Распишани потерници од МВР

Член од
12 март 2009
Мислења
18.957
Поени од реакции
14.559
ЗАТВОРЕНИК ОСЛОБОДЕН СО ЛАЖНО РЕШЕНИЕ ОД СУДОТ
http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=2E21DC2802757F4B8B4ACFEB3B9785D6

e sega ako MVR uapsi nekoj sudija, pak će ripa SDSM , se vršel pritisok na sudot... isto kako aferata so zastaruvanje na soobraćajni prekršoci ....
posebno ke ripat ako se pritvori sudija od taborot na sdsm, a ima i takvi, ako vikaat deka sudstvoto e partizirano 100% poziciski... vsušnost i e partizirano ama od razni partii :confused:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
18.957
Поени од реакции
14.559
да не отварам тема за потерници од Интерпол ..еве имаме нов министер, со м*да, не министерка без м*да, зошто не покрене по Интерпол потерницата ?. НЕМА на потерницата ПАРАФ од Бејли ?
Новиот директор на струшка „Проаква“ е на слика на потерница од Интерпол?!

http://www.mkd.mk/makedonija/naslov
 

escapar3

Оџачар
Член од
18 јануари 2012
Мислења
33
Поени од реакции
31
:angel: Кој е ЗА со мене да прајме анти-терористичка организација :uzi::uzi::uzi::uzi::uzi:
 

escapar3

Оџачар
Член од
18 јануари 2012
Мислења
33
Поени од реакции
31
Оти никој не ме фаќа сериозно, затоа ќе патите
 
J

joe.b

Гостин
Aце Циганот. :vozbud: Порано мислев дека човекот не постои уопште, мислев дека е само легенда, мит.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
18.957
Поени од реакции
14.559
Нема да ме чуди и овој наместо да биде уапсен да да биде унапреден од техничките министри...

 
G

Goldie

Гостин
Нема да ме чуди и овој наместо да биде уапсен да да биде унапреден од техничките министри...

Нема да дојде до тоа не се секирај, и сега знаете каде е ама ќе го уапсите баш ден пред избори а Сител ќе има ексклузивни снимки од апсењето.

Плус тоа што бил на протести против власта не го прави автоматски партиски член на опозиција
 
Член од
12 март 2009
Мислења
18.957
Поени од реакции
14.559
Нема да дојде до тоа не се секирај, и сега знаете каде е ама ќе го уапсите баш ден пред избори а Сител ќе има ексклузивни снимки од апсењето.

Плус тоа што бил на протести против власта не го прави автоматски партиски член на опозиција
што, овие шарениве да не се некоја трета опција :facepalm:
се се знае, и за платениците што ги организираат мигрантите во Идомени...работата е апла фуцк ин браин... се е тоа една збирштина од платеници, едно исто сценарио...
А најлошо е што сега тешко да се избркаат платениците, дури и да се сложат најголемите партии ....
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.043
Поени од реакции
520
Имам едно прашање дали доколку некој осуденик за кривично дело пребегал во странство , би можел на легален начин да си го продолжи пасошот ( пример проневера на пари )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom