Секс со бивши - добра или лоша идеја?

N

n/a

Гостин
Very bad idea...
Nema zasto da se tormozis...
Dont get back in anger...I heard you say :toe:
 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
zaso da ne..ako ne ste vo vrska so nekoja druga licnost..a sexot da vi idel top so exov,ali radi xxxxxx pricini ste raskinale..nema niso loso u toa so exot da si imate sex:smir:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
E kako da ne? Ubavo e da mu ebish mater, nekoe posbeno custvo e, pojma nemam ... ushte poveke ako si izgubil sekakov kontakt i posle edna godina sluchajno se naogate, sekoj so nova vrska ama, svetkaat ochite dvojno poveke nego koga si bil so nea... i ujutro svako svojoj kuci expresno!:vozbud:
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Штом сум прекинала со тој дечко, без разлика дали он на мене или јас на него сум му дала нога, значи веќе е завршено и нема што да барам со него. Па и да имам сеуште по некоја емоција за него и да ми било незнам колку убаво додека сум го правела тоа со него, колку и да сум запалена, не би одлучила да имам секс. Било, па поминало. Ако ни било толку убаво зашто сме го прекинале тоа?
Кога ќе ставам крај, ставам и не се враќам на старото.
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
1.143
ма јок бре, секоја врска ми е поубава од претходната :wink:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Nema teorija. Use sea go zamisluem decko mi so nekoja od bivsite.. Brrr ima na krstot na Vodno da ja obesam od samata pomisla :))))))
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Дефинитвно ДА...прекрасно е.Знаете се еден за друг,што ве пали.што ве задоволува.Кога на тоа ке му додадеш и дека сексот не носи со себе никаква обврска...знаеш дека си бил прегрнат од рацете на Нирваната...:vozbud:
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
seks so bifshi no way, ako veke e bifshi i ako posle nekoee vreme se desii sexxx da padne sigurno toj sex nema da bide sex od ljubov, tuku sex od potreba zatoaaa summ PROTIV SEX SO BIFSHI!!!!!!1
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...abe kako taka...

...aj sea popladne Sabota e i doaga na vrata i zvoni celata rasplakana...raskinala so dechkoto...moron bil...ne ja poshtuel(prai trikovi de)...i sea sto ke i kazete vie..."aj mori magla da ne te gleam"???...neeeeeeeee...ne taka...:nenene:

...ke ja uteshite...kako sto sekoj normalen chovek so dusha i srce bi napravil...i gi gleate ochinjata nasolzeni-nesakka da vi kaze direktno-i se trese celata dushihka-abe ne zaebavajte-ne mu ja mislete-onadete bez predumisla-ako sama se ponudi-grev e da se odbie...dama vo ochaj i depresija...:toe:
 
N

n/a

Гостин
Jas se trudam ama stvarno ne moze da ve razberam be....
Izgleda odgovorot lezi u toa sto podrazbirate vie pod bivsha:
Devojka so koja sto si bil minimum edna godina...ili nekoja so koja sto ste se `zabavuvale` nedela dena?
Iskreno...ponovo da imam sex so nekoja koja sto zaminala (of the new horisonts of love you go) od mojot zivot...ke mi donese povekje negativni emocii i frustracii odkolku zadovolstvo!
Ne zborime za `ebacici i ebaci`...sekoj u deneshno vreme gi ima...ne go sporime...zborime za BIVSA-BIVSI !
Samo eden tekst imam....gone by the wind !
Ima bolji i za tebe i za mene...nie...:toe: ne si go iskoristivme nasheto vreme kako shto mozevme.
Poljupce u obraz,nasmevka...:back: u kola i doma! (sam)
Ke si slushame bivsi od Ceca...ali sekoj oddelno.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
...abe kako taka...

...aj sea popladne Sabota e i doaga na vrata i zvoni celata rasplakana...raskinala so dechkoto...moron bil...ne ja poshtuel(prai trikovi de)...i sea sto ke i kazete vie..."aj mori magla da ne te gleam"???...neeeeeeeee...ne taka...:nenene:

...ke ja uteshite...kako sto sekoj normalen chovek so dusha i srce bi napravil...i gi gleate ochinjata nasolzeni-nesakka da vi kaze direktno-i se trese celata dushihka-abe ne zaebavajte-ne mu ja mislete-onadete bez predumisla-ako sama se ponudi-grev e da se odbie...dama vo ochaj i depresija...:toe:
Да, да, Љупчо. Секако дека прв човек на кој ќе и` текне да се пожали за тоа што раскинала ќе биде бившиот.
Ма дај не зезај:pos:
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Ja sum protiv seksot so bivsite zasto ?Zatoa sto vo toj moment barem spored mene ja si krsam barem 1 princip mnogu zaeban sto si go imam taka da vi blagodaram ne
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
seks so bifshi no way, ako veke e bifshi i ako posle nekoee vreme se desii sexxx da padne sigurno toj sex nema da bide sex od ljubov, tuku sex od potreba zatoaaa summ PROTIV SEX SO BIFSHI!!!!!!1
Леле па како тогаш ме насекса мене? Потреба? ИИИИИИИИИИИИИИИ!!!! (боц, боц провокација малце)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom