Сакам да знам!

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.128
Поени од реакции
164.742
Е тоа не знам, ваљда дека имаш плус денови останато, врска немам што би можело да значи плусот. Зошто не ги праша на лице место ?
Тој да прашувал на лице место немало првично ни да се доведе во ваква ситуација. Нема подобри од овие што не се замараат да си дознаат кај што треба и после потат по роднини, пријатели, форуми, другите да им одгатнат што како.
 
Член од
7 август 2019
Мислења
9
Поени од реакции
0
Е тоа не знам, ваљда дека имаш плус денови останато, врска немам што би можело да значи плусот. Зошто не ги праша на лице место ?
Ко прво незнам француски ко второ ко нацрта и ајде одите рече и ништо.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
2.881
Поени од реакции
1.588
Ко прво незнам француски ко второ ко нацрта и ајде одите рече и ништо.
На англиски требало да се обратиш, ваљда знајш Англиски :) вака не знам кој би ти одговорил, освен некој што се има најдено во слична ситуација
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.128
Поени од реакции
164.742
Ко прво незнам француски ко второ ко нацрта и ајде одите рече и ништо.
Оди во МВР/МНР и прашај ги, македонски ваљда знаеш.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
2.881
Поени од реакции
1.588
На англиски требало да се обратиш, ваљда знајш Англиски :) вака не знам кој би ти одговорил, освен некој што се има најдено во слична ситуација
Да не е тој плусот уствари х па да ти прават секаде проблем кога ќе поминуваш шенген зона, уствари нема да можиш да поминиш на пасошка контрола
Автоматски споено мислење:

На англиски требало да се обратиш, ваљда знајш Англиски :) вака не знам кој би ти одговорил, освен некој што се има најдено во слична ситуација
Да не е тој плусот уствари х па да ти прават секаде проблем кога ќе поминуваш шенген зона, уствари нема да можиш да поминиш на пасошка контрола
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.096
Поени од реакции
439
Ко прво незнам француски ко второ ко нацрта и ајде одите рече и ништо.
Доколку не си потпишал некое друго писмо изјава или не си платил казна немаш никаков проблем од страв за премин на Шенген зоната ако имало некој проблем ке беше задржаи и ке ти беше наплатено казна за подолг престој.Инаку мислам дека од јануари нема веќе да ставаат печат во пасошите бидејки се биометриски и сите информации ги имаат во системот требаше од оваа година но ЕУ бирократијата е малку спора за да го усогласат тоа .
 
Член од
28 март 2006
Мислења
15.215
Поени од реакции
8.012
Воведена е делумна забрана за движење во шуми со кои стопанисува ЈП „Национални шуми“. Дали тоа се однесува и на асфалтираниот пат до Средно Водно?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.096
Поени од реакции
439
Воведена е делумна забрана за движење во шуми со кои стопанисува ЈП „Национални шуми“. Дали тоа се однесува и на асфалтираниот пат до Средно Водно?
Водно е под раководење на Град Скопје односно Паркови и зеленило , ако ти треба дозвола треба таму да си ја побараш
 
Член од
14 јули 2010
Мислења
7.278
Поени од реакции
8.531
Функционира ли уште ова со повратот на 50% од средствата за купување на велосипед?
 
Член од
24 септември 2014
Мислења
272
Поени од реакции
247
Како да го сменам "ников 112112" без да правам нов акаунт на форумов?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
666
Поени од реакции
366
Како да го сменам "ников 112112" без да правам нов акаунт на форумов?
Прати порака со содржина SMENI_NICK на тел 112112

Ontopic-Пиши приватна порака на администратор на форумот
 
На врв Bottom