо е од 1кг во лименка, може го има по
И-БЕЈ
Trade east, Clubhouse, Madras не ми се од МК има многу видови кари,
7ца би требало од Грција да го купуваат,
дека тоа кари во Стокомак не е кари
Автоматски споено мислење:

Иначе користат Aviko помфрит
во Кам го имаше порано, сега незнам дали го имаат
 

Attachments

  • 297,4 KB Прегледи: 35
Последно уредено:
Член од
7 април 2015
Мислења
2.649
Поени од реакции
1.538
Имам едно над 25 години старо е од 1кг во лименка, може го има по
И-БЕЈ
Trade east, Clubhouse, Madras не ми се од МК има многу видови кари,
7ца би требало од Грција да го купуваат,
дека тоа кари во Стокомак не е кари
Автоматски споено мислење:

Иначе користат Aviko помфрит
во Кам го имаше порано, сега незнам дали го имаат
Тие фаст фудови користат Russet видови на компири, за да бидат крцкави и долги. Ако не грешам мекдоналдс користи Russet Burbank подвид. Овие сорти не се одгледуваат во Македонија (всушност не знам ни кои се огледуваат) па ги увезуваат најчесто.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Имам едно над 25 години старо е од 1кг во лименка
Стварно користиш 25 години стар зачин?

Иначе го пробав овој мајонезов од кам, нешто најприближно е што сум пробал до оној мајонез на седмица.
 
Член од
25 февруари 2020
Мислења
196
Поени од реакции
174
Стварно користиш 25 години стар зачин?

Иначе го пробав овој мајонезов од кам, нешто најприближно е што сум пробал до оној мајонез на седмица.
Хаха ништо не му е, ни грутче нема ништо oд 1кг 950г има
над 25 године е
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.309
Поени од реакции
19.663
Прееска јадев во новата Седмица кај Триангла, ништо посебно, воопшто не вреди за тие пари, дома подобар бургер правам. Тоест тоа не е ни бургер, сендвич. Ептен брат ми запна инаку вака сам никогаш не би отишол.

Среќа немаше воопшто гужва, таман седнавме да јадеме и дојде пола Скопје.
 
Член од
25 февруари 2020
Мислења
196
Поени од реакции
174

Купи неколку видови кари и ставаш 3-4 лажици мајонез и четврт лажиче кари, сега зависи некое кари е луто па ќе додадеш мајонез...
ќе си го најдеш балансот
Претежно користам Томи понекогаш Ханјц и Хелманз
90% е до карито
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Иначе во 7ца се нарачува по телефон ти кажуваат за 15 мин влегуваш и си земаш додека тие внатре уште си чекаат:drk:
Јас и пред сендвичара да сум по тел си нарачувам наместо во врат да ми дишат 20 души во 5 квадрати 15-20мин и ко ке излезам на скара да мирисам...
Брат, таквите ко тебе се само за шпиц од кондура у шупак. Си го сјебал системот, браво. Дошол до сендвичара и врти на телефон за да нарача еден сендвич, па нема победно. Мене би ми било срам малку. Ради вакви нарачки не креваат на телефон за нарачки кои стварно треба да се направат телефонски за да не чекаш спремање 10+ минути (над 5 сендвича).
 

LastPage

Peter Crouch legs
Член од
3 ноември 2021
Мислења
71
Поени од реакции
141
Сендвичот од Седмица од 2005та година во споредба од овој од 2021 е пет класи разлика.

Нема везе ова веќе бе другар. Испукана сендвичара, заеби... Тостот ми е океј само, хамбургериве немаат везе реално.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.345
Не поднесувам плескавици(и било какво свинско), па како и шо очекував, кога пробав,хамбургерот ме тераше на повраќање. :toe:
Ок, не е ни чудно шо последен пат си бил онлајн 2015 год ...
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.908
Zosto novata 7-ca vo Avtokomanda ( Kaj Makpetrol ) raboti do 17 i 30 koga site sendvicari na 7-ca rabotat od 8 do 00 na polnok a petok i sabota rabotat od 08 do 01 po polnok
Capture+_2021-11-03-16-06-28.png
Zosto novata 7-ca vo Avtokomanda e do 17 i 30 nemaat kadar za dve smeni ili ?

www.7.mk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom