Сакам да знам!

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
3 месеци важност од денот на враќање е за цела еу.
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
дали некој знае што случување ќе има на плоштадот Македонија во Скопје, синоќа монтираа бина.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Здраво

Дали можам да отворам сметка во банка и да извадам дебитна на истата?
Имам лична карта но не сум полнолетен имам 16год.

Фала однапред.
Дебитна не знам, а за сметка со полномошно од родители може.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.792
Сакам да знам од каде е сликава?
Ја читав темата за Гоце Делчев. @Lurtz ја има постирано сликава, па ме интересира од каде е сликава, ми треба изворот. Каде е објавена првично сликава?

Побрзо ќе го исконтактираш Ким Јонг Ун, него да го најдеш @Lurtz :icon_mrgr:

 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Здраво

Дали можам да отворам сметка во банка и да извадам дебитна на истата?
Имам лична карта но не сум полнолетен имам 16год.

Фала однапред.
Со полни 16 можеш да извадиш дебитна картичка ;)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.663
Поени од реакции
12.059
Сакам да знам од каде е сликава?
Ја читав темата за Гоце Делчев. @Lurtz ја има постирано сликава, па ме интересира од каде е сликава, ми треба изворот. Каде е објавена првично сликава?

Побрзо ќе го исконтактираш Ким Јонг Ун, него да го најдеш @Lurtz :icon_mrgr:
ааа, ту ме нема па пак ме нема, затоа :D
Еве од каде е таа слика, каде е прво објавена точно не знам. Веројатно од бугарски печат, 1946
има подолу уште некои слики и објаснувања. За Арсениј Јовков, за македонците кои 3 дена го пренесуваат ковчегот од Софија во Скопје...Ги заколнуваме идните поколенија, светите коски да бидат погребани во идната столица (главен град) на независна Македонија. Август 1923, Илинден“
 
Последно уредено:

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Добро бе, сакам да знам дали ЕВН можат по налог на граѓанин да вршат дислокација на ормар?

Цела улица е без струја 6 саати, работниците не кажуваат ништо, од ЕВН викаат дека прават интервенција "поради подобрување на квалитетот на услугите" а јас сумњам дека комшијата што гради куќа до мене нарачал преместување на ормарот 10 метра подоле.
Па ме интересира дали е до толку дрзок и безобразен на први комшии никакво известување да не им даде, или па стварно нема врска со него и на ЕВН така рандом им текнало ормарот за струја 10 метра подоле да го дислоцираат..
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
ул.Дамаска,
Па ме интересира дали е до толку дрзок и безобразен на први комшии никакво известување да не им даде, или па стварно нема врска со него и на ЕВН така рандом им текнало ормарот за струја 10 метра подоле да го дислоцираат..
На списокот на планирани исклучувања заради подобрување на мрежата, за денес се во Скопје: ул.Дамаска, делови од ул. Емил Зола и останатите кај училиштето Златен Сремац...
ако не си во овие делови, тогаш има некоја ујдурма :)
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
ул.Дамаска,

На списокот на планирани исклучувања заради подобрување на мрежата, за денес се во Скопје: ул.Дамаска, делови од ул. Емил Зола и останатите кај училиштето Златен Сремац...
ако не си во овие делови, тогаш има некоја ујдурма :)
Фала, а кај го најде ова? Во тие делови сум.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
На официјалната страна на evn.mk секој ден има excell со планирани исклучувања. Можеш да си провериш и да знаеш дали е нешто од нивна страна или си исклучен :)
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
На официјалната страна на evn.mk секој ден има excell со планирани исклучувања. Можеш да си провериш и да знаеш дали е нешто од нивна страна или си исклучен :)
Сега видов, иначе проблемот со ова е што никој жив не проверува секој ден дали они имаат планирано исклучување на неговата улица. Мене ништо не ми вреди да дознаам дека објавиле дека планираат исклучување откако веќе сум исклучен. А дефинитивно комшијата побарал дислокација на сандачето, ама наводно не знаел ни он кога од ЕВН ќе дошле да интервенираат.
Фала на одговорите (y)
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Сега видов, иначе проблемот со ова е што никој жив не проверува секој ден дали они имаат планирано исклучување на неговата улица. Мене ништо не ми вреди да дознаам дека објавиле дека планираат исклучување откако веќе сум исклучен. А дефинитивно комшијата побарал дислокација на сандачето, ама наводно не знаел ни он кога од ЕВН ќе дошле да интервенираат.
Фала на одговорите (y)
Мислам дека фирмите ги известуваат а физичките лица не...барем некаде има што работат да можеш да провериш.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
678
Сега видов, иначе проблемот со ова е што никој жив не проверува секој ден дали они имаат планирано исклучување на неговата улица. Мене ништо не ми вреди да дознаам дека објавиле дека планираат исклучување откако веќе сум исклучен. А дефинитивно комшијата побарал дислокација на сандачето, ама наводно не знаел ни он кога од ЕВН ќе дошле да интервенираат.
Фала на одговорите (y)
А зашто гледаш дека е проблем комшијата сам не го сторил ,си пријавил во ЕВН и тие тоа го сториле да добро на негово барање
 

Kajgana Shop

На врв Bottom