СП 2014 - ФИНАЛЕ | Германија - Аргентина | 13.07.2014 (21:00) Маракана -Рио де Жанеиро

  • Креатор на темата Rigel Kent
  • Време на започнување

Кој ќе победи во финалето ?


  • Вкупно гласачи
    183
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
@The Procrastinator следев дека и во осмина и четврт и полуфинале на анкетите гласаше за противникот на Аргентина и Аргенитна тепаше а сеа гласаш за нив така да губите :D
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
ZARADI MESSI BE HEHE NE LI SVAKAS?

Од коа сум почнал да глеам фудбал 98’, не можам да ги поднесам. Најодвратна репрезентација, посамобендисани од Шпанците + Швабите + Бразилците заедно. Никад не пленеле со играта (ко Бразил), не биле доминантни (ко Шпанија), ниту дисциплинирани (Германија), а увек се величат ко да се нешто невидено.

Можда играле на времето со Марадона таков фудбал, ама откако ја пратам никад не биле такви. Плус сиот тој култ D10S, миос, кој бил за наркоманот, а се повторува и сеа за Меси ми е одвратен. На тоа додај ги и фановите, од кои 2/3 се ко Филе.

Нормално, капак на се е тоа што и Меси е Аргентинец, полошо не можел да одбере. :icon_lol: Имало многу играчи кои сум ги сакал, а кои биле Аргентинци, еве и сеа ќе ми биде мило за Ангеле, Гарај и Игуан ако освојат, ама џабе, одбивни се ко репрезентација до максимум.

Its okay now? :D
За овие би ти било мило затоа што го носеле дресот на белиот балет, а за Меси не, затоа што ви го ширел анусот во секој можен натпревар? Еее Мадридисти колку сте очајни, субјективни и колку си немате појма од фудбал, а поготово ТИ!
 
Член од
13 јули 2014
Мислења
13
Поени од реакции
3
интересно ќе биде да се види кој ке биде подобар дали ноер или ромеро... иначе аргентина ке тепа на пенали.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Германија-Аргeнтина 4:0
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Лол, па шо е чудно? Тие играчи ми се едни од омилените и секако дека ми е мило ако освојат. Меси, за разлика од нив, не ми е омилен, шо не е тешко да се увиди.
Уште едно барање за подетален одговор од тебе :icon_mrgr:
Освен тоа што игра во Барса и ви беше ноќна мора последниве 6-7 години, кои се другите причини ради кои Меси не ти е омилен?
 
Член од
13 јули 2014
Мислења
13
Поени од реакции
3
сеа Германија тепаше со Бразил 7:1 и мислите дека пак ке тепа толку....па Аргентина не се од вчера...може ако дадат германија гол аргентина сигурно ке вратат и нема да се знае победникот до крај..:D
 
B

Beck's

Гостин
Овој од Барбуда, Габон и од Хунгарија не можам да пресметам како се нашле на листава
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
Абе претседатели се, им се може. Него кој к*р Кучер прави на листава :facepalm:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.150
Поени од реакции
25.592
Овој од Барбуда, Габон и од Хунгарија не можам да пресметам како се нашле на листава
Пријавиле присуство. Веројатно ги поканиле сите, овие се пријавиле. Плус, Орбан е фудбалер. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom