Секс со бивши - добра или лоша идеја?

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Лоша идеја.
Едноставно, не сакам да живеам во минатото. Поубаво ми е да гледам напред. Не сум имал секс со бивши. Било и поминало. Нека остане спомен.
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
5
Моето_е_поголемо напиша:
Зошто да не, се работи за секс, има многу врски каде што се било многу лошо но сексот бил добар, па продолжиле да се сексаат. Љубовта е нешто друго и нема врска со секс. Јас лично сум пробал и мислам дека е ок.

п.с. е*ел не е*ел времето на к*рот му минува :lol:
e aj ziti se objasni mi kakov sex e toa bez ljubov....neznam zasto mozda premnogu veruvam vo ljubovta ama nemozam da se zamislam sebesi kako imam sex so nekoj sto ne mi znaci....pa covece ljubovta i sexot idat zaedno..bar ja taka mislam..i sto ako imas sex so nea a si raskinal...???
pa ako ti bilo ok so nea zasto voopsto si raskinuval????
neznam kako da objasnam ama stvarno ne ja svakam taa logika da imam sex so nekoj a da ne osekam nisto za nego...


LJUBOVTA GO DVIZI SVETOT!!!!!!!!!:wub::wub::wub:

LUGE SAKAJTE SE...SAMO TOA NI OSTANA.......
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Losa ideja. Od prosta pricina so vrskata zavrsila, nema so gibanje poke.
 
N

n/a

Гостин
Anatema..

Kako prvo,ne sum siguren dali pak ke mi se digne na nea....:bip: :je:
Taa e izgubena,radi edna ili druga pricina,nema vrakjanje nazad...
A i da go napravis,verovatno dvajcata,ili barem edniot ke ostane mnogu povreden...
Dont get back in anger,I heard you say.....
Bolje ne...ima mnogu drugi:je: !!!
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
pa ako seuste si se svigame zasto pa da ne moze pak nesto da se vrati:icon_lol:
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
многу пати ми се дешавало да прекинам врска и после тоа да остане уште пламен позади нас, знаете онака двајцата кога водат некој инает хмм... нај секси ствар е жими се, сега тоа ке потраело едно 2-3 недели месец дена не е ни битно колку и па после тоа една вечер заедно и се растураме од е*ење, нај слатка ствар за мене незнам за други ама јас ја обожавам таа ствар.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Секс си е секс,не е толку битно дали е со бивши или сегашни
 
F

FrAnKEnsTEiN

Гостин
Добра и деја е бе зашо да не!!!Барем мене ми е супер вака јави се ќе дојде ќе си поуживате и двајцата и екстра!!!И не си обврзан!
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Лоша идеја...она што поминало нека го покрие прашина:blabla: следното е секогаш подобро:kez:
 

albanian_boy

pershendetje te gjitheve
Член од
14 април 2006
Мислења
252
Поени од реакции
10
nema sansi da se sluci toa ,sto bilo bilo ednostavno treba da se zaboravat tie raboti ednas zasekogas ako sakame da si ziveme zivot bez problemi epa znaete kako vikat ne gi cepkaj starite rani posto mnogu bolat neli:))) ,ednostavno pominato i zaboraveno treba da e taa rabota
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Бивша, значи нешто завршено претходно. Ако сте раскинале нема потреба скришно да се гледате за да се ду*ите глупост чиста или одиш или не нема друго
 
Член од
22 јуни 2006
Мислења
16
Поени од реакции
0
tenka e linijata koga se odlucuva dali da se desi ili ne TOA

Uhhh...generalno sum protiv site telesni desavanja nadvor od sekakva obvrska posle toa vo erava na koznovenericna pandemija...a i od moralni pricini...
a mene DA ...mi se desilo 2 pati..ednas kako vlez povtorno vo istat vrska...i uste ednas...Ne se kajam....ne bese so bilo kogo...tuku so covek so koj sekogas sme imale i ke imame mnogu dlabok odnos...
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
неможам да кажам не,
тоа ми се има случено повеќе пати со првата љубов,и на почетокот беше ради останатите чувства од врската,но потоа почна да се сведува само на добриот секс:)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
pa ne sum imala takvo iskustvo i neznam dali bi imala, mozebi haha ama samo ako nemam cuvstva sprema nago posto posle tesko ke mi bide samo togas, ama mozebi i nema ne mi se vraka vo minatoto odamna zavrtev grb na bivsite i se sto odi so niv, na ostanatite ne. Ama kako da nema drugi pa bas so bivsiot eee
 

Kajgana Shop

На врв Bottom