Резултати од Избори 2008

Статус
Затворена за нови мислења.

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Па тоа е ДЕЛ од изборите. Вашите коалициони партнери се дрзнаа да пукаат на полиција. Дури и еден "борец за човекови права" загина, а од дуи сакаат да го прикажат како маченик.

Ајде ти се молам.:kesa:
Јас немам мои коалициони партнери ... имам повторено повеќе пати, па еве уште еднаш, дека може не си ме прочитал баш ти.
Иначе искоментирав само од кого трпи обичниот човек во мојот град, а не за тоа кој кого пукал прееска.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Иначе искоментирав само од кого трпи обичниот човек во мојот град, а не за тоа кој кого пукал прееска.
Еј, а во селото до мојот град пукаа тие другите :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Според обработените резултати од 2.459 избирачки места или 82,63% од вкупниот број, најмногу гласови 376.636 (46,7%) освои Коалицијата „За подобра Македонија“, „Сонце“ Коалиција за Европа освои 178.785 (22,19%), ДУИ - 90.718 (11,26%), ДПА - 81,610 (10,13%) и ПЕИ 12.426 (1,54%) гласови, соопшти Државната изборна комисија.

Тоа му иди некаде 64 места така ?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Еј, а во селото до мојот град пукаа тие другите :)
Па од каде да знам, ваљда ... така барем кажаа за твоето село:pos:
Јас повеќе си верувам на своите очи отколку на сите преваранти на тв.:toe:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
ресен

сонце 3326
за подобра македонија 4467
дуи 657
дпа 526

другите мака ми е да ги писам...вкупно гласано 9593
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Јас немам мои коалициони партнери ... имам повторено повеќе пати, па еве уште еднаш, дека може не си ме прочитал баш ти.
Иначе искоментирав само од кого трпи обичниот човек во мојот град, а не за тоа кој кого пукал прееска.
ок, тогаш коалициони партнери на партијата која ја поддржуваш. Веќе беше речено дека каде што имало проблеми ќе се прегласа.

Нема потреба од вакви коментари некој некого терал да гласа а тебе никој не те терал :kesa:

Да беа точни коментарите за дпа, ќе беа на сите вести а не беа. Само немој да кажеш дека медуимите кријат. :kesa: Медиумите известуваа за СЕ денес, а канал5 и а1 беа озарени кога се случија инцидентите, како мило да им беше да им е... крвта нивна.

Да имаше вооружени луѓе кои присилувале некој да гласа некако, тоа место ќе беше одамна затворено и за него ќе беше јавено на сите медиуми.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Не сме само ние заложници на Албанците. Има и Албанци кои се заложници на Албанците.
Да не генерализираме нешто што неможе да се. Борците за човекови права треба да се борат против злосторниците кои си земаат за право да управуваат со нечии животи.
Туку не ја носете натаму темава ... продолжете со коментари во врска со изборите.

Треба да ја носиме темата натаму.
Затоа што е реалниот проблем, нема потреба да се затскриваме зад некои очигледни факти.

Ние Македонците сме заложници на Албанската политика.

Меѓуетничкиот живот неможе да се базира на постојана попустливост и толеранција на Македонците.
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Треба да ја носиме темата натаму.
Затоа што е реалниот проблем, нема потреба да се затскриваме зад некои очигледни факти.

Ние Македонците сме заложници на Албанската политика.

Меѓуетничкиот живот неможе да се базира на постојана попустливост и толеранција на Македонците.
Во право е Братот. Кој полов орган му требаше на дуи да се пресметува со полицијата денес? Што мислеа, ќе ги остават да полнат кутии како во сдс времето?

Ако поддршката на дуи е реална, зошто провоцираа? Можеби бидејки знаат дека нивната победа ќе биде мала и дека и покрај победата Вмро ќе коалицира со дпа. Подобро пробај да создадеш хаос, па можеби нешто ќе излезе од тоа...

Само планот не им успеа. :kesa:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Навистина нема аир од коментирање тука со вас. Да се помисли човек три пати дали може да пише нешто што при здрави очи гледа, затоа што ќе биде демантиран од луѓе кои живеат за и од телевизиите. Јас сум слепа, а А1 и Канал 5 се нашата вистина.:nesvest:
Ај терајте си ќејф, бегам јас од тука.

п.с. Не поддржувам ниту една партија, дека сите се исто лајно. Ако човек е против ВМРО, не мора одма да му залепите на чело СДСМ.:uvo:
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Навистина нема аир од коментирање тука со вас. Да се помисли човек три пати дали може да пише нешто што при здрави очи гледа, затоа што ќе биде демантиран од луѓе кои живеат за и од телевизиите. Јас сум слепа, а А1 и Канал 5 се нашата вистина.:nesvest:
Ај терајте си ќејф, бегам јас од тука.

п.с. Не поддржувам ниту една партија, дека сите се исто лајно. Ако човек е против ВМРО, не мора одма да му залепите на чело СДСМ.:uvo:
Епа извини ако грешам. Ти веќе се изјасни дека никогаш не си ја сакала Вмро, така да ти си ПРИСТРАСНА, дали сакаш тоа да го признеаш или не. Затоа имам повеќе верба во медиумите кои не верувам би преќутеле нешто такво. Цел ден известуваа за слични срања во арачиново, центар куманово и сл.

Да не се разбереме погрешно, не велам дека немаше такви работи. Можеби твојот град е дел од местата каде што ќе се прегласува, можеби не си слушнала на тв. Ако е, тогаш таму ќе се прегласа. На пр. центар куманово се случуваше полнење на кутии на бел ден.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
A, so e rabotata sega. Pregi vodese DPA ubedlivo i gledav na TV slavea, sega obratno DUI vodi so 9 000 glasovi?
Ne ocekuvav tolkava razlika vo korist na VMRO. Vo Strumica cela raja pregeska bese izlezena na centar,tava bese nevideno. 85% se pinci.Anarhija,krsat, mavat....
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Навистина нема аир од коментирање тука со вас. Да се помисли човек три пати дали може да пише нешто што при здрави очи гледа, затоа што ќе биде демантиран од луѓе кои живеат за и од телевизиите. Јас сум слепа, а А1 и Канал 5 се нашата вистина.:nesvest:
Ај терајте си ќејф, бегам јас од тука.

Биди реална, припадници и на ДУИ и на ДПА ги предизвикуваат вооружените инциденти.

п.с. Не поддржувам ниту една партија, дека сите се исто лајно. Ако човек е против ВМРО, не мора одма да му залепите на чело СДСМ.:uvo:
Воопшто не. Секој има право на избор и мислење, ама кога збориме за вооружените инциденти денес, пристрасна си во осудата.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Него гледам само во Теарце, сарај и особено тетово убедливо водство на дпа, другото воглавно беше водство на дуи ама процентите воглавно се од 2 до 20 %.
Инаку баш приметив, односно ми падна во око, абе ПДП не зема ниту едно пратенчко место?
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Него гледам само во Теарце, сарај и особено тетово убедливо водство на дпа, другото воглавно беше водство на дуи ама процентите воглавно се од 2 до 20 %.
Инаку баш приметив, односно ми падна во око, абе ПДП не зема ниту едно пратенчко место?
ne zema ni edno, definitivno imame dualizacija vo dvata bloka i za PEi koi odeja na torbesite vo mkd po moe mislenje samo 1 pratenik e slabo
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom