СП 2014 - ФИНАЛЕ | Германија - Аргентина | 13.07.2014 (21:00) Маракана -Рио де Жанеиро

  • Креатор на темата Rigel Kent
  • Време на започнување

Кој ќе победи во финалето ?


  • Вкупно гласачи
    183
  • Гласањето е завршено на .

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
777
Поени од реакции
851
После главата на Зидан, ногата на Де Јонг баш ме интересира која работа ќе ја видиме во ова финале.
Откинување на уво на германски репрезентативец од страна на аргентински репрезентативец,кој потпуштил под психолошкиот притисок,ради огромната разлика во голови во текот на натпреварот.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.502
Логиката е тоа демек Бразил е претепан, пред умирање бидејќи Њемците добро ги ишлапаа
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.477
нема баш логика ама јако ми е :icon_lol:

Нажалост не функционира бидејќи Бразил порадо би сакал Германија да победи отколку најголемиот ривал да освои трофеј, и тоа на нивен терен.
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.242
Поени од реакции
1.161
Нажалост не функционира бидејќи Бразил порадо би сакал Германија да победи отколку најголемиот ривал да освои трофеј, и тоа на нивен терен.
Ги имаш прашано Бразилците за кого ќе навиваат? :)
 
Член од
19 март 2013
Мислења
1.150
Поени од реакции
675


Сепак ќе има еден лорд во финалето.:ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom