Свадба - да или не?

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
ја сакам традиционална свадба со сите адети и се на која ке бидат сите поблиски роднини и пријатели и сите добро да се изнаиграме еднш у живото се мажес па да с и направу свадба што ке гу памету а и сите ке зборат за нума
 

Cresevo

Внимавај на називот во иднина.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
923
Поени од реакции
2.103
Свадба си се свадба мора да има со сите македонски адети, македонска музика итн.
Тоа е нешто што опстојувало, опстојува и се надевам ќе остане да опстојува. Тоа е една алка од синџирот по кое се разликуваме од другите народи затоа сум за правење свадби кога можеле порано да ги прават кога биле посиромави и траеле по 3 цели дена зошто да неможе сега
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Дефинитивно сакам свадба.Добар начин да се прослави тој чин сите да се соберат и да ја слават љубовта.Ако нема услови може да е некоја поскромна свадба но во секој случај треба да се обележи :wink:
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Па да, секако дека треба да има свадба. Не сум љубител многу на адетите, затоа не би била традиционална свадба. Но сепактреба да се обележи тој чин на почнување заеднички живот со личноста што ја сакаш :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Дефинитивно сум ЗА укинување на свадбените веселби :)

Помашена инвестиција се
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
36
Поени од реакции
2
Мислам дека само обожаватели на танци и ора сакаат свадби.
Или ако мама и тато ги натераат за нивен кеф.Се позајмуваат, земаат кредити само за една вечер, а после се туткаат сите во еден стан заедно живеат.
 

Kim

Член од
5 август 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
не шо ке испопоканат гости односно роднини кои прв пат во живот ги глеам, па ке ми дојдат некои баби со исто прв пат ги глеам да ме шлапаат " леле девојчето ни се омажи", а не ме ни знаат.
а сепак некоја интимна прослава да треба да се обележи
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..сакам ама не некоја преголема или па нешто мн гости..само НАЈблиските...едноставно...не трошење мн пари..поарно тие пари да се потрошат за медениот месец....
 
Член од
14 октомври 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
Јас сум дефинитивно за свадба.Пред неколку месеци беше мојата свадба,супер беше,супер си поминавме и не залам сто решивме да правиме свадба.
 
Член од
21 октомври 2008
Мислења
178
Поени од реакции
3
JAS KE NAPRAVAM TIPICNA RAPSKA SVADBA JADENJE PIENJSE AMA SEDENJE NA ZEMJA ISTO KAKO VO VREMETO NA ISUS I TAKVA EGZOTICNA MUZIKA ZENITE DA IGRAAT DA IMA EDNO POLA KILO OPIUM A NEVSTATAI ZETOT NA VRVOT DA SEDIME NA TRONOVI KAKO PRINCOT I PRINCEZATA I SAMO DA UZIVAME DA NE ZABAVUVA NAJNORMALNO EDNA EGZOTICNA TANCARKA.............:vozbud:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
166
Поени од реакции
7
sekako sum za svadba opaninia nina nan naj .:pos2::pos2::pos2::pos2: SVADBA DEFINITIVNO.
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
JAS KE NAPRAVAM TIPICNA RAPSKA SVADBA JADENJE PIENJSE AMA SEDENJE NA ZEMJA ISTO KAKO VO VREMETO NA ISUS I TAKVA EGZOTICNA MUZIKA ZENITE DA IGRAAT DA IMA EDNO POLA KILO OPIUM A NEVSTATAI ZETOT NA VRVOT DA SEDIME NA TRONOVI KAKO PRINCOT I PRINCEZATA I SAMO DA UZIVAME DA NE ZABAVUVA NAJNORMALNO EDNA EGZOTICNA TANCARKA.............:vozbud:
Ti ova ne seriozno..ako e na seriozno me zagriszuvas:baeh:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
DAAA....ima da se znae koga shmekerot ke se zenii...abe ima toa topovi da pukaat i kalasnikovi i mnogu vidovi na oruzja...
 

Izr0d

Била сам дете...=)
Член од
9 мај 2008
Мислења
593
Поени од реакции
29
Дефенитивно НЕ, за мене свадба е чиста глупост:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom