Сакам да знам!

Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Дали може прецизно да се лоцира одреден корисник на број на некој од операториве од страна на полицијата? И дали има и друга алтернатива освен полиција?
Za toa treba da pokrenes tuzba,pa po nalog na sudot policijata da go pronajde toj broj i potoa da doznaes koj te voznemiruval i ako sakas da go tuzis. Toa e epten komplicirano. Edno vreme po mobilnive operatori imase opcija za nekoja doplata da dobivas identifikacija i na tie skrieni povici.....neznam dali ima uste takvo nesto.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Za sanitaren inspektor vo germanija minhen kolku e platata za 1 mesec znae li nekoj
 
Член од
30 март 2008
Мислења
146
Поени од реакции
121
Знaе некoј дa ми кaже кoи се дечките кoи држaт прoби вo гaрaжa пoзaди бекo полицијата, кaј железничaр, кaј грaдинкaтa?
Имaм некoлку пaти пoминaтo oд тукa и ги имaм слушнaтo. Мнoгу се дoбри (y)
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Дали може прецизно да се лоцира одреден корисник на број на некој од операториве од страна на полицијата? И дали има и друга алтернатива освен полиција?
Сакаш да го лоцираат локациски, или да добиеш податоци за корисникот (име презиме адреса) ? Бројот ти е познат, или те замараат со непознат ?
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Сакаш да го лоцираат локациски, или да добиеш податоци за корисникот (име презиме адреса) ? Бројот ти е познат, или те замараат со непознат ?
Bilo kakva licna informacija za korisnikot dali ime, prezime ili adresa seedno, inaku ne me zamara nikoj, cisto informativno sakam da znam dali e vozmozno da se otkrijat tie podatoci.
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Bilo kakva licna informacija za korisnikot dali ime, prezime ili adresa seedno, inaku ne me zamara nikoj, cisto informativno sakam da znam dali e vozmozno da se otkrijat tie podatoci.
Секако дека е можно.. поготово сега, кога при купување и активирање на сим припејд те регистрираат според лична карта. Доволно е да имаш некој вработен во салон на операторот, може одма да ти каже на кого е регистриран тој број. :D А за лоцирање, тоа иде преку полиции судови бла бла.. :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Кој е стручниот термин за „јачмен“ на окото?
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Последно уредено:

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Сакам да знам кој беше бендот што свиреше вчера вечер во Сити Мол на ноќниот шопинг? Имаше 2 бенда, едниот свиреше до кај 10 и престана и после почнаа едни други дечки, клавијатура помладо дете, бубањ постар маж, на гитара ќелав дечко и убавица на бас и вокал :) Тие вторите ме интересира кои се.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Дали може и како од тука да видам состојба на мојата тековна
сметка од комерцијална банка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom