Секс со бивши - добра или лоша идеја?

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
...smirvanje od zaednichki interes...ili make up sex...seks za smirvanje...toa...
друже тоа е веќе нешто друго има разлика од тој секс и од оној на кој дебатираме
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
друже тоа е веќе нешто друго има разлика од тој секс и од оној на кој дебатираме
...ama druze-generalno kazano "bivsho"-si e minato vreme...i tuka nema dilema...neli?...ili ne?...sakash da kazesh deka vremeto igra uloga dali si raskinal pred edna nedela ili pred 3 meseci...veruj deka ne bledneat tuku taka-chustvata...e sea zavisi pak ima razlichni situacii-zasto si raskinal...ali def imat site ili imale seks so bivshi...posle raskinuvanjeto...:)
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
druze ama ti rece za seks za smiruvanje ako ne se lazam??
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Зошто да не. Не е ништо страшно...

Доколку одбирам да имам секс од потреба со некоја рандом типка, подобро да е со бивша. Доколку сум во врска - НЕ.

Но онака, ако не сакам врска, ако не останува пример време за врска во тој период - па подобро да имам секс со некоја со која сум бил заедно.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Па, ако идеш по логика, најверојатно и не е баш најдобра идеја. Си ставил крај, сте раскинале, тука треба да ви се раздвојат патиштата. Плус и мали се шансите да биде тоа секс без никакви чувства од ничија страна...

Ама ако веќе сакаш секс чисто поради сексот, без обврски, тогаш подобро да го имаш со некој што го познаваш и кој веќе си го „пробал“, отколку со било која рандом личност што ќе ја сретнеш негде у диско... :)
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Абе се зависи од крвта во алкохолот ... ама зошто да не сепак ке се навратиш на стари спомени ама на крај краева зависи како и зошто си раскинал со некој/некоја претходно , зошто во некои случаи стварно не е возможно :toe:
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
кхм... сепак сексот со некоја бивша би било повеќе од секс. Посебно ако ми значела и сеуште има оставено траги кај мене...

т.е. се зависи што чувствуваш спрема бившата...
не кај сите бивши би ми било исто чувството.
 
Член од
18 април 2007
Мислења
13
Поени од реакции
0
pa treba da se kojme so bivsite od vreme na vreme ama da ne ni stanva naavika oti posle ke treba i usno da mu go davas mislam se razbirame:toe:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Тамарче си имала секс со бивши? Ако си немала нормално е така да мислиш, ама веруј ми ќе го смениш мислењето после тоа :) Знам зашто јас потполно истото го мислев :) Ако го сакаш уште? Па да ти кажам и јас уште го сакам, па тоа не ми смета и не ми дава лажна надеш зашто знам дека е готово и и да се смириме пак ќе раскинеме само што тогаш ќе биде мноооогу лошо раскинувањето, и двајцата го знеме тоа така да... Плус тоа, ако повеќе му веруваш на некој друг отколку на бившиот слободно иди со другиот имај секс.... Зашто бившиот го знаеш барем малку каков е во врска со тоа (дали се фали на кој стигне или не) а тој другиот од кај ќе знаеш дали ќе каже или не? Секогаш постои ризик али помал е со бившиот....
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Тамарче си имала секс со бивши? Ако си немала нормално е така да мислиш, ама веруј ми ќе го смениш мислењето после тоа :) Знам зашто јас потполно истото го мислев :) Ако го сакаш уште? Па да ти кажам и јас уште го сакам, па тоа не ми смета и не ми дава лажна надеш зашто знам дека е готово и и да се смириме пак ќе раскинеме само што тогаш ќе биде мноооогу лошо раскинувањето, и двајцата го знеме тоа така да... Плус тоа, ако повеќе му веруваш на некој друг отколку на бившиот слободно иди со другиот имај секс.... Зашто бившиот го знаеш барем малку каков е во врска со тоа (дали се фали на кој стигне или не) а тој другиот од кај ќе знаеш дали ќе каже или не? Секогаш постои ризик али помал е со бившиот....
Сексот не се состои во тоа дали некој ќе дознае за „чинот“ или не, тоа е најспоредна работа.

Не е моја работа, ама кога веќе пиша, да си кажам мислење... Не фер да се плескаш со него чисто онака без обврски ако уште го сакаш, без оглед на тоа што тврдиш дека не ти дава лажна надеж.
Мислам, не е фер спрема себе.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Може тебе ти е споредна работа, али кај мене у школо (пример) ако некој дознае за такво нешто тогаш боље испиши се пошо незнаеш како ќе те гледаат сите.....
Знам дека не е фер према мене, ама ај џаст кант хелп ит.... Јбг
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Ако не си у друга врска неглеам зашо да е лоша идеа....
Ама ако си во врска НИКАКО !!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom