Распишани потерници од МВР

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од Macedalien, 24 август 2006.

 1. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.483
  Допаѓања:
  5.349
  ЗАТВОРЕНИК ОСЛОБОДЕН СО ЛАЖНО РЕШЕНИЕ ОД СУДОТ
  http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=2E21DC2802757F4B8B4ACFEB3B9785D6

  e sega ako MVR uapsi nekoj sudija, pak će ripa SDSM , se vršel pritisok na sudot... isto kako aferata so zastaruvanje na soobraćajni prekršoci ....
  posebno ke ripat ako se pritvori sudija od taborot na sdsm, a ima i takvi, ako vikaat deka sudstvoto e partizirano 100% poziciski... vsušnost i e partizirano ama od razni partii :confused:
   
 2. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.483
  Допаѓања:
  5.349
 3. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.483
  Допаѓања:
  5.349
  да не отварам тема за потерници од Интерпол ..еве имаме нов министер, со м*да, не министерка без м*да, зошто не покрене по Интерпол потерницата ?. НЕМА на потерницата ПАРАФ од Бејли ?
  Новиот директор на струшка „Проаква“ е на слика на потерница од Интерпол?!

  http://www.mkd.mk/makedonija/naslov
   
 4. escapar3

  escapar3 Оџачар

  Член од:
  18 јануари 2012
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  30
  :angel: Кој е ЗА со мене да прајме анти-терористичка организација :uzi::uzi::uzi::uzi::uzi:
   
 5. Roy Fokker

  Roy Fokker

  Член од:
  26 септември 2012
  Мислења:
  5.953
  Допаѓања:
  4.132
  правиш клан за кантер ?
   
  На Beric Dondarrion му/ѝ се допаѓа ова.
 6. escapar3

  escapar3 Оџачар

  Член од:
  18 јануари 2012
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  30
  Оти никој не ме фаќа сериозно, затоа ќе патите
   
 7. joe.b

  joe.b Гостин

  Aце Циганот. :vozbud: Порано мислев дека човекот не постои уопште, мислев дека е само легенда, мит.
   
 8. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.483
  Допаѓања:
  5.349
  Нема да ме чуди и овој наместо да биде уапсен да да биде унапреден од техничките министри...

  [​IMG]
   
 9. Goldie

  Goldie Гостин

  Нема да дојде до тоа не се секирај, и сега знаете каде е ама ќе го уапсите баш ден пред избори а Сител ќе има ексклузивни снимки од апсењето.

  Плус тоа што бил на протести против власта не го прави автоматски партиски член на опозиција
   
 10. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.483
  Допаѓања:
  5.349
  што, овие шарениве да не се некоја трета опција :facepalm:
  се се знае, и за платениците што ги организираат мигрантите во Идомени...работата е апла фуцк ин браин... се е тоа една збирштина од платеници, едно исто сценарио...
  А најлошо е што сега тешко да се избркаат платениците, дури и да се сложат најголемите партии ....
   

Сподели преку: