Светско првенство [мажи] - Египет 2021 [13-31 јануари]

Кој ќе биде нов светски првак?


  • Вкупно гласачи
    70
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.253
Ми фали Борко на првенствово искрено, ме интересира каков говор ќе даваше после поразиве

Toa e, mala zemja, tolku se vlozuva, toa e, u vremeto na vmro bolji beshe, toa e, kopiljanava so mocka praeni, ke mu mavanam posle na Teleski edna vaspitna, a mozda i dve-tri vaspitni, ke vidime, ama toa e sto e, odime dalje so novi sili, veruvame vo slednata ke se pokazeme
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Од тие што повеќе следите ракомет, ова ли е најдоброто од македонските играчи? Нема ли некој што е подобар од овие а не е тука (не поради повреда)?

Како може овие да се ракометари мене не ми е јасно, една одбрана не направија, гол напред не можат да погодат...


И да, кој стои позади Талески? Пошо потекнува ваљда (од тоа што знам) од скромно семејство, не верувам дека неговите билетолку финансиски моќни да го протнуваат секаде, поготово од 21-22 година, каде што на виделина излегува неговата неписменост во ракомет.

Го бранев на почетокот кога сите го плукаа, ама го претера дури и за мои критериуми :toe:
Да се соберите рандом деца од тука од форумов ќе изиграте 5 пати подобро од овие таканаречени ракометари. :)
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.852
Поени од реакции
3.320
Ова е срамота бе од овие да губиш толку!!! ССо овое еднаш имаме загубено и ѕоа на незаинтересираност прошлото СП. Дури и кога имаа најјак состав 98ма не загубивме од нив.. Го подржував Брестовац до сега и дека во тешко време прави промени, ама денес од старт се изгуби. Да не знаеш кога тајм аут да побараш и да ја предадеш утакмицата и однапред да кажуваш дека ќе изгубиш од една Русија е непрофесионализам. Очигледно не знае да ги мотивира.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.168
Поени од реакции
3.447
Ова е срамота бе од овие да губиш толку!!! ССо овое еднаш имаме загубено и ѕоа на незаинтересираност прошлото СП. Дури и кога имаа најјак состав 98ма не загубивме од нив.. Го подржував Брестовац до сега и дека во тешко време прави промени, ама денес од старт се изгуби. Да не знаеш кога тајм аут да побараш и да ја предадеш утакмицата и однапред да кажуваш дека ќе изгубиш од една Русија е непрофесионализам. Очигледно не знае да ги мотивира.
А шо да им рече, ајде момци можете? Ќе се лажат :D
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
265
Поени од реакции
349
Ние праиме смена на генерации 20 год, Полска за 2. Некад мислам дека Киро требаше порано да се пензионира и 2-3 првенства да немавме настапи воопшто.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.741
Поени од реакции
2.665
Подмладување со Поповски цело прво полувреме место Костески :icon_mrgr:
Raul so Popovski izvadi remi so Germanija.
Izbornikot ni e kolateralna steta, celosno potfrlivme so vadenjeto bekovi, naturalizacija na sreden bek e opcija sto mora da se realizira za da ne gubime po 20 razlika od sekoja evropska reprezentacija.
Angola i Kongo vo ovoj moment se podobri od nas.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.893
Да се соберите рандом деца од тука од форумов ќе изиграте 5 пати подобро од овие таканаречени ракометари. :)
Еднаш имам играно ракомет само, знаев дека е брзо срање, ама кога ќе излезиш на терен против некој што тренира тек сфаќаш колку е тешко. Не можевме да се споиме, дал дадовме 3-4 гола вкупно, против јуниори женски :D
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.054
Поени од реакции
4.025
Серафимов е 100 пати подобра опција од Велковски.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Леле бе овај Кузмановски бе, ако го сретнам низ Битола на клоци ќе го кренам, еве збор ви давам, па не е можно да е толкаво говедо бе, попопо. :boksix:
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.852
Поени од реакции
3.320
А и овие Бонавентура никад више да не ни судат. Каков шљам од судии.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Raul so Popovski izvadi remi so Germanija.
Izbornikot ni e kolateralna steta, celosno potfrlivme so vadenjeto bekovi, naturalizacija na sreden bek e opcija sto mora da se realizira za da ne gubime po 20 razlika od sekoja evropska reprezentacija.
Angola i Kongo vo ovoj moment se podobri od nas.
Каков поповски 1 гол имаше, Тале на та утакмица искина со 6 гола, сега 6 додавајна цела утакмица неможи да врзи.
 
Последно уредено:

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.336
Леле бе овај Кузмановски бе, ако го сретнам низ Битола на клоци ќе го кренам, еве збор ви давам, па не е можно да е толкаво говедо бе, попопо. :boksix:
chollisimo koksal baba
plot twist
kuzmanovski zavrsuva so ispeglana kosula i sendvic vo rakata.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom