Сакам да знам!

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
8.599
Поени од реакции
9.156
Пишав и во темата за Струмица, ама може тука побрзо ќе добијам одговор.

Некој да знае дали Шинка во Муртино "прима" во сабота или евентуално денес/утре после 18:00 да отидам...
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
472
Поени од реакции
174
Пишав и во темата за Струмица, ама може тука побрзо ќе добијам одговор.

Некој да знае дали Шинка во Муртино "прима" во сабота или евентуално денес/утре после 18:00 да отидам...
Не работи во 6.
Од 2 до 5 мислам дека последно беше, но веќе нема гаранција дека ќе те прима, староста си го прави своето :)
 
Член од
6 декември 2014
Мислења
91
Поени од реакции
6
Знае ли некој колку зимаат мајсторите за местење клима
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
3.680
Поени од реакции
8.913
Може некој што е поупатен да ми објасни што со воведува поточно?
It seems that at least for now Macedonia in a recent decision by the Central Bank Authority, will allow citizens and companies to have accounts with PayPal, Skrill and other similar services
Линк од објавата: https://digitalspoiler.com/the-central-bank-of-north-macedonia-says-yes-to-paypal/?fbclid=IwAR33XQ1GiriVOS5H9GbSlJUuy9_UWJSNRVqPvpY4iC07qC-gvUQcVYOe-vE

Не сфаќам дали сега ќе може да се извади Скрил картица и да подигнеш директно од банкомат пари од Скрил акаунт како што може со Мастер, Виза или не е ова за тоа? Дека и претходно Скрил имаше во Македонија и можше пари да извадиш преку дебитна само поголем процент зимаа. Не ми е јасно за што поточно се работи во новитетот, па да ми објасни некој накратко тука или пп, би му бил благодарен.
 
Член од
6 септември 2019
Мислења
4
Поени од реакции
3

Дали некој има часовник од тука? Македонска фирма е. Дали се квалитетни? Ми треба за поклон.
jas imam kupeno kaj niv, mene mi se dopaga, pomalku od eden mesec go imam, super raboti i remceto e cista koza za mene ova e najbitno bidejki imam rabota so voda cesto, jas go preporacam
Автоматски споено мислење:

jas imam kupeno kaj niv, mene mi se dopaga, pomalku od eden mesec go imam, super raboti i remceto e cista koza za mene ova e najbitno bidejki imam rabota so voda cesto, jas go preporacam
vidi vo nivnata strana koga imat popust bideji cesto davat popusti do 30% cekaj koga ke ima popust taka jan napraviv
www.tact.mk
Автоматски споено мислење:

dobil nekoj pari nazad od toa skeniranjeto smetki na mojddv?
na kraj na godinata se dodeluvat, pose vo 2020 godina sekoj tri meseci, taka kako sto znam
 
Член од
5 март 2011
Мислења
662
Поени од реакции
374
Дали ако во една фирма си осигуран 5 месеци по ред во годината па после со прекин од 3 месеци пак те осигураат ти следува на крајот од годината к15 или мора 6 месеци бес прекин да бидеш...
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
8.237
Поени од реакции
8.175
Дали ако во една фирма си осигуран 5 месеци по ред во годината па после со прекин од 3 месеци пак те осигураат ти следува на крајот од годината к15 или мора 6 месеци бес прекин да бидеш...
Moра непрекинато да работиш некаде 6 месеци у тековната година за да имаш право на к15.
 
Член од
5 март 2011
Мислења
662
Поени од реакции
374
Moра непрекинато да работиш некаде 6 месеци у тековната година за да имаш право на к15.
Во истата фирма бев осигуран 5 месеци паузирав 3 за сега пак да ме осигураат ке ги имам тие 6 месеци осигуран во иста фирма ама со прекин... Значи не ми следува
 
Член од
28 март 2015
Мислења
3.359
Поени од реакции
5.806
Moра непрекинато да работиш некаде 6 месеци у тековната година за да имаш право на к15.
Сигурно дека е вака? Јас во една фирма имав работено седум месеци, ама имав пауза направено од пет месеци и на крај ми дадоа к15.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
8.237
Поени од реакции
8.175
Сигурно дека е вака? Јас во една фирма имав работено седум месеци, ама имав пауза направено од пет месеци и на крај ми дадоа к15.
Во истата фирма бев осигуран 5 месеци паузирав 3 за сега пак да ме осигураат ке ги имам тие 6 месеци осигуран во иста фирма ама со прекин... Значи не ми следува
Oд лично искуство, работев 5 месеци во една фирма, паузирав месец дена, се вработив во друга фирма никој не ми исплати К15.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.151
Поени од реакции
164.832
По закон е 6 месеци непрекинат стаж и така прават речиси сите.
 
На врв Bottom