Резултати од Избори 2008

Статус
Затворена за нови мислења.

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Неофицијално Во Струмица беше најтесно, Ставревски победи со околу 700 гласа повеќе (малку неочекувано, се очекуваше победа на Заев), но, земјоделието го направи своето.

П.С Инаку Зоран Заев има остварено најдобар резултат од сите останати носители на кандидатски листи од коалицијата Сонце.
da se slagam so tebe pobedata na stavreski bese neocekuvana no da te popravam vo nesto vo gradot Strumica Zaev pobedi so 933 glasa no vo selata izgubi i se na se Stavreski pobedi so 700 glasa znaci vo Strumica kako sto gledam e najizednaceno

i uste nesto cestita neka vi e pobedata na site clenovi i simpatizeri na VMRO i drugite partii od koalicijata za podobra Makedonija:smir:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Malku si greska. Prvo ne e partija tuku koalicija, i vtoro koalicijata na SDSM ima osvoeno 83 pratenika. Uste lebce kje treba da jade Grujo za da gi stigne.
Okk be ke vidime kako vie so Gruevski ke idite napred koga sekoj den ste se poveke siromasni , i kako bez nas ke vlezete vo NATO i EU...ups pa toA ne ie cel na Gruevski, bidejki toj sam zive vo evropa, a nie samo toneme toneme cenite se kacuvat , standardot paga....poloso i od Afrika ke bide....
http://youtube.com/watch?v=mLA1wp1rLhs

Текстот на песнава е како совршен за вас во оваа прилика!:vozbud:

aj cestito da im e pobedata so tesko srce go velam ova ama na pobednici im se cestita.:smir:
licno mislam deka nema nisto da bide podobro duri mislam deka ke bide i poloso no toa e moe mislenje,daj boze da me demantiraat

inaku jas sum od SDSM !
kolku da se znae
Браво!
Дај боже во Македонија да имаме вистинска и сериозна опозиција која ќе биде вистински кошмар и коректор на власта.

Мака ми е...најозбилно мака ми е... и тоа ме боли, тоа што некои албанци живеат во 13 век... како може да убијат човек бе.. па пичку матер да фатат...глупи се сите што ми ги бранат убијците...
:cuc:

Кога сите би размислувале како тебе друже....
Губиме сите како колектив овдека со ваквите постапки!
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
ај честитки... да се надеваме на подобро... т.е. реков пред да почнит молкот... легвите порано... од утре мед и млеко...:pos:
најсериозно мило ми е шо победи вмро... барем не ќе ме споредвит некој со курва http://youtube.com/watch?v=qBUBT8LII1A
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Гостивар после долго долго време славеше со ВМРО... неочекувано Вмро освои3 мандата додека СДС само 1... сите се собираа пред месните канцеларии за потоа да се упатат кон општинската канцеларија или штаб сеедно на ВМРО..
по улиците у маало кај мене се пееја песни .. се скандирашеЧ ВМРО ВМРО... неколку стотици дечки од комшилук беа собрани со десетици коли.... беше весело и портокалово...
нека ни е чистито...
сега ни треба да се оформи јака опозиција те сдс да се реорганизира
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.121
Поени од реакции
8.190
I eve od mene cestito za pobedata ubedlivo za VMRO da se zivi i zdravi....
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Гостивар после долго долго време славеше со ВМРО... неочекувано Вмро освои3 мандата додека СДС само 1... сите се собираа пред месните канцеларии за потоа да се упатат кон општинската канцеларија или штаб сеедно на ВМРО..
по улиците у маало кај мене се пееја песни .. се скандирашеЧ ВМРО ВМРО... неколку стотици дечки од комшилук беа собрани со десетици коли.... беше весело и портокалово...
нека ни е чистито...
сега ни треба да се оформи јака опозиција те сдс да се реорганизира
Мило ми е за Гостивар :pipi:
За да се изврши реорганизција, треба да се тргне од нешто макар тоа било и нула.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
во охрид беше ептен лудница...:vozbud:
најјак впечаток ми остај едно тамче а во него отпозади напикани ко сардини 987896 души и сите... В М Р О -ДПМНЕ...:vozbud::pos:
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Ej interesno!
Vo shtabot na DPA vo Bitola se slaveshe pobeda.
A gledam na TV, DIK sosema sprotivnoto go izjavuva.
:)

Vo Makedonija se slavat i porazi li?
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Резултати од Кавадарци...
2000 гласа Панчо Минов, најдебелиот и најкорумпираниот градоначалник во Македонија.
Сонце 4000 гласа.
Коалиција ДПМНЕ 12 500 гласа.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Ej interesno!
Vo shtabot na DPA vo Bitola se slaveshe pobeda.
A gledam na TV, DIK sosema sprotivnoto go izjavuva.
:)

Vo Makedonija se slavat i porazi li?
Мислам дека си доволно возрасен да приметиш дека после кои и да било избори „никој не изгубил“.

Него дали можете да ми кажете за колку гласови станува збор кај ова избирачкиве места каде што ќе се повтори гласањето? И колку тие би имале ефект на сегашната ситуација ДПА-ДУИ, бидејќи знам дека прегласувањето нема да смени ниту еден пратеник кај ДПМНЕ и СДС
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
умрете душмани.умрете комуњари.тонете во гомна
Кому бе дете душман? Кој да умре? Македонците кои не гласале за ВМРО?:tapp:
Јас не гласав за нив, па душман сум ти? Ах, има нешто во воздухов што навистина ептен негативно влијае на луѓево.

Инаку, откако знам за себе не ја поштовам победничкава партија, а денес посебно не го поштовам моментот што се исполна нивната визија за тотално мнозинство. Мене лично ме плаши едно такво едноумие, па без оглед чиво би било. Останува само да им честитам на сите симпатизери и членови (тие со поладните глави), на коалцијата која се избори за победа и да ни посакам, на сите Македонци, успех и многу подобри денови. Нека остане секој лош момент далеку зад нас и нека почне веќе еднаш некој да мисли и работи за нас и нашата држава.
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
364
Поени од реакции
13
Малку изненадувачки е работата која се случи во Струмица денеска. Дали тоа јас точно сум разбрал дека Ставревски го победи Заев со дупло гласови ??? :kesa:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom