Сендвичара "Седмица"

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Што имате да кажете за сендвичарава.. Ја имам да кажам дека кога помисувам на самиот број "7" ми течат лиги... А за кечапот и мајонезот немам зборови... :vozbud::vozbud:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.089
Поени од реакции
807
Немам јадено до сега таму, а и некако прескапи ми се :)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Абе поскапија бајаги ама не можам да поминам а да не јадам еден хам или комбиниран.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.231
Поени од реакции
45.361
Нема што да кажам поим за фаст фуд,лошо е само шо поскапуваат многу затоа поретко им јадам сега, порано 4 пати неделно сигурно јадев таму
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Немам јадено до сега таму, а и некако прескапи ми се :)
Па што чекаш трк докај грчка или три бисери и земи си еден хамбургер многу си пропуштил од животот не се мери со ниедна сендвичара во градов и пошироко:toe::pirat:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.089
Поени од реакции
807
Па што чекаш трк докај грчка или три бисери и земи си еден хамбургер многу си пропуштил од животот не се мери со ниедна сендвичара во градов и пошироко:toe::pirat:
Па кажав де зошто ги пропуштам (BORED)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
е еве тема што ми се допаѓа!!!!!!!!!
обожавам кога јадам од тука, ама само не е во ред што поскапуваат
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
е еве тема што ми се допаѓа!!!!!!!!!
обожавам кога јадам од тука, ама само не е во ред што поскапуваат

Ма нека е и 150 од сега, мене знаат да ме фаќаат кризи !!:vozbud:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Не поднесувам плескавици(и било какво свинско), па како и шо очекував, кога пробав,хамбургерот ме тераше на повраќање.
Ама затоа од тостот со помфрит внатре ми течат лиги. Кифлата, кашкавалот, компирите, кечапот и мајонезот им се закон. Но затоа додека тие што купуваат хамбургер за 110 денари се нервираат шо е толку поскапен, еден скапан помфрит во тостот чини 50 денари + и ми дава една апсурдна сума(130 денари) да купам нешто што можам да го купам X2 во други продавници. Па затоа и ретко јадам таму :toe:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Не поднесувам плескавици(и било какво свинско), па како и шо очекував, кога пробав,хамбургерот ме тераше на повраќање.
Ама затоа од тостот со помфрит внатре ми течат лиги. Кифлата, кашкавалот, компирите, кечапот и мајонезот им се закон. Но затоа додека тие што купуваат хамбургер за 110 денари се нервираат шо е толку поскапен, еден скапан помфрит во тостот чини 50 денари + и ми дава една апсурдна сума(130 денари) да купам нешто што можам да го купам X2 во други продавници. Па затоа и ретко јадам таму :toe:
па уште си мал, 3 години а сака да јаде хамбургер:pos2:

шала на страна, јас сепак повеќе преферирам да си седнам во кафана некоја или кај тоа лесковачката што е во близина на кинг бургер:vozbud:
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Многу примамува сендвичарава,ама многу поскапеа.За вкусот на хамбургерот нема потреба да се збори колку е најдобар.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Ако она од 7ца е сендвич тогаш јас Блез Паскал се викам! Ајде молим те уште тема си отворил, јадев пред едно недела дена таму и стварно не можам да смислам што има толку убаво таму за фалење!
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Нема што да кажам поим за фаст фуд,лошо е само шо поскапуваат многу затоа поретко им јадам сега, порано 4 пати неделно сигурно јадев таму
4 пати неделно во средно пред некоја година, и така ни` беа на 5 минути од школо. Сега ми е на 5 минути од дома, ама некако не ми се даваат 20 денари повеќе.. а дека имаа(т) најдобар хамбургер, да - плескавица на два спрата, пола кило помфрит, и врз сето тоа најубавиот мајонез евр :)

Почнаа лигите.. ај утре ако положам, ќе се частам :)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
За тој хамбургер без салата реална цена 90.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom