Сакам да знам!

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.275
Поени од реакции
2.432
Сакам да знам:

1.Дали ЕВН си ги плаќа сметките за струја?

2.Дали Т-Мобиле си ги плаќа сметките за телефон?

3.Дали МРТВ плаќа радиодифузна такса?

4.Дали Макпетрол плаќа за горивото на службените возила?

5.Дали Водовод ги плаќа сметките за вода?
Сите ги плаќаат ама без ддв и даноци туку само за царина и ништо друго.


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.510
Поени од реакции
13.381
каде се наоѓа осигурителна компанија Аизбиг така некако се вика
(главната зграда за проценка) во која населба улица и сл.
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
699
Поени од реакции
1.770
Освен на зелен пазар, каде на друго место може да купам аронија во СК?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.355
Поени од реакции
1.164
Освен на зелен пазар, каде на друго место може да купам аронија во СК?
Во свежа форма сите пазарчиња во замрзната имаш во подобро снабдени маркети како Веро , СуперТинекс.
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
953
Поени од реакции
485
Ме интересира дали Србиве и како малолетни само со пасош или лична карта можат да влезат кај нас, или нивниот закон тоа им го ограничува до навршување на 18 години?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.355
Поени од реакции
1.164
Сакам да знам како може да зумирам дел од слика и да биде тој читлив во случајот имам слика во кој дел има отворен фб разговор ме интересира што пишува во него :)
 

Big Bull

ОК
Член од
23 август 2008
Мислења
556
Поени од реакции
391
Сакам да знам како може да зумирам дел од слика и да биде тој читлив во случајот имам слика во кој дел има отворен фб разговор ме интересира што пишува во него :)
Вака сакаш?
 
P

Patience

Гостин
Дали е во ред употреба на зборот: прибидејќи во литературниот говор и дали воопшто го има како збор во новиот правопис?
Неколку пати имам слушнато луѓе го користат во разговор за причински реченици. Знам дека се употребуваат зборовите: бидејќи, поради тоа што, затоа што, зашто, ама прибидејќи?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
16.264
Поени од реакции
9.333
Дали е во ред употреба на зборот: прибидејќи во литературниот говор и дали воопшто го има како збор во новиот правопис?
Неколку пати имам слушнато луѓе го користат во разговор за причински реченици. Знам дека се употребуваат зборовите: бидејќи, поради тоа што, затоа што, зашто, ама прибидејќи?
не е во ред. Во ред е -бидејќи, затоа што.
 
Последно уредено:
Член од
5 февруари 2013
Мислења
381
Поени од реакции
90
сакам да знам која е најповолна припејд мобилна тарифа во германија?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.510
Поени од реакции
13.381
Јас имам само Интернет, немам некој пакет а не сум ни прашувал.
Значи само бежичен интернет и плаќам 590 ден. месечно.
Немам Тв канали, и фиксен тел.но сопругата вели да одам да барам некаде да уплатам комплет пакет. не ми треба јак интернет само за тука и малку фејзбук, каде е најевтино, што би препорачале вие.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
6.129
Сакам да знам што дишеле луѓето пред да биде откриен кислородот :) ?
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
770
Поени од реакции
953
Дали може прецизно да се лоцира одреден корисник на број на некој од операториве од страна на полицијата? И дали има и друга алтернатива освен полиција?
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.036
Поени од реакции
10.880
Сакам да знам што дишеле луѓето пред да биде откриен кислородот :) ?
Имаше една друга ствар, што пиеле луѓето пред да биде откриена водата и некој ни два, ни три - нафта. :D
 
На врв Bottom