Секс со бивши - добра или лоша идеја?

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Желбата за секс е животински нагон, кој нема никаква врска со чувства.
Не гледам зошто не би се сексал со бившата.
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Хмммм, секс со бивши НЕ, едноставно ако сме решиле да не сме повеке заедно нема што повеке да се бара. Без разлика кои се причините за раскинувањето, со сексот може само полошо да се направи, како што кажа Форчн може да се разбудат чувства па после е многу заебано. А во случај да се работи за бивши со кого не сум се видела 4 5 години можеби и би прифатила секс само ако сум доволно пијана ... а во друг случај НИКАД :D
 
A

Anonymous

Гостин
Редовно ми се случува да помислам ама ретко остварувам ...инаку- да, ми се случило и било екстра
 
Член од
9 мај 2005
Мислења
71
Поени од реакции
0
tocno e deka e deka povtorno ke ti se vratat starite custva i posle ke e zaebano i ajmo jovo na novo.......ama bi rizikuvala i bi prifatila ako sakam normalno........
 
J

Johnny Stulic

Гостин
A be mi se ima sluceno nekolkupati i toa go bev singl ,nikogas nema da si dozvolam da pojdam so ex ako sum vo vrska oti si vikam ako me fati so nekoja nepoznata ce go smeta za avantura ,ama so bivsa e togas ja potcenuvam totalno devojkata.(i vaka i taka si go jadel stapo ama taka si se filmam :lol: )
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Been there done that , imaf dolga vrska do decko se preseli od swedks aporadi kariera se vraka nazad na poseta prolet bese , letni hormoni mavaja vgla , alkohol , i kako naracan toj vo nokeniot klub se pojavuva .
Drugiot den mamurna umorna ne mi izgledase to tolku sjajno ko vecerta pred , toj mislese deka mu se vrakam presreken bese a jas samo sakav doma da se trgnam od nego . Go povredif eptem posto toj veke pocnal plan da si praj kako ke zivejme sega pak spoeni vo nesto sto sme imale nekogas a jas se gadev od nego od potezot moj i od cela situacija .Mnogu krivo mi bese posle taka da seks so bivsi nikogas poveke :)
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.740
Поени од реакции
989
Hmmm...seks so bivsata...kolku sto cini tolku i ne cini...eve go mojot primer...otkako raskinavme so bivsata po nekoj mesec pocnavme so toa(vo toj moment ni jas ni taa bese vo vrska)...i seksot bese dobar..ama nejze i bese tesko emocionalno da se otrgni od mene se dodeka prodolzuvavme so seksot...i zatoa prekinavme i so seksot i potoa i bese polesno da prodolzi so zivotot bez mene
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
se slucuva.........sekoj pat koga se vrakjam za ger........... :D :wink:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Спонемав погоре и повторно ќе повторам - што има врска?
секс ко секс.. разбирам девојкиве да сакаат емоции нешто и да се потресуваат, али машкиве што вака реагираат???
чудно
 
Член од
28 август 2005
Мислења
21
Поени од реакции
0
море ако сексот бил стварно добар, па што да не?
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
Во секој слушај добра идеа.......особено ако по добро се памти сексот со неа
 
Член од
6 септември 2005
Мислења
34
Поени од реакции
4
AUUUUUUU, odlicna ideja,
ama bas odlicna ....
da vi kazam bas imam nekoi bivsi sto pak bi gi se**al pak ...
strasni ribi sum druzel i pak bi gi druzel
j*bi ga imav sreca
u sekoj slucaj odlicna ideja
 
H

HCL

Гостин
За сите што велат дека ако не чуствуваш веќе кон партнерот,тогаш ништо од секс:

Значи постојат два вида емоции кон партнер:LOVE & LUST.
Додека сите знаете што е LOVE(љубов),LUST-тоа е сексуална желба,значи ако некој те привлекува сексуално-тогаш ти осеќаш lust кон него.Може да има love а да нема lust и обратно.Тука е разликата.Значи ако сеуште осеќаш lust кон бившиот/бившата и он/а кон тебе,тогаш незнам зошо не би се е*еле-освен ако веќе немаш некоја друга врска па сакаш да ја зачуваш.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Со некои да, со некои не
 

Kajgana Shop

На врв Bottom