Сакам да знам!

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Анчо прочитај го линков, можеби ќе ти биде од корист.
Во врска со процедурата за пријава на штета....во пракса колку и дали функционира, не знам.
Познавам луѓе кои добија тужба против ЕВН за слична работа.. Само што кај нас ретко се осмелуват со тужби против вакви монополи..
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
175
Поени од реакции
51
Дали знаете дали се продаваат кај нас механизми за ѕиден кревет/спална, што се собира и пушта?
Дали може некој столар да изработи по мерка?

Само во Акрон мебел имаат еден модел и не изработуваат по димензии или други критериуми.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Дали знаете дали се продаваат кај нас механизми за ѕиден кревет/спална, што се собира и пушта?
Дали може некој столар да изработи по мерка?

Само во Акрон мебел имаат еден модел и не изработуваат по димензии или други критериуми.
Ти пишав во другата тема.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.879
Поени од реакции
10.497
Некој мајстор или пријател мајстор ? :D
Пред неколку години појак земјотрес направи видни испукотини на зидот кај баба ми, сакаме да да варосаме па ако некој би знаел со што можат да се поправат(што точно/лепак?!). Фала.
ако има многу испукнатини подобро е целосно на ѕидот да се намести фасадна мрежа со лепак па потоа глетување, доколку има само на одредени места земи унифлот а ако ти е скапо може и фуген филер и од истава мрежа исечи ленти околу 5см и намести ги
Можеш со глет маса ,гипс ,абрих лепак
ке го оправиш со работиве што си ги набројал а баш ме занима каков е овој абрих лепак


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
za vadenje licna karta prasanje
na koja vozrast se vadi licna karta (prv pat)
ako e na 18 godini, togas kolku ima lufta,vreme dozvoleno za da se izvadi licna karta.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.707
Поени од реакции
6.823
za vadenje licna karta prasanje
na koja vozrast se vadi licna karta (prv pat)
ako e na 18 godini, togas kolku ima lufta,vreme dozvoleno za da se izvadi licna karta.
Член 2
Секој граѓанин со наполнети 18 години живот должен е да има лична карта.
Личната карта може да се издаде и на граѓанин со наполнети 15 години живот, на негово лично барање, по претходна согласност од родителите, законскиот застапник или старателот.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Јас првата лична карта ја извадив на 17 години. Колку што се сеќавам не ми бараа согласност од родител. Ако имаш желба издаваа без проблем. Е сега можеби се сменети некои законски одредби.
 
Член од
5 март 2011
Мислења
841
Поени од реакции
824
Znaci vaka pred 2 dena dojdov vo Italija koupivme so drugarot od romanskite broevi na Digi.Mobil nemu vednas tel mu se povrza na internet znaci ne e do kartickata bidejki si gi smenivme i negovata karticka nemase internet kaj mene mojata kaj nego imase znaci do telefonot e inaku koristam huawei kopen od Svajcarija p40 lite a drugar mi koristi samsung.... Ako nekoj znae kako da go resam problemot neka mi kaze posto mi treba internet ovde
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Znaci vaka pred 2 dena dojdov vo Italija koupivme so drugarot od romanskite broevi na Digi.Mobil nemu vednas tel mu se povrza na internet znaci ne e do kartickata bidejki si gi smenivme i negovata karticka nemase internet kaj mene mojata kaj nego imase znaci do telefonot e inaku koristam huawei kopen od Svajcarija p40 lite a drugar mi koristi samsung.... Ako nekoj znae kako da go resam problemot neka mi kaze posto mi treba internet ovde
Направи Network reset

Sent from my SM-N986U Samsung 20 Note Ultra 5G using Tapatalk
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Дали може физичко лице да земе специјално бројче на кое корисници праќаат порака (пример 100 ден) а за возврат добива порака/пин код?

Исто како за паркинг кога праќате, само во овој случај добива пин код број.

Видов од Телеком има некоја понуда од 2015 година но пишува за правни лица.
 
Член од
20 ноември 2020
Мислења
8
Поени од реакции
30
Колку пари за бензин отприлика е потребно од Скопје до Белград?
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
175
Поени од реакции
51
Дали знаете дали се продаваат кај нас механизми за ѕиден кревет/спална, што се собира и пушта?
Дали може некој столар да изработи по мерка?

Само во Акрон мебел имаат еден модел и не изработуваат по димензии или други критериуми.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom