СП 2018 - Елиминациона фаза (1/8, 1/4 и 1/2 финале)

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Па на полувремето кажаа дека со онаква игра тешко дека ќе идеме во финале. И не само тогаш.
После Данска еден од коментаторите ја критикуваше играта и покрај победата!
Објективен сум јас, но кој како ме сфати...
:ROFLMAO:
 
Член од
20 декември 2010
Мислења
114
Поени од реакции
85
И верувам повеќе во шансите на Франција за победа.
Што беше смешно во моите зборови?

Ако си еден од неколкуте хејтери само колку да се хејта, тогаш муабетот престанува тука.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
И верувам повеќе во шансите на Франција за победа.
Што беше смешно во моите зборови?

Ако си еден од неколкуте хејтери само колку да се хејта, тогаш муабетот престанува тука.
Не сум хејтер, ме заболе за Хрватска, си навивам за Франција ама иритира арогантноста на хрватите, која е присутна ко дрога у Колумбија.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.681
Само за финалето или уопште отсекогаш си бил за нив,ко 90% од Арсенал фан базата? :D
Иако Пеја знае да преувеличува и да форсира, сепак мора да потврдам дека си е за Франција, уште пред да почне првенството си кажа комрадот. :D
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Кога ги споменавте хрватите и нивните коментатори одма се враќам 10 години уназад.

МТВ не го пренесуваше европското 2008 и морав да гледам на ХРТ. Даваа на некоја друга македонска телевизија ама мислам дека немаше на кабелскиот оператор кај нас или којзнае како. Имаа една добра водителка мислам во син фустан најчесто, правеа емисии, око соколово за судиски одлуки и се друго што си личи.

Арно ама ја имаа најглупата реклама во светот, најболје је бити хрват. На таа реклама (која мислам дека беше за некое си нивно пиво Ожујско) имаше инсерти од победата против Англија 2-3 на Вембли со голот на Петриќ кога ги исфрлија енглезите од игра, понатаму некој гол на Пршо мислам против Словенија пак за пласман на светско/европско и уште нешто имаше не ми текнува. Коментаторите беа страшно субјективни, исто како и т.н аналитичари. Сепак се тоа им се удри на мечот Турција-Хрватска. Така мераклиски беа исфрлени со брзо израмнување после нивното водство во 120та минута и после тоа на пенали. Хрватите беа помочани во гаштите, страшен мерак ми се направи. Велимир Зајец и компанијата го :pusigo:до даска и од тогаш освен ако морав максимално избегнувам спорт на хрватската телевизија, особено кога тие лично се во игра.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Само за финалето или уопште отсекогаш си бил за нив,ко 90% од Арсенал фан базата? :D
Потврди брат ми Стек, за Франција сум од 98ма, тогаш станаа шампиони, за мене Зизу е број 1 играч у сфет, не постоел поелегантен и покомплетен во времето кога сум почнал да пратам фудбал (и покрај тоа што малку сум разбирал како копук, елеганцијата се глеала од Скопје до Торино/Мадрид). И покрај тоа што неколку години после тоа се запознавам и со клубски фудбал, па си ги засакувам Ливерпул од други причини, Франција ми била репрезентација за навивање :D
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
ако тепаат англичаниве со овој состав, јас куров го сечам......ве молам белгијци, тепајте..:ROFLMAO::ROFLMAO:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Овај Пикфорд кога и да го дадат во кадар се дери, што чоек ќе беше, живчан.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Пушти го Велбек малце бе, нека се растрча за предсезона
 

Kajgana Shop

На врв Bottom