Секс со бивши - добра или лоша идеја?

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Ako sum ja sakal nema sansi sex samo radi sex , ke se poebes samo ne cini toa

ako ne sum ja sakal ke ja ... vodam ljubov so nea , ic oko ne mi trepnue pa uste ako sama se nudi ... odma smesta go vadam na masa i argumentirame sto kako
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Да, да, Љупчо. Секако дека прв човек на кој ќе и` текне да се пожали за тоа што раскинала ќе биде бившиот.
Ма дај не зезај:pos:

...ne zezam ma,,,stvarno e taka...shit happens...iliti, kaj sto ima luge ima i govna...:toe:
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
89
Поени од реакции
6
Ne go biva seksot so bivsi,jas ne sum imala takvo iskustvo ama mislam deka i da iam so nekoj si bifs bi mi se vratile nekoi spomeni,nesto sto porano me palele pak ke me popali i pak ke sakam da bidam so nego,bez razlika dali on i jas sum ja prekinala vrskata
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Порано мислев дека е лоша идеја.... Ама сега мислам дека е супер :)
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Bad, bad bad!Лоша идеја иако не ми се има случено..Абе ајде, ќе имаш секс, ќе ти се вратат некој чувства и емоции..и после? Пак да треба да си ја чукаш глата и да плачиш(доколку си остаен/а)..А доколку ти си раскинал/а па сакаш да имаш секс со бившата/бившиот, пак БАД! Треба да се размисли малце и за чувствата на другиот..Тебе би ти било убо, би си поминал/а убо..ама на другиот му фрлаш жарче надеж, а уствари ти си сакал/а само едновечерен провод
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Bad, bad bad!Лоша идеја иако не ми се има случено..Абе ајде, ќе имаш секс, ќе ти се вратат некој чувства и емоции..и после? Пак да треба да си ја чукаш глата и да плачиш(доколку си остаен/а)..А доколку ти си раскинал/а па сакаш да имаш секс со бившата/бившиот, пак БАД! Треба да се размисли малце и за чувствата на другиот..Тебе би ти било убо, би си поминал/а убо..ама на другиот му фрлаш жарче надеж, а уствари ти си сакал/а само едновечерен провод
...zasto bre ste takvi...ima i bonus u toa...moz u megjuvremenu neshto podnauchile nekoj trik plus, pa ne e losho da se razmenat znaenjeta...i taka ednash bidnalo zasto da ne i po vtor put...pa i po tret...sekako chustvata ne bledneat tuku-taka...postojat zasekogash...neli?...
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Bad, bad bad!Лоша идеја иако не ми се има случено..Абе ајде, ќе имаш секс, ќе ти се вратат некој чувства и емоции..и после? Пак да треба да си ја чукаш глата и да плачиш(доколку си остаен/а)..А доколку ти си раскинал/а па сакаш да имаш секс со бившата/бившиот, пак БАД! Треба да се размисли малце и за чувствата на другиот..Тебе би ти било убо, би си поминал/а убо..ама на другиот му фрлаш жарче надеж, а уствари ти си сакал/а само едновечерен провод
Абе фино лепо ќе си се договорите дека е само секс и ништо друго... Плус, боље со бившиот него со првиот што ќе наиде па после да се шират лоши гласини, нели? :wink:
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Абе фино лепо ќе си се договорите дека е само секс и ништо друго... Плус, боље со бившиот него со првиот што ќе наиде па после да се шират лоши гласини, нели? :wink:
i so demek nema vaka da se sirat glasini a :pos2: :pos2: :pos2: ne me zafrkavaj pa istiot toj ke te otcuka barem na drugar mu a posle vidi ti.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Абе фино лепо ќе си се договорите дека е само секс и ништо друго... Плус, боље со бившиот него со првиот што ќе наиде па после да се шират лоши гласини, нели? :wink:

Немој молим теееееееее..
А ако го сакам уште??? Ќе имам секс и...оп..одма нова надеж..не е то така:)И нема везе гласините..Та со едниот, та со другиот една вечер ако си..пак гласини ќе има
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Абе фино лепо ќе си се договорите дека е само секс и ништо друго... Плус, боље со бившиот него со првиот што ќе наиде па после да се шират лоши гласини, нели? :wink:

...pa normalno be...:)

...a bashka se praat site na princezi tuka, a garantiram deka skoro na site im se desilo da se plesnat so bivshiot...


...ste slushnale curi vie za "MAKE UP SEX"...???

...e toa vi e ona koa ke idete so dechkoto i ke se ispokarate i lom ke se napraite i ke raskinete-ama posle se smiruvate-normalna rabota e toa-(by the way)...i posle pak ples-ples i toa najbolje e otposle koa ke se plesnete so bivshio...


...abe na drugi da kazuete...nejkele sex so bishi...breeeeee...:pos2::pos2::pos2:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
...pa normalno be...:)

...a bashka se praat site na princezi tuka, a garantiram deka skoro na site im se desilo da se plesnat so bivshiot...


...ste slushnale curi vie za "MAKE UP SEX"...???

...e toa vi e ona koa ke idete so dechkoto i ke se ispokarate i lom ke se napraite i ke raskinete-ama posle se smiruvate-normalna rabota e toa-(by the way)...i posle pak ples-ples i toa najbolje e otposle koa ke se plesnete so bivshio...


...abe na drugi da kazuete...nejkele sex so bishi...breeeeee...:pos2::pos2::pos2:
На какво смирвање мислиш?
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
...pa normalno be...:)

...a bashka se praat site na princezi tuka, a garantiram deka skoro na site im se desilo da se plesnat so bivshiot...


...ste slushnale curi vie za "MAKE UP SEX"...???

...e toa vi e ona koa ke idete so dechkoto i ke se ispokarate i lom ke se napraite i ke raskinete-ama posle se smiruvate-normalna rabota e toa-(by the way)...i posle pak ples-ples i toa najbolje e otposle koa ke se plesnete so bivshio...


...abe na drugi da kazuete...nejkele sex so bishi...breeeeee...:pos2::pos2::pos2:
друже се е до принципите зависи кој какви ги има и дали воопшто ги има доклку сум раскинал со некоја значи дека нешто не штимало така немам потреба ни од секс со неа:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom