Светско првенство [мажи] - Египет 2021 [13-31 јануари]

Кој ќе биде нов светски првак?


  • Вкупно гласачи
    70
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Унгарија, Шпанија, Данска, Хрватска и Франција, мислам дека една од овие ќе биде шампион. Е сега од втор план колку можат да изненадат Португалија, Шведска и Египет..o_O Гледам Норвешка ја фаворизираа пред Светско, тешко, не верувам. Ама пак преку некое дупче што се вели мора да има скандинавци во финишот
Јас сепак би типувал на Норвешка и Данска иако е широк кругот на можни кандидати овојпат отворено е првенството за изненадувања.

Шпанија мене и не ме импресионира премногу, оваа Германија не е некое мерило, да не им се повредеше Де Толедо ништо чудно и Бразил да ги "лупнеше". Шпанците си ја играат нивната игра, ќе стигнат четвртфинале секако, можеби и полуфинале зависно со кој ќе се паднат, ама ми се чини дека се за пола-чекор побавни од порано, а толку треба за да им се распадни играта. Вчера голманите ги извадија, што правиме кога нема да добијат 20 одбрани од голман?

А освен Шпанија, во тој некој поширок круг би ги додал Хрватска (која ќе ја имав и повисоко ама не знам дали можат без Циндриќ), Египет, Словенија, Унгарија, Португалија. Ете и Франција нека е во овој круг, не дека нешто играат, послаби мислам никогаш не биле, ама тој триумф над Норвешка (кој сеуште ми е мистерија како се случи) ги става во пол позиција да минат во четвртфинале а штом се таму се е можно.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
Mirkulovski ostavi golema dupka na pozicijata sreden bek, ednostavno nezamenliv igrac, ama dolgo vreme nie maka maceme so taa pozicija, koga igrase Mirkulovski mu najdovme zamena so toa sto go naturaliziravme Pribak za da ne se trosi premnogu, Pribak dodusa ne pokaza mnogu za repkata ama bese dobra zamena, dobar igrac za rotacija, znaci i koga igrase Mirkulovski nie pak imavme problem i se resivme za naturalizacija.
Sega ova e veke ogromen problem, ova mu e veke treto prvenstvo po red na Tankoski i ne pokazuva apsolutno nikakvi sansi da odgovori dostojno, realno treba da se vidat moznostite za naturalizacija na sreden bek, Dodic ke legnese perfektno ama odluci da igra za Srbija.
Mozebi Jotic? Nema mnogu sansi vo Hrvatska pokraj Cindric i Karacic.
Tankoski i Krstevski ke brkaat rabota za da vleguvaat od klupa, ama da bideme realni nemaat kvalitet za glavni organizatori.
Јас сум против натурализација, кога можат со свои луѓе да имаат резултати Хрватите, Словенците, па еве и Србите ќе ги спомнам, иако тие имаат сега Шпанец селектор, месецов победија и ремизираа со Франција во квалификации за Европско, можеме и ние. Пробавме нели со Прибак, Вугринец, и што направивме, ништо значајно..мора повеќе да се работи кај нас, во клубовите, со ракометните школи..е сега ќе треба да помине време за повторно да излезе пак добра генерација, на секоја позиција по двајца добри играчи, за пак што се вели да се повтори таа 2012 година кога бевме најблиску до медал..:)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Јас сум против натурализација, кога можат со свои луѓе да имаат резултати Хрватите, Словенците, па еве и Србите ќе ги спомнам, иако тие имаат сега Шпанец селектор, месецов победија и ремизираа со Франција во квалификации за Европско, можеме и ние. Пробавме нели со Прибак, Вугринец, и што направивме, ништо значајно..мора повеќе да се работи кај нас, во клубовите, со ракометните школи..е сега ќе треба да помине време за повторно да излезе пак добра генерација, на секоја позиција по двајца добри играчи, за пак што се вели да се повтори таа 2012 година кога бевме најблиску до медал..:)
Ама споредба направи, овие имаат 10 пати поголема база од играчи од нас. Ние не можеме една постава квалитетна да составиме.
Вугримец дебитираше на 40 години за Македонија, а и Прибак беше земен откако му поминаа најдобрите години во кариерата. Двајцата беа земени како инстантно решение, на краток период. Да го натурализиравме Скубе пред некоја година, ќе беше сосема поразлична приказна од овие двајца, затоа што ќе добиевме играч на подолг рок. Јас сум за натурализација, особено на оваа витална позиција, среден бек.
Автоматски споено мислење:

ќе ми текне порано како и париравме на една Данска и ќе споредам со оваа репрезентација што и се случува денес. :/
Ако го тргнеме дуелот во Србија кој го игравме како на домашен, реално секогаш сме го папале со голема разлика, никогаш не сме парирале...
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.735
Јас сум против натурализација, кога можат со свои луѓе да имаат резултати Хрватите, Словенците, па еве и Србите ќе ги спомнам, иако тие имаат сега Шпанец селектор, месецов победија и ремизираа со Франција во квалификации за Европско, можеме и ние. Пробавме нели со Прибак, Вугринец, и што направивме, ништо значајно..мора повеќе да се работи кај нас, во клубовите, со ракометните школи..е сега ќе треба да помине време за повторно да излезе пак добра генерација, на секоја позиција по двајца добри играчи, за пак што се вели да се повтори таа 2012 година кога бевме најблиску до медал..:)
Дали можевме да пробаме натурализација со Кристопан, додека играше тука ???
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Дали можевме да пробаме натурализација со Кристопан, додека играше тука ???
Тоа ти е исто како Шпанија пред 10 години да пробувала да го натурализира Кире Лазаров...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.735
Тоа ти е исто како Шпанија пред 10 години да пробувала да го натурализира Кире Лазаров...
мислам Хрватска му понуди на Кире, кога играше во Загреб ??..за Денис мислев бидејќи Летонија е ептен слаба репка, колку што знам ???.. ама сега и во Германија и во Франција во ПСГ некако не му оди како тука кога играше во златните времиња на Вардар, со Раул и Парондо......
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
мислам Хрватска му понуди на Кире, кога играше во Загреб ??..за Денис мислев бидејќи Летонија е ептен слаба репка, колку што знам ???.. ама сега и во Германија и во Франција во ПСГ некако не му оди како тука кога играше во златните времиња на Вардар, со Раул и Парондо......
Не е ептен слаба, играа на ЕП лани, ќе играат пак.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
ВТФ СЕ ДЕШАВА НА МТВ1?

Зум пуштиле, ја мислев од студио нешто зборат у позадина... :tapp:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Иначе, да се свртиме кон квалфикациите за ЕП

Во Март играме две средби со Данска

Ќе изгубиме помалку од 20 разлика во еден од тие два меча или? :D


После тоа играме со Финска на гости...што значи добра прилика да се посереме
И сигурен пораз од Швицарска дома

Ако им тргне на екипите во другите групи може и следното ЕП да го пропуштиме :D
Нели, базирано на ова што го гледаме денеска а и со мечевите со Грција и Турција :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom