Princ of Persia
Поени од реакции
3

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Па сесија, учење, и не седнувам многу многу по жолтиве страници...:)
  Пеам во тезга бенд, Бендовер... Вокал сум, веќе 2 години во групата, една година клупски, и за сега е прогресивно добро... Фураме шаренило од стилови.... Има и Ејми Вајнхаус и Пинк... До Џенис Џоплин и Боб Марли. Значи, се градиме...
  Алтернативен чил? Совршено. Штета што не знам француски, инаку би се испробала:)
  Јас сум инаку мецосопран, немам никакво музичко образование, а мојот глас е дарба небесна и генетски код запечатен.
  Па, кај ќе не води погледот...Ќе видиме.
  Поздрав, Ана.
  Хех, Ана е име на сите мали нешта, а така е уникатно... Драго ми е што на едно така прогресивно радио ќе си го оствариш сонот... Мислам дека сега ми се појасни од каде си... Велес, музика, хмм... И кој си:)
  Како и да е, да слушаме што повеќе убави нешта од тебе... Музичките импулси секогаш се пронаоѓаат на вистинскиот начин во вистинско време, па нека е и така за тебе.
  Јас сум во рокенрол бенд, и мојата енергија е во тој правец насочена... така што, имаме за што да си поприкажеме:)
  Поздрав, името не ти го знам...
  Ох.... Ете ти го погледот мој, ете ми ја сета појава, па ако инспирирам, барем добро искористи ме:)
  Музикалноста е дарба небесна, а ние ако тоа го имаме, тогаш таму ќе се најдеме. Небо или некоја нота, сеедно.
  Мило ми е што делувам, макар и нижо енергетски, преку еден,пак ќе речам, не соодветен медиум баш.
  Ана.
  :)На фотографиите сум лично Јас, и никој друг, името ми е Ана.
  И да, погрешно се толкуваме, оти медиумов овде можеби и не е соодветен за интуитивна спогодба.
  Ништо лично, а знам дека си стрит дог, ми имаше пишано: Зошто сакаш музикален маж? пред некое време... сега баш се сетив.
  Сакам музикален маж, зошто јас сум музика, пред да станам човек:)
  Ок личност сум, со ок луѓе нормално.
  Па, драго ми е.:)
  Ти стварно имаш смисла за хумор. :)
  Мојот поглед е мој, твоето гледање на истиот предизвикал ежење кај тебе и сите останати Его триперски нешта што си ги напишал.:)
  Но, бидејќи имам музика во себе, и давам да лажеш низ зборови, а можеби и ти имаш, па нека биде дека сме се сретнале со погледите, макар што мојот се среќава само со избрани. А принцеви не сакам. Кралот е мој избор:)
  Поздрав!
  Сите сме за заборавање. Кој порано кој подоцна. Патот е тој. А јас како Кралица чекам одговор.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom