СП 2014 - Група А (Бразил, Хрватска, Мексико, Камерун)

I

IBIZA SOUND

Гостин
bas mi e krivo za hrvatite
mada i meksiko mi se svigjaat kako igraat,ama ete hrvatite ni se skoro komsii :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Во сабота Бразил - Чиле од 18ч. и Колумбија - Италија/Уругвај од 22ч., недела Холандија - Мексико од 18ч. и Коста Рика - БСК/Грција од 22ч.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Во сабота Бразил - Чиле од 18ч. и Колумбија - Италија/Уругвај од 22ч., недела Холандија - Мексико од 18ч. и Коста Рика - БСК/Грција од 22ч.
У превод заложнича драма:icon_lol:.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Еве им шанса на БСК, утре ако обезбедат пласман имаат 1/8 финале со Коста Рика. Имаат поквалитетен тим сигурно, со машка игра еве ги во 1/4 финалето, па со малце среќа против Холандија оп прва резентација од Африка во 1/2 финале. :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Еве им шанса на БСК, утре ако обезбедат пласман имаат 1/8 финале со Коста Рика. Имаат поквалитетен тим сигурно, со машка игра еве ги во 1/4 финалето, па со малце среќа против Холандија оп прва резентација од Африка во 1/2 финале. :)
Има да рикаат бе... екипа со Коста во името не може далеку да стигне, па после следи орање на оранје и оп 1/2 финале.
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Ве читам тука се чудам.o_O
Далеку од тоа дека се слаби хрватите, зезната група им се падна и малце ги уби оној пораз од Бразил на отварањето.Можда и Ковач потфрли со поставеноста бидејки Хрватска и немаше некоја препознатлива и наметлива игра во сите три натпревари шо ги изигра.
Али мислењата дека имаат 3 класа кративци незначат дека одма по дифолт треба да го тепаат Мексико.
Како прво НЕМААТ 3 класа плејки ( дали имаат и еден ) , преценети и издувани се тврдењата дека Модрич Ракитич и Ковачич се тој калибар.Модрич можеби е , али му треба дефазнивно ориентиран играч у средина кој ќе му покрива простор.Ракитич у Севиља игра многу понапред и поблиску до голот, а ваму се гуши позади .Ковачич е само потенцијал и талент засега , ништо повеќе.
Презаслужена победа на Мексиканците, со одлична поставеност, огромен жар , агресивност и желба за победа.
Ќе биде доста интересно да видиме како ќе се справи со нив Холандија.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Џеко апсолутно нема допирна точка со Чичарито. Џеко е гол играч исто ко и Чичарито али Џеко е фрст тим материјал, а Чича е одличен за замена. Патем, Фросе објасни убаво погоре да не се повторувам. Проблемот кај Босна беше што немаше кој да искреира шанси за Џеко, не е ова Сити каде Силва, Туре и компанија му сервираат топки а овој ги кова. :D
Не ни зборев за Босна, за Сити зборев. Џеко никад немал некој посебен удел кога бил стартер. Распалува само од клупа, кога е стартер нигде го нема.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
Не ни зборев за Босна, за Сити зборев. Џеко никад немал некој посебен удел кога бил стартер. Распалува само од клупа, кога е стартер нигде го нема.
Па не знам баш, на крај со Кристал Палас од прва минута почна и распали со гол. :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Па не знам баш, на крај со Кристал Палас од прва минута почна и распали со гол. :D
Добро бе, не викам никад не дал. Али дефинитивно е играч-џокер од клупа според мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom