Секс/врска/брак со партнери од различна религија/националност

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Делфин, Ецко и хуманоид добро кажано, само кој да се потруди да ве разбере. Тука има еден голем проблем ... никој не зборува за љубов, сите проблеми се истакнаа, а никој не кажа за ситуација кога се заљубуваат двајца со такви разлики. Треба ли да се откажат од таа се поретка појава во денешно време поради народот од страна и некои ситници што можат да се средат од разумни луѓе?:lud:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
divine напиша:
Делфин, Ецко и хуманоид добро кажано, само кој да се потруди да ве разбере. Тука има еден голем проблем ... никој не зборува за љубов, сите проблеми се истакнаа, а никој не кажа за ситуација кога се заљубуваат двајца со такви разлики. Треба ли да се откажат од таа се поретка појава во денешно време поради народот од страна и некои ситници што можат да се средат од разумни луѓе?:lud:
aha.
epa aj cim vaka razmisluvas kazi mi ti bi idela so albanec?
i kako doma kje objasnis so koj si kako si?
sto kje slavis ti divine?
kako kje vlezes vo crkva so maz ti?
kako kje slavis i negov i tvoj praznik?
aj ti se molam dosta veke se prepravate i glumite dobri na forumov, ne znam kako site ste tolku liberalni i ne vi smeta ama bas nisto!
Abe od ljubov samo ne se zivee, so vi e na site vas, tocno e deka da si zaljuben e prekrasno i se toa, ali ne e i neophodno custvo zaradi koe treba se da zrtvuvame!
I kazi mi ednoto dete kje ti se vika Ardzen, drugoto Dejan, tretoto Simona, cetvrtoto Seada ? :pos::pos:
Za veligden jajca kje im bois ili ne?
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
44
ThA-BiTcH напиша:
aha.
epa aj cim vaka razmisluvas kazi mi ti bi idela so albanec?
i kako doma kje objasnis so koj si kako si?
sto kje slavis ti divine?
kako kje vlezes vo crkva so maz ti?
kako kje slavis i negov i tvoj praznik?
aj ti se molam dosta veke se prepravate i glumite dobri na forumov, ne znam kako site ste tolku liberalni i ne vi smeta ama bas nisto!
Abe od ljubov samo ne se zivee, so vi e na site vas, tocno e deka da si zaljuben e prekrasno i se toa, ali ne e i neophodno custvo zaradi koe treba se da zrtvuvame!
I kazi mi ednoto dete kje ti se vika Ardzen, drugoto Dejan, tretoto Simona, cetvrtoto Seada ? :pos::pos:
Za veligden jajca kje im bois ili ne?
Постои една работа која се вика Љубов. Е сега, кога тоа ќе те удри, нема да прашува за религии или националности.
Ако во тој брак влезеш со предрасуди и чуство на надмоќ над другиот, тогаш подобро не почнувај таква врска.

И што те мачат толку имињата, па ги имаш на куп кои се многу убави и се употребуваат кај православните, католиците, муслиманите...

За таквите бракови проблемот и неговото решение треба да се бараат кај себе, не во околината.

Дај ми препорака што да им пренесам на моите другари и пријатели кои се во мешани бракови и се живи, здрави, весели, имаат куп деца...
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
humanoid напиша:
Постои една работа која се вика Љубов. Е сега, кога тоа ќе те удри, нема да прашува за религии или националности.
Ако во тој брак влезеш со предрасуди и чуство на надмоќ над другиот, тогаш подобро не почнувај таква врска.

И што те мачат толку имињата, па ги имаш на куп кои се многу убави и се употребуваат кај православните, католиците, муслиманите...

За таквите бракови проблемот и неговото решение треба да се бараат кај себе, не во околината.

Дај ми препорака што да им пренесам на моите другари и пријатели кои се во мешани бракови и се живи, здрави, весели, имаат куп деца...
Prenesi im da se zivi i zdravi!
Ako uspeale-sekoja cest!
Jas ne bi mozela da se sudram so tolku golem problem vo zivotot, zatoa i ne bi zemala maz so druga religija.Ednostavno zivotot ti se vrti za 360 stepeni i se se menuva!
Jas sum protiv tie brakovi, no nikade ne rekov deka ne treba da postojat!
Sekoj si gleda za sebe, pa ako tie lugje imaat tolku ljubov, nervi i nadez deka se toa kje uspee- neka produzat:)
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Верувам дека не се во животот ти се врти околу религијата, и ова што го зборуваш се само длабоко вкоренети предрасуди. А ако религијата ти е одлучувачка и дозволуваш да ти ги прави изборите во животот наместо тебе самата - со среќа.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
ThA-BiTcH напиша:
aha.
epa aj cim vaka razmisluvas kazi mi ti bi idela so albanec?
i kako doma kje objasnis so koj si kako si?
sto kje slavis ti divine?
kako kje vlezes vo crkva so maz ti?
kako kje slavis i negov i tvoj praznik?
aj ti se molam dosta veke se prepravate i glumite dobri na forumov, ne znam kako site ste tolku liberalni i ne vi smeta ama bas nisto!
Abe od ljubov samo ne se zivee, so vi e na site vas, tocno e deka da si zaljuben e prekrasno i se toa, ali ne e i neophodno custvo zaradi koe treba se da zrtvuvame!
I kazi mi ednoto dete kje ti se vika Ardzen, drugoto Dejan, tretoto Simona, cetvrtoto Seada ? :pos::pos:
Za veligden jajca kje im bois ili ne?
Незнам дали би идела со Албанец...ајде вака хипотетички, кога би идела...
Дома ќе објаснам на начин на кој би ме разбрале моите, и не верувам дека ќе ме убијат или отпишат по весник за тоа.
Ќе славам мои празници и ќе ги почитувам неговите.
Во црква ќе влезам сама, како што ќе влезе и тој сам во џамија.
И мој и негов празник неможам да славам ... како што кажав претходно, можам само да го почитувам.
Децата незнам како ќе се викаат...сигурно и за тоа ќе се најде решение.
Јајца ќе им бојам, и баклава ќе им правам ... што да не.
И за крај ... јас сум од тие ретките што веруваат дека љубовта е над све ... ако е лошо тоа, ми се е*ал животов, ал мое си е:wink:
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
ThA-BiTcH напиша:
aha.
epa aj cim vaka razmisluvas kazi mi ti bi idela so albanec?
i kako doma kje objasnis so koj si kako si?
sto kje slavis ti divine?
kako kje vlezes vo crkva so maz ti?
kako kje slavis i negov i tvoj praznik?
aj ti se molam dosta veke se prepravate i glumite dobri na forumov, ne znam kako site ste tolku liberalni i ne vi smeta ama bas nisto!
Abe od ljubov samo ne se zivee, so vi e na site vas, tocno e deka da si zaljuben e prekrasno i se toa, ali ne e i neophodno custvo zaradi koe treba se da zrtvuvame!
I kazi mi ednoto dete kje ti se vika Ardzen, drugoto Dejan, tretoto Simona, cetvrtoto Seada ? :pos::pos:
Za veligden jajca kje im bois ili ne?
Epa aj cim ti vaka razmisluvash, kazi mi ti koga bi se zaljubila so nekoj makedonec so poteklo od ubava makedonska familija koj shto e ATEISTA?
Shto ke pravish togash?
Kako ke gi krstish decata?
Kako ke slavish praznik?
Za veligden kje boish jajca ili ne?
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Eko1 напиша:
Epa aj cim ti vaka razmisluvash, kazi mi ti koga bi se zaljubila so nekoj makedonec so poteklo od ubava makedonska familija koj shto e ATEISTA?
Shto ke pravish togash?
Kako ke gi krstish decata?
Kako ke slavish praznik?
Za veligden kje boish jajca ili ne?
не Еко, нема да бидам со него.
Абе доволно бев јасна дека јас никогаш не би зела некој кој не се совпаѓа со мојата религија, доста веќе се обидувате да докажете дека сте во право,јас си имам свој став вие свој.:icon_roll
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
ThA-BiTcH напиша:
не Еко, нема да бидам со него.
Абе доволно бев јасна дека јас никогаш не би зела некој кој не се совпаѓа со мојата религија, доста веќе се обидувате да докажете дека сте во право,јас си имам свој став вие свој.:icon_roll
Jas ne se obiduvam da dokazam tuku znam deka e taka.
A toa shto ti si imash svoj stav.... iskazisigo i ne mora da davash primeri i pricini od tipot koga bi bilo..... kako bi bilo.... i shto bi pravele.... i kako bi pravele....:wink:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Eko1 напиша:
Jas ne se obiduvam da dokazam tuku znam deka e taka.
A toa shto ti si imash svoj stav.... iskazisigo i ne mora da davash primeri i pricini od tipot koga bi bilo..... kako bi bilo.... i shto bi pravele.... i kako bi pravele....:wink:
епа не сум била во таква ситуација и не можам да кажам кога бев....кога правев....и си го искажав моето мислење.фала пријатно
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
ThA-BiTcH напиша:
не Еко, нема да бидам со него.
Абе доволно бев јасна дека јас никогаш не би зела некој кој не се совпаѓа со мојата религија, доста веќе се обидувате да докажете дека сте во право,јас си имам свој став вие свој.:icon_roll
Океј, сфаќам да не сакаш да земеш албанец, турчин.. ама зошто не атеист? Тоа што некој не верува или не сака да верува во нешто што за него не постои.. како тоа не се совпаѓа со твојата религија?:icon_roll

ThA-BiTcH напиша:
епа не сум била во таква ситуација и не можам да кажам кога бев....кога правев....и си го искажав моето мислење.фала пријатно
Кога би се нашла во таква ситуација верувај дека поинаку би размислувала.:wink:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Nema sansi!
Kaj davam da me pipne mene nekoj so mi unisti cela drzava i ubi tolku sogragjani....:icon_eek:
pa uste deca da mu ragjam....:pishtoldz
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
ThA-BiTcH напиша:
i kako doma kje objasnis so koj si kako si?
sto kje slavis ti?
kako kje vlezes vo crkva so maz ti?
kako kje slavis i negov i tvoj praznik?
(ironicni prashanja)
aj ti se molam dosta veke se prepravate i glumite dobri na forumov, ne znam kako site ste tolku liberalni i ne vi smeta ama bas nisto!
(cinicno kritikuvanje)
Abe od ljubov samo ne se zivee, so vi e na site vas, tocno e deka da si zaljuben e prekrasno i se toa, ali ne e i neophodno custvo zaradi koe treba se da zrtvuvame!
(tvoj zaklucot za nacinot kako treba da si go terame zivotot)
I kazi mi ednoto dete kje ti se vika Ardzen, drugoto Dejan, tretoto Simona, cetvrtoto Seada ?
Za veligden jajca kje im bois ili ne?
(sarkazam)
Ubavo go imam svateno tvoeto bez nikakvo prethodno iskustvo "iskazhano mislenje" :wink:

ThA-BiTcH напиша:
Nema sansi!
Kaj davam da me pipne mene nekoj so mi unisti cela drzava i ubi tolku sogragjani....:icon_eek:
pa uste deca da mu ragjam....:pishtoldz
E ova ne ti trebashe..... sega definitivno mozesh da si go "terash konjot".... izvini shto se spushtiv na tvoe nivo.... moja greshka.... veruvaj nema da se povtori.... :(
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Eko1 напиша:
E ova ne ti trebashe..... sega definitivno mozesh da si go "terash konjot".... izvini shto se spushtiv na tvoe nivo.... moja greshka.... veruvaj nema da se povtori.... :(
epa izvini eko toa e sto e.
jas licno imam prijateli albanci koi oddaleku ne se takvi kako sto se POGOLEMIOT del vo Mk....
i znaes sto?
i samite tie albanci gi mrzat drugite!
zasto?
odprosta pricina-toa sto go pravat NE E COVECKI!!!
A ti ako se najde vo onie pogore togas...:pop:
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
epa vaka sea prvo te podrzuvam celosno bibe 100% behind u i devojcheto si ima svoj stav be sho vi e na vas treba da i go svrtime mislenjeto neli forumov e da se iskazesh sho mislish!!! vtoro eko1 vaka da ti kazam kako be taka se ponashash na tvoe nivo nikoj tebe ne te navredi i nekaza nisho za tvoeto nivo ovde site treba da si gi pochituvame mislenjata nevikam deka netreba diskusii ama ova ide da vodish inat devojcheto nesaka albanec za maz sakam makedoniec hristijanin sho e krsten ja sfakam aman vishe molim te ne ja teraj da go smeni mislenjeto zasho NEMA da go smeni
 

Kajgana Shop

На врв Bottom