СП 2018- Финале: Франција Хрватска

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.247
Поени од реакции
9.710
Ja не знам за еден освојувач на Светско, Европско или ЛШ за таа работа, да се кажало генерално, заслужено. Мислам дека и за Реал би се нашле замерки што како од шала направија хет трик од титули.
Па имале преголема среќа у ждрепките,не заслужуваат.:icon_lol:Еве иди во прошлите три теми за ЛШ,барај со клучен збор среќа и да видиш што се нема да ти излезе.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.099
Поени од реакции
73.270
Ja не знам за еден освојувач на Светско, Европско или ЛШ за таа работа, да се кажало генерално, заслужено. Мислам дека и за Реал би се нашле замерки што како од шала направија хет трик од титули.
Па последен светски првак што издоминирал беше Бразил 2002 година, од тогаш навака нема ниту една доминантна екипа да речеш ги прегази сите и освои титула. До душа Франција е најблиску до тоа, ама резултатски, според играта ни под разно.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.022
Поени од реакции
14.150
Се на се,првенството беше многу возбудливо и неизвесно,ама СЛАБО со квалитет.
Ова се плашев да го пишам, бидејќи си велам кој ќе се расправа со денови пак со повеќето експерти :D

Инаку се сложувам 100%.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
5.904
Поени од реакции
8.691
Исто и јас сметам дека слаб беше квалитетот на првенствово.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.473
Поени од реакции
78.813
Слабо беше првенството, затоа и Франција играше слабо, у втора. Да имаше достојна репрезентација, да им пркоси, ќе убацеа можда у трета и ќе цепаа на повисоки обртаи :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.260
Поени од реакции
40.472
Слабо беше првенството, затоа и Франција играше слабо, у втора. Да имаше достојна репрезентација, да им пркоси, ќе убацеа можда у трета и ќе цепаа на повисоки обртаи :D
Технички, помалку сила имаш у трета. :D :kuracc:
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.245
Поени од реакции
9.411
Вистина е немаше квалитет првенството фалеа репрезентации ко Италија, Холандија и Чиле..Минатите светска одличен фудбал се играше во нокаут фазите..Шпанија со незаборавни четири 1-0 по ред издоминира до титула.. Италијанците со атрактивниот free flowing фудбал исто издоминираа 2006..

Прва посериозна репрезентација наредно светско ќе ги тресни од земја Французите :cool:
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
2.987
Поени од реакции
4.232
Говорот на Дешамп на полувреме против Хрватска

https://streamable.com/beo6m
Доволно е да се видат последните 15 секунди, говорот на Варан.
Дечкото има страшна самодоверба, нешто што е можеби најбитен елемент у спортов, посебно у индивидуален спорт.
11 титули од 11 финалиња (од нив 4 ЛШ, 3 светски клупски, 1 СП)... На 25 години.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.022
Поени од реакции
14.150
Вистина е немаше квалитет првенството фалеа репрезентации ко Италија, Холандија и Чиле..Минатите светска одличен фудбал се играше во нокаут фазите..Шпанија со незаборавни четири 1-0 по ред издоминира до титула.. Италијанците со атрактивниот free flowing фудбал исто издоминираа 2006..

Прва посериозна репрезентација наредно светско ќе ги тресни од земја Французите :cool:
Кога се зборува за квалитетот на првенството најмалку се мисли на Франција. Всушност и воопшто не се мисли на нив. Така да џабе правење паметен.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.446
Поени од реакции
4.768
Според портпаролот на хрватската федерација братот Калиниќ сепак ќе си добие медал. Далиќ и играчите така одлучиле. Ситуација „јал, не јал - три и пол“. :P
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.260
Поени од реакции
40.472
Па заслужено, одлуката да се прати сам дома на почетокот, се покажа како круцијална.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.099
Поени од реакции
73.270
Доволно е да се видат последните 15 секунди, говорот на Варан.
Дечкото има страшна самодоверба, нешто што е можеби најбитен елемент у спортов, посебно у индивидуален спорт.
11 титули од 11 финалиња (од нив 4 ЛШ, 3 светски клупски, 1 СП)... На 25 години.
А и на Дешамп прекрасен говор, дајте му ја напред на Килијан и се ќе биде ок. :icon_lol: Пошо Жиру е главната оска. :icon_lol:
 
Член од
6 јули 2018
Мислења
4
Поени од реакции
1
Хрватска беше ограбена. Секако тие нема да дозволат "мала Хрватска" да ја победи "големата Франција". Спортските утакмици се толку глупави и бесмислени. Сè е крадење.
 
На врв Bottom