СП 2014 - Група А (Бразил, Хрватска, Мексико, Камерун)

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.605
Поени од реакции
81.269
Легенда е "тренерчето" на Мексико. Сакам да го видам во Европа како води тим од поголемиве лиги. Игра со петорица во одбрана, и чека на контри, така да Италијанска лига одлично би му легнала :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Среќа по Мексиканците, на двата натпревари каде беа изразито оштетени, не влијаеа на конечниот исход во групава. Браво, секогаш ми е мило кога гледам некоја екипа со не толку познати играчи да игра вака, храбро, без страв, а притоа игра без нивниот најдобар играч, Вела.

Кај Хрватите очигледно, непостоечкиот пенал кој беше досуден за Бразил, беше клучен во нивното испаѓање, ама ова не е оправдување. Никаква игра, нити идеја, креативност во тимот, а баш такви играчи има Хрватска во екипата, ама јебига Ковач не е соодветен материјал за оваа Хрватска.
Убаво кажаа по темиве, балканскиве екипи а примат гол или се оштетени, одма за нив завршува утакмицата и ај да плачеме по фб, Инстаграм... Не треба така, треба да се работи на анулирање на водството. А и за Хрватска си треба поавторитетен селектор затоа што сега повеќето од нивните фудбалери играат во класа клубови, тие ега со Господов комплекс мора да се спуштаат на земја.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Убаво кажаа по темиве, балканскиве екипи а примат гол или се оштетени, одма за нив завршува утакмицата и ај да плачеме по фб, Инстаграм... Не треба така, треба да се работи на анулирање на водството. А и за Хрватска си треба поавторитетен селектор затоа што сега повеќето од нивните фудбалери играат во класа клубови, тие ега со Господов комплекс мора да се спуштаат на земја.
Чиро Блажевиќ е лекот за таквите. :icon_mrgr:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.571
Ваквиве играчи се најјаки, бар тие што сакаат така. Џеко на пример исто е таков според мене, затоа од клупа има магичен ефект, а коа е стартер ништо не праи. Ваквиве сметам и дека имаат најголем потенцијал да бидат добри менаџери... (или барем само менаџери во случајот на Солскер :D)
Џеко апсолутно нема допирна точка со Чичарито. Џеко е гол играч исто ко и Чичарито али Џеко е фрст тим материјал, а Чича е одличен за замена. Патем, Фросе објасни убаво погоре да не се повторувам. Проблемот кај Босна беше што немаше кој да искреира шанси за Џеко, не е ова Сити каде Силва, Туре и компанија му сервираат топки а овој ги кова.[DOUBLEPOST=1403563787][/DOUBLEPOST]
Легенда е "тренерчето" на Мексико. Сакам да го видам во Европа како води тим од поголемиве лиги. Игра со петорица во одбрана, и чека на контри, така да Италијанска лига одлично би му легнала :)
Замисли да ги води Интер, уште на првиот натпревар ќе скрене и срцев удар ќе добие. Ако игра у тој момент Кузмановиќ има да му влезе со мајагери на сред терен. :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Легенда е "тренерчето" на Мексико. Сакам да го видам во Европа како води тим од поголемиве лиги. Игра со петорица во одбрана, и чека на контри, така да Италијанска лига одлично би му легнала :)
Па досеа на првенството мислам дека 5-3-2/3-5-2 формацијата е најефикасната. Мексико, Чиле, Холандија, Костарика, Алжир... сите користат слична. Може да биде нова револуција. :D
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
За дом спремни, знаев дека експресно ке се вратат дома уште кога се квалификуваа, једино зашто отидоа на првенството е глупирањето и тренирање строгоќа на Михајловиќ.
срби марш у јапан!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.571
Иначе да, игра со петорица у одбрана ама видете ги бековите на Мексико, ораат по теренот.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Убаво кажаа по темиве, балканскиве екипи а примат гол или се оштетени, одма за нив завршува утакмицата и ај да плачеме по фб, Инстаграм... Не треба така, треба да се работи на анулирање на водството. А и за Хрватска си треба поавторитетен селектор затоа што сега повеќето од нивните фудбалери играат во класа клубови, тие ега со Господов комплекс мора да се спуштаат на земја.
Јас бев тој што пиша прв за поништениот гол на Босна, и тоа како голот влијаеше врз нивната игра. Балканците секогаш ќе си бидиме таков народ, само плачиме, а незнаеме да ги поправиме работите ако тргнат надолу.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Коп пишал прв,да знаеете!!



:icon_lol:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275



Мексико :cuc:
Андре Гуардадо колку слабо играше во Леверкузен, а сега гине на теренот.

 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Не се комплексирам,лабав сум ко драгонски :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Иначе да, игра со петорица у одбрана ама видете ги бековите на Мексико, ораат по теренот.
Треба огромна физичка спремност за 5-3-2 поточно за тие бековите со кои еве денес играа и Мексико и Холандија мада Холандија повеќе беше 4-3-3. Затоа и Кајт беше ставен во игра на таа позиција, човеков треба со каубојско ласо да го уловиш за да му текне да прекине со трчање.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Мексико:cuc:
Ерера:cuc::cuc:
Иако бев за Хрватска мора да се призна дека со ваква игра не заслужија ништо повеќе освен пораз.Него друго ми беше не ми се веруа дека она играње со рука од Хрватите не беше судено како пенал:tapp:,среќа што тоа не го реши мечот инаку ќе беше брука,како се фрли у ракометен стил:facepalm:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom