Секс/врска/брак со партнери од различна религија/националност

Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Zena mi e albanka muslimanka jas makedonec hristijanin pa si se sakame neizmerno.
Nejzinite ne prifatija...i ona izbega od doma i kaj mene si dojde.
I se presevlime vo dr grad si se vrabotivme i sega sme raat
Значи која идила, лимња сте фатиле за да можете раат да бидете! И тоа колку раат, додека на некој роднина не му текне дека таа го има навредено исламот.
Да не ти кршам филм ама ќе ти биде интересно, цело време! Иако у основа сите сме луѓе и би требале да функционираме така.
 
Член од
23 јуни 2019
Мислења
13
Поени од реакции
14
Јас имам дечко кој е муслиман и воопшто не ми пречи тоа.Нашите го прифакаат ова и ако некој се обидр да ми се замеша секако дека нема да го послушам(без разлика кој е)Јас живеам еднаш и тоа како јас ќе посакам.Љубовта нема религија,ние сами ги создаваме тие правила.Тоа што е можно го правиме невозможно а се што треба да направиме е да погледнеме околу нас и ќе сватиме дека сите сме едно.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.511
Поени од реакции
9.411
Јас имам дечко кој е муслиман и воопшто не ми пречи тоа.Нашите го прифакаат ова и ако некој се обидр да ми се замеша секако дека нема да го послушам(без разлика кој е)Јас живеам еднаш и тоа како јас ќе посакам.Љубовта нема религија,ние сами ги создаваме тие правила.Тоа што е можно го правиме невозможно а се што треба да направиме е да погледнеме околу нас и ќе сватиме дека сите сме едно.
Убаво кажано душо, Ви останува само силината на таа ваша љубов да ја докажете со борбата против сите оние лоши, зли луѓе кои на разни начини ке се обидуваат да ви докажат дека сте згрешиле, дека не сте еден за друг, дека верата не вели така онака и триста други трачарања.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom