Распишани потерници од МВР

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од Macedalien, 24 август 2006.

 1. ACTION

  ACTION

  Член од:
  28 мај 2009
  Мислења:
  3.370
  Допаѓања:
  3.960
  Da :D
   
  На DracevoTheCity му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Werther

  Werther Гостин

  Зошто такви работи збориш имал Хитлер доста добри работни принципи кои функционирале,а некои и ден денес функционираат ич да не му ја мислиш што ти е "Хитлеровско" решението за тие тоа му е мајката...
   
  На ACTION му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  77.160
  Допаѓања:
  161.171
  Па не, да не ми се нафрлат борци за човечки права. Го знам кој е овој, едниот од двајцава од Ѓорче што се споменуваат. Колку пати е лежен затвор за такви работи и пак гледам не му доаѓа паметот.

  Регистар на педофили бе....
   
 4. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.906
  Допаѓања:
  15.371
  Уште една монитрана листа, Dardi што је бил ово бе хеј?
   
  На Mileisreknisibile му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Werther

  Werther Гостин

  Па има добри закони во некои од сојузните држави на САД на пример:инекција (за 30 секунди сигурна смрт),добро познатото електрично столче(мислам класика нема што),бесење и др. тие се најпознатите и доста добро функционираат во пракса,на осудениот му се дава право да бира од широкиот спектар на смртоносните алатки и понатаму е работа на џелатот и исто така и киднаперите или доживотно завршуваат или осудени се на смрт.
  P.S Има еден педофил по автобуси се вртка еднаш го фатив на дело им се убутаваше на помлади момчиња и девојчиња околу 55-60 год. и големи цвикери носи,да не го имаш видено или пак ако го познаваш кој е и што е да не имаш информација дали е во затвор или слободно си шета?
   
 6. Рудници и

  Рудници и ООЗТ Рудници и железарница - Скопје

  Член од:
  9 декември 2009
  Мислења:
  11.235
  Допаѓања:
  16.274
  Регистар на педофили, ок.Ама регистар за препознавање идни педофили...тешко!

  А најголемите криминалци и креатори на хаос ги заболе :sneaky:

  СИД - Служба за информации и документација при Сојузен секретаријат за надворешни работи во поранешната држава (ССИП), разузнавање и индустриска шпионажа во странство

  Прочитај го ова погоре и размисли по која случајност Даравелски е на сигурно во Белград;)
   
 7. На некој начин и треба да го браниме,затоа што капиталот што го создаде и го собра на незаконит начин добар дел индиректно го поврати во Куманово,за разлика од многумина други "собирачи" каде целиот капитал го изнесоа надвор...
   
  На HoT IcE му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sussaro

  Sussaro Southern comfort, southern sun

  Член од:
  27 декември 2005
  Мислења:
  4.048
  Допаѓања:
  7.398
  Аууу све љепотани, и сви су брача. Тоа гомнарите соросоидни, левичарски и либерални нека си ги приберат дома овие угнетени од системот душички.
   
  На Mileisreknisibile, Ilumious и Beric Dondarrion им се допаѓа ова.
 9. THE_CHOSEN_ONE

  THE_CHOSEN_ONE 1903-2012

  Член од:
  13 август 2007
  Мислења:
  3.713
  Допаѓања:
  1.313
  Интересни ликови, мора да има тука добар бизнис... самолепливи сликички со криминалци хммммм интересно....
   
  На kalimer0 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  26.545
  Допаѓања:
  31.275
  Само немој да градат кариера у некоја швајцарска установа за шизофреници, зашто од таму патот иде директно у влада.
   
  На *LION* му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Spartacus

  Spartacus

  Член од:
  15 април 2007
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  0
  колку што успеав да ја забележам, листата на МВР не е апдејтирана можда 5-6 години, освен оние првите двајца “браќа“ кои се бараат мислам за “монструм“. Оној Аце циганот од Велес мислам и оти е убиен, имаше на вести пред 4-5 години.
   
 12. 123456

  123456

  Член од:
  6 септември 2007
  Мислења:
  5.643
  Допаѓања:
  3.172
  Кој Аце циганот Боцевски, ако мислиш за него он е од СКопје не е од велес, и жив е уште.
   
 13. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.573
  Допаѓања:
  5.425
  е ова е интересно... со влегување во ЕУ Хрватска мора да ги испорачува своите граѓани... наврат нанос ( за да го заштитат удбашот кој 1983 организираше ликвидација на политички емигранти во Германија, имаше серија на ТВ Телма) хрватите пред месец дена направија измена на законот, т.е. да не се испорачуваат лица за дела пред 2002; но ЕУ не го прифаќа тоа и се заканува со санкции ... а ние се буниме за Лустрациите...а што е со нашите емигранти, немало ликвидации???
  http://www.24sata.hr/crna-kronika-n...nalog-za-perkovica-i-necemo-ga-uhititi-321831
   
 14. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Гостин

 15. Атлантист

  Атлантист Гостин

  Убиецот на Мери Јошевска, за чие бегство беше обвинуван актуелен политичар на СДСМ, денес во другиот табор, тешко дека ќе дојде пред нашите судии.

  Во тоа време се отвори полемика по медиумите дали на убиецот му помогнал да побегне негов роднина, кој беше министер а потоа и амбасадор во една соседна земја. Ова беше една од оние афери кои влијаеа на падот на популарноста на владата на премиерот Црвенковски, ја еродираше сликата за неефикасноста на правната држава и за коруптивноста, колку и да имаше основаност или не тезата за "министерската" врска кај бегството на Хаџиски од земјава.

  Миле Хаџиски во 1993 година, кога имаше само 21 година ја уби Мери Јошевска нанесувајќи и 40 убоди со нож по целото тело. Тоа беше едно од најсуровите убиства во Македонија кое се случи на 18 јуни 1993 година на булеварот "АВНОЈ" бр. 104 во Скопје. Расправијата меѓу Хаџиски и Јошевска почнала напладне во нејзиниот стан. Тој најпрвин почнал да ја дави со раце, а потоа со кристален пепелник ја удрил еднаш по десното рамо и двапати по глава. Потоа со кујнски нож почнал да ја боде во пределот на главата и стомакот.
  http://www.globusmagazin.com.mk/?ItemID=227D1A6AE8C74349B809CDE9423D749A

  Благоја Ханџиски ли е поранешниот министер што го сменил таборот? Типов бил уапсен, но потоа бил ослободен од притвор и избегал. Осуден е на 20 години.
   

Сподели преку: