СП 2018 - Елиминациона фаза (1/8, 1/4 и 1/2 финале)

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Навивачите на ПЛ тимови не ми глумете мајки терези ве молам, не биле они за Англија бре бре очаен обид за објективност. Се утепавте бранејќи ги од страна, ама они не биле фаворити, ама не се очекувало ништо, ама каминг хоум било заебанција, ама, ама :ROFLMAO:

Реалноста е дека Англија изигра сосема просечно светско првенство, кое ако заврши со пораз од Белгија по втор пат ќе може и како потпросечно да се смета. Голем кур полуфинале ако стигнале, секој со малку среќа може да догура до овде, ама веќе каде што треба квалитет се гледа кој до каде е. И немојте Англија да ми ја ставате како репрезентација од типот на Шведска/Русија па демек и полуфиналето да е некаков си успех. Никогаш, со каков и состав да е Англија не може ваков пласман да се смета за успешен. Просечен, во најдобар случај солиден ама повеќе од тоа во никој случај. Многу битно за ова е и начинот на кој дојдоа до овде, да го имаа можеби потешкиот пат и да совладаа квалитетни репрезентации тогаш ќе можеше да се зборува за нешто повеќе, ама победи против Панама, Тунис и Шведска е премалку за Англија или слична репрезентација. Првенствата се кратки натпреварувања, 7 утакмици се максимум. Ако Англија загуби од Белгија и заврши со скор 3 победи, 3 порази и една победа на пенали, тогаш ај објаснете ми како тоа е добар, дури и солиден резултат:toe:. Ако ги добијат Белгија и изиграат добро тогаш ќе може да зборуваме за реален напредок генерално во нивниот репрезентативен фудбал.

Да баталиме тоа, Хрватска денеска :cuc::cuc:. Ништо не изиграа на почетокот, ама после оној голот за 1-1 следуваше буквално силување на теренот. Кратки проигрувања, тика така, движење на сите играчи како едно, едноставно преубав фудбал покажаа, како од учебниците :aplauz:. Хрватска никогаш не сум ја ценел како репрезентација, ама ова првенство конечно после долго очекување покажаа дека навистина можат да играат маестрален фудбал. Реално шансите за финалето мислам дека не им се повеќе од 30%, ама сигурен сум дека ќе дадат се од себе да направат чудо. Иако самото финале за Хрватска може да се смета за солиден резултат, земајќи го во предвид и квалитетот на нивната игра.
 
S

silmarillion

Гостин
Кој twilight zone момент. Англија испаѓа од балканска држава, фудбалерите на Англија даваат изјава дека државата им доживува тешки моменти надвор од фудбалот и дека веруваат дека успеале да го обединат народот!?

If I had a nickle...
 
C

Castiel

Гостин
Навивачите на ПЛ тимови не ми глумете мајки терези ве молам, не биле они за Англија бре бре очаен обид за објективност. Се утепавте бранејќи ги од страна, ама они не биле фаворити, ама не се очекувало ништо, ама каминг хоум било заебанција, ама, ама

Реалноста е дека Англија изигра сосема просечно светско првенство, кое ако заврши со пораз од Белгија по втор пат ќе може и како потпросечно да се смета. Голем кур полуфинале ако стигнале, секој со малку среќа може да догура до овде, ама веќе каде што треба квалитет се гледа кој до каде е. И немојте Англија да ми ја ставате како репрезентација од типот на Шведска/Русија па демек и полуфиналето да е некаков си успех. Никогаш, со каков и состав да е Англија не може ваков пласман да се смета за успешен. Просечен, во најдобар случај солиден ама повеќе од тоа во никој случај. Многу битно за ова е и начинот на кој дојдоа до овде, да го имаа можеби потешкиот пат и да совладаа квалитетни репрезентации тогаш ќе можеше да се зборува за нешто повеќе, ама победи против Панама, Тунис и Шведска е премалку за Англија или слична репрезентација. Првенствата се кратки натпреварувања, 7 утакмици се максимум. Ако Англија загуби од Белгија и заврши со скор 3 победи, 3 порази и една победа на пенали, тогаш ај објаснете ми како тоа е добар, дури и солиден резултат:toe:. Ако ги добијат Белгија и изиграат добро тогаш ќе може да зборуваме за реален напредок генерално во нивниот репрезентативен фудбал.

Да баталиме тоа, Хрватска денеска :cuc::cuc:. Ништо не изиграа на почетокот, ама после оној голот за 1-1 следуваше буквално силување на теренот. Кратки проигрувања, тика така, движење на сите играчи како едно, едноставно преубав фудбал покажаа, како од учебниците :aplauz:. Хрватска никогаш не сум ја ценел како репрезентација, ама ова првенство конечно после долго очекување покажаа дека навистина можат да играат маестрален фудбал. Реално шансите за финалето мислам дека не им се повеќе од 30%, ама сигурен сум дека ќе дадат се од себе да направат чудо. Иако самото финале за Хрватска може да се смета за солиден резултат, земајќи го во предвид и квалитетот на нивната игра.
Ова за Англија ќе беше точно да имаше квалитетен играчки кадар. Ама со просечен тим стигнаа до полуфинале, може како име не е ко Шведска и. Русија ама по квалитет на играчи тука негде е. Не знам што толку безпотробне им го омаловажувате успехот на Англичинете кога имаат катастрофа репрезентација.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кавани е број еден, не е нормален типот, права зверотина.
Еј не дека не е квалитет, не сум несаглам тоа да го кажам ама превара лига е Лига 1.. Лукас кога дојде во Тотенхем кажа дека не се замарале таму ни играчите на ПСЖ од што им било лесно, немале мотив да се испотат, ако сакаш ќе се потрудам да го најдам интервјуто. Не дека не е квалитетен ама овие двајца се среќаваат со поквалитетни противници.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Секоја чест за се’ што прикажа Хрватска. Ептен ме изненадија синоќа, а и не очекував Англија така да падне во второто полувреме. Ќе видиме во финале. Вака ми изгледа дека Франција сепак ќе победи, реално беа најдобра репрезентација на ова СП. Мада кога ќе ми текне како го прокоцкаа финалето на ЕП 2016 не би рекол ништо предвреме.

За Англија, точно дека се разочарани пошто ова беше историска шанса за финале. Ама и ова е невиден успех за нив. Само трет пат се во полуфинале. Јас никогаш не сум ни помислил дека ќе ги гледам во полуфинале во догледно време. Не знам што планираат за натаму, ама ќе биде грешка ако не го остават Саутгејт. И онака немаат којзнае какви стратези во моментов кои би го замениле.

Уште нешто што морам да го пишам. Никогаш нема да ми биде јасен тој македонски менталитет кога има СП или ЕП. Некои репрезентации како Англија или јужноамериканските се хејтаат по дифолт. Па уште и се потценува се’ што постигнале. Добро е што гледам дека тука на форумов не е до толку истакнато тоа. Инаку некогаш е неподносливо да седнеш во град да гледаш фудбал и да слушаш рандом ликови кои тресат глупости само зашто едните им биле како браќа, а другите биле „цигани“ или „дигнати“.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.645
Ова за Англија ќе беше точно да имаше квалитетен играчки кадар. Ама со просечен тим стигнаа до полуфинале, може како име не е ко Шведска и. Русија ама по квалитет на играчи тука негде е. Не знам што толку безпотробне им го омаловажувате успехот на Англичинете кога имаат катастрофа репрезентација.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Факт е дека немаат генерација ко пред 10-12 години со Џерард, Лампард, Тери, Фердинанд, Ешли Кол и компанија, ама у реду е дека се тука негде со квалитет како Русија и Шведска. Сите играат во ПЛ, некои се носители на тимови ко Тотенхем, Манчестер Сити, Ливерпул и Јунајтед, најдобрите екипи од Англија.
 
C

Castiel

Гостин
Факт е дека немаат генерација ко пред 10-12 години со Џерард, Лампард, Тери, Фердинанд, Ешли Кол и компанија, ама у реду е дека се тука негде со квалитет како Русија и Шведска. Сите играат во ПЛ, некои се носители на тимови ко Тотенхем, Манчестер Сити, Ливерпул и Јунајтед, најдобрите екипи од Англија.
Во овој тим на Англија едини Кејн отскокнува со квалитет останатите не се нешто wow. Не зезај кога извадија состав за светсково немаше кој не им смееше и им даваше шанси група да поминат.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Добро не замарајте веќе со тоа, никој не очекувал од нив група да поминат против ебан Тунис и Панама. Демек овие играчи играат во 3-4 англиска лига и не за топ тимови.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.609
Бреејј кој мерак ќе биде кога ќе ги изгасат у финале, не се трпат усташите уште од 1/4 финале слават секоја вечер како да го освоиле. Ќе навивам за Франција исто како Македонија да игра.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кажаа дека ќе им порасне едно 2-3см на сите оние што им е мерак да изгуби Хрватска.

Македончето да беше на нивно место ич немаше да слави секоја вечер.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom