Сакам да знам!

Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
Сигурно дека е вака? Јас во една фирма имав работено седум месеци, ама имав пауза направено од пет месеци и на крај ми дадоа к15.
Инаку ти си работел во таа фирма 7 месеци во континуитет затоа и ти следувал а ако сака работодавецот и има добра воља може да ти го исплати ,инаку сите на кои не им е исплатен К15 а им следува или мислат дека им следува да појдат во Трудова инспекција ако им следува тие ќе им наложат да ви го исплатат К15

:)
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Инаку ти си работел во таа фирма 7 месеци во континуитет затоа и ти следувал а ако сака работодавецот и има добра воља може да ти го исплати ,инаку сите на кои не им е исплатен К15 а им следува или мислат дека им следува да појдат во Трудова инспекција ако им следува тие ќе им наложат да ви го исплатат К15

:)
Па пишав дека имав пауза, не беше во континуитет. Го работев Јануари и Февруари си дадов отказ и послем тоа се вратив од Август месец.
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
Дали постојат повеќе македонски веб страни како мојагардероба.мк каде што можиш да продаваш?
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
Дали некаде Министерство за економија ги објави доботониците за субвенции за ПВЦ прозорци, и каде може тоа да се провери
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
На мое име имам кола на БГ табли, ама ја вози еден другар со полномошно, дали се` уште ли е 6 месеци во годината за возење со странски таблици во МКД или е нешто сменето?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
На мое име имам кола на БГ табли, ама ја вози еден другар со полномошно, дали се` уште ли е 6 месеци во годината за возење со странски таблици во МКД или е нешто сменето?
Македонски државјанин не смее да вози возило со странски таблички ,тоа е според закон без разлика дали има полномоштво или не ,може да биде одземено возилото
 
Член од
8 септември 2019
Мислења
51
Поени од реакции
118
Каде можам да најдам убави саглам фармерки, а тоа да не е Ваикики или Зара? Некое дуќанче можеби низ Центар или Лептокарија?
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Каде можам да најдам убави саглам фармерки, а тоа да не е Ваикики или Зара? Некое дуќанче можеби низ Центар или Лептокарија?
Том Тејлор земав последнотоп фармерки по нормална цена. Исто Пул Енд Беар имаат доста добри и ефтини фармерки, само што е заебано малце за купување пошто внатре е препуно, и луѓето се понашаат ко стока.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Си лежам и ми текна дека кај нас има релативно многу голубарници, но не ми е јасно која е користта(освен занимација) од чувањето на гулаби?
Супа во секое време
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
СЦМ и Капитол се секој ден со фиксно работно време
 
Член од
15 август 2019
Мислења
81
Поени од реакции
32
Македонски државјанин не смее да вози возило со странски таблички ,тоа е според закон без разлика дали има полномоштво или не ,може да биде одземено возилото
А ако сум студент во БГ смее?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom