Распишани потерници од МВР

W

Werther

Гостин
Zasto ovie pedofilive ne gi soberat I da gi istovarat Sibir negde?

Zasto registri, gluposti, samo da se trosat pari za bez vrska. Mozda malce hitlerovsko resenievo ama za takvi luge nema opravanje, psihijatar mi ima kazano, lazgi se muabetite demek imalo lek, terapii, ne znam shto.
Зошто такви работи збориш имал Хитлер доста добри работни принципи кои функционирале,а некои и ден денес функционираат ич да не му ја мислиш што ти е "Хитлеровско" решението за тие тоа му е мајката...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.963
Поени од реакции
195.484
Зошто такви работи збориш имал Хитлер доста добри работни принципи кои функционирале,а некои и ден денес функционираат ич да не му ја мислиш што ти е "Хитлеровско" решението за тие тоа му е мајката...
Па не, да не ми се нафрлат борци за човечки права. Го знам кој е овој, едниот од двајцава од Ѓорче што се споменуваат. Колку пати е лежен затвор за такви работи и пак гледам не му доаѓа паметот.

Регистар на педофили бе....
 
W

Werther

Гостин
Па не, да не ми се нафрлат борци за човечки права. Го знам кој е овој, едниот од двајцава од Ѓорче што се споменуваат. Колку пати е лежен затвор за такви работи и пак гледам не му доаѓа паметот.

Регистар на педофили бе....
Па има добри закони во некои од сојузните држави на САД на пример:инекција (за 30 секунди сигурна смрт),добро познатото електрично столче(мислам класика нема што),бесење и др. тие се најпознатите и доста добро функционираат во пракса,на осудениот му се дава право да бира од широкиот спектар на смртоносните алатки и понатаму е работа на џелатот и исто така и киднаперите или доживотно завршуваат или осудени се на смрт.
P.S Има еден педофил по автобуси се вртка еднаш го фатив на дело им се убутаваше на помлади момчиња и девојчиња околу 55-60 год. и големи цвикери носи,да не го имаш видено или пак ако го познаваш кој е и што е да не имаш информација дали е во затвор или слободно си шета?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.115
Поени од реакции
18.090
Регистар на педофили, ок.Ама регистар за препознавање идни педофили...тешко!

А најголемите криминалци и креатори на хаос ги заболе :sneaky:

ВРСКИ НА МАКЕДОНСКИТЕ ОЛИГАРСИ СО ТАЈНИТЕ СЛУЖБИ напиша:
Секојдневието без СИД беше невозможно , СИД ги имаше покриено сите пори на новата држава Македонија,единствено со целосна покриеност на сите институции можеше да има контрола врз новата држава.Моќниците припадници на СИД тоа всушност и го посакуваа, нив им е потребна целосна контрола како би можеле да го контролираат капиталот , а воедно и да го заштитат капиталот на нивните штитеници (тајкуни) и по можност да го оплодат.
За појаснување под целосна контрола на СИД беа големите трговски фирми на екс Југославија , како главни резиденти на СИД се јавуваа фирмите „ГЕНЕКС„ , „ТЕХНОМЕТАЛ ВАРДАР„ , „МАКОТЕКС„ , „ХРОНОМЕТАР„ , „ЕНЕРГОИНВЕСТ„ , „ИНА„ ,„АДРИЈА„ , „КОМПАС ХЕРТЗ„ , „ЈАТ„(нашиот Технометал, Силекс, РЖ) исто така под нејзина капа беа и сите златарски фирми како „РУБИН„ , „МАЈДАНПЕК„ и други (и Бучим на пример).Секако под капа на СИД се наоѓаа и сите поголеми туристички капацитети во екс Југославија. По сукцесијата на СФРЈ , СИД ги поседуваше сите контакти , но секако дека преодна цел на СИД преставуваше преку фирмите врз кои има контрола воспостави целосна контрола врз целокупната економија на новите држави . Но СИД се соочи со проблеми во самите фирми кој до сукцесијата ги контролираше , фирмите се соочуваа со секојдневни штрајкови , работничките совети кој беја ударна тупаница на СИД повеќе не можеја да го контролираат незадоволството на работниците и нивната одбојност кон доживотните директори . Во таква новонастаната ситуација СИД мораше да ја промени својата стратегија на делување , па така реорганизацијата ја сведоја преку своите преставници кои ги имаа како испостави на фирмите ширум светот . Веднаш целокупниот капитал на овие фирми како и моменталните затекнати подебели финансиски средства на претпријатијата , сите овие претставништва се претворија веднаш како фирми во сопственост на поединците кои беја преставници на Југословенските фирми . На тој начин преставниците преку ноќ постанаа најголеми богаташи , кој ќе ја креираат во иднина економијата во земјите кој настанаа по сукцесијата . Во Македонија имаме неколку вакви тајкуни кој се алфа и омега во нашето секојдневие ,се јавуваат како мецени , банкари ,колекционери , но никој никогаш не го испитал како е стекнато нивното богатство !
Како пример ке наведеме дека еден преставник на Технометал Вардар во Рим до 1990 година имаше личен доход од 3000 марки и обезбеден смештај, ист личен доход земаа и оние кој беа преставници во Москва , додека преставниците во САД имаа плата од 4000 долари . Со толкав личен доход до сега во свет не се помни некој кој постанал тежок милионер , осем ако во меѓувреме државата не му дозволила поинаку. Новата стратегија на СИД вроди со плод , ем преку новите тајкуни воспостави контрола врз нив чуваќи им ги нивните досиеја за недај боже во иднина и свртат грб на СИД , ем преку нив воспоставуваат целосна контрола врз новите држави не само економска туку и политичка.Новите СИД милионери беа задолжени за понатамошна контрола на политички план , но главен беше финансискиот , т.е. поставување на систем на економска – политичка зависност на новите држави од новите тајкуни . Во таков стил и со таква поставеност Македонија постана мека за шверц на нафта и нафтени деривати , цигари и друга акцизна стока. Македонија немаше никаква финансиска корист од тогашниот шверц , од едноставна причина што СИД воопшто не ја интересираше државотворноста на Македонија , туку пред се и над се и беше интересот за снабдување на неопходните енергенси за Србија . Ваквиот шверц во целост бил контролирал СИД , добивките од шверцот преставува ново богатење на СИД и неговите членови, и секако зголемување на влијаните но СИД во новите држави.
СИД - Служба за информации и документација при Сојузен секретаријат за надворешни работи во поранешната држава (ССИП), разузнавање и индустриска шпионажа во странство

На некој начин и треба да го браниме,затоа што капиталот што го создаде и го собра на незаконит начин добар дел индиректно го поврати во Куманово,за разлика од многумина други "собирачи" каде целиот капитал го изнесоа надвор...
Прочитај го ова погоре и размисли по која случајност Даравелски е на сигурно во Белград;)
 
Ф

ФилипМакедон

Гостин
Пропаганда е тоа за Даравелски у Белград, секој ден е кај мене на кафе у 8, цела моја фамилија работи на Царина, да живее Драган! :icon_lol:
Не га давамо ми Кумановци, нека га тражив колко сакав:icon_mrgr:
На некој начин и треба да го браниме,затоа што капиталот што го создаде и го собра на незаконит начин добар дел индиректно го поврати во Куманово,за разлика од многумина други "собирачи" каде целиот капитал го изнесоа надвор...
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.290
Поени од реакции
18.014
Аууу све љепотани, и сви су брача. Тоа гомнарите соросоидни, левичарски и либерални нека си ги приберат дома овие угнетени од системот душички.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.327
Интересни ликови, мора да има тука добар бизнис... самолепливи сликички со криминалци хммммм интересно....
 
Член од
14 август 2006
Мислења
42.098
Поени од реакции
74.697
Овие сега градат кариера во Швајцарија.
Само немој да градат кариера у некоја швајцарска установа за шизофреници, зашто од таму патот иде директно у влада.
 
Член од
15 април 2007
Мислења
27
Поени од реакции
0
колку што успеав да ја забележам, листата на МВР не е апдејтирана можда 5-6 години, освен оние првите двајца “браќа“ кои се бараат мислам за “монструм“. Оној Аце циганот од Велес мислам и оти е убиен, имаше на вести пред 4-5 години.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
7.966
Поени од реакции
7.930
колку што успеав да ја забележам, листата на МВР не е апдејтирана можда 5-6 години, освен оние првите двајца “браќа“ кои се бараат мислам за “монструм“. Оној Аце циганот од Велес мислам и оти е убиен, имаше на вести пред 4-5 години.
Кој Аце циганот Боцевски, ако мислиш за него он е од СКопје не е од велес, и жив е уште.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
18.966
Поени од реакции
14.567
е ова е интересно... со влегување во ЕУ Хрватска мора да ги испорачува своите граѓани... наврат нанос ( за да го заштитат удбашот кој 1983 организираше ликвидација на политички емигранти во Германија, имаше серија на ТВ Телма) хрватите пред месец дена направија измена на законот, т.е. да не се испорачуваат лица за дела пред 2002; но ЕУ не го прифаќа тоа и се заканува со санкции ... а ние се буниме за Лустрациите...а што е со нашите емигранти, немало ликвидации???
http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/primili-smo-uhidbeni-nalog-za-perkovica-i-necemo-ga-uhititi-321831
 
А

Атлантист

Гостин
Убиецот на Мери Јошевска, за чие бегство беше обвинуван актуелен политичар на СДСМ, денес во другиот табор, тешко дека ќе дојде пред нашите судии.

Во тоа време се отвори полемика по медиумите дали на убиецот му помогнал да побегне негов роднина, кој беше министер а потоа и амбасадор во една соседна земја. Ова беше една од оние афери кои влијаеа на падот на популарноста на владата на премиерот Црвенковски, ја еродираше сликата за неефикасноста на правната држава и за коруптивноста, колку и да имаше основаност или не тезата за "министерската" врска кај бегството на Хаџиски од земјава.

Миле Хаџиски во 1993 година, кога имаше само 21 година ја уби Мери Јошевска нанесувајќи и 40 убоди со нож по целото тело. Тоа беше едно од најсуровите убиства во Македонија кое се случи на 18 јуни 1993 година на булеварот "АВНОЈ" бр. 104 во Скопје. Расправијата меѓу Хаџиски и Јошевска почнала напладне во нејзиниот стан. Тој најпрвин почнал да ја дави со раце, а потоа со кристален пепелник ја удрил еднаш по десното рамо и двапати по глава. Потоа со кујнски нож почнал да ја боде во пределот на главата и стомакот.
http://www.globusmagazin.com.mk/?ItemID=227D1A6AE8C74349B809CDE9423D749A

Благоја Ханџиски ли е поранешниот министер што го сменил таборот? Типов бил уапсен, но потоа бил ослободен од притвор и избегал. Осуден е на 20 години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom