СП 2014 - ФИНАЛЕ | Германија - Аргентина | 13.07.2014 (21:00) Маракана -Рио де Жанеиро

  • Креатор на темата Rigel Kent
  • Време на започнување

Кој ќе победи во финалето ?


  • Вкупно гласачи
    183
  • Гласањето е завршено на .

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854

Знам дека не е нешто посебно, али со оглед дека се работеше за онлајн едитор и не е така лошо:icon_mrgr:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
Видичемо дали рутински ќе победи Германија .... :)
 
F

Fl. Perez

Гостин
Navivacki sum za Argentina ama realno gledano Germanija igra podobar fudbal od Gauchosite. Moja prognoza e deka ke se igrat prodolzenija. SEPAK...VAMOS GAUCHOS!!!
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.188
Поени од реакции
14.466
Абе да не ја читам цела тема, Џони кажа кој ќе победи?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.940
Поени од реакции
84.372
Се надевам дека ако Аргентина победи нема да има коментари "Германија заслужи да победи, ова не е фер, Аргентина се провлече бла бла"

А зошто Германија заслужила ? Пошто ги тепала Бразил 7-1. Германија со таа победа заслужи победа над Бразил и пласман во финале.

Истите што сега се ложат на Германија забораваат на 0-0 со Алжир и 2-2 со Гана. А и да не се заборави и дека против Франција или САД не доминираа премногу.

Така да..[DOUBLEPOST=1405264899][/DOUBLEPOST]
Абе да не ја читам цела тема, Џони кажа кој ќе победи?
Работава е стигната до тоа ниво што ако Џони каже "Не е битно кој ќе победи битно очекувам да победи фудбалот и светот со тоа што цела планета беше обединета за нешто" очекувам среде утакмиа бомбаш самоубиец да влезе на терен...
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.731
Поени од реакции
9.840
Oчекувам победа за Аргентина, 0-1 или 1-2.Швабс не се толку јаки како што многу мислат,очекувам да се посерат вечер и да завршат со сребро..и тоа им е многу.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Oчекувам победа за Аргентина, 0-1 или 1-2.Швабс не се толку јаки како што многу мислат,очекувам да се посерат вечер и да завршат со сребро..и тоа им е многу.
Zuto kombe .......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom