Распишани потерници од МВР

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од Macedalien, 24 август 2006.

 1. Kostur123

  Kostur123

  Член од:
  12 август 2011
  Мислења:
  3.830
  Допаѓања:
  2.028
  Ако не се изврши во дадениот рок застарува. За убиство е 30 години знам. Баш пред некој ден го читав кривичниот закон.
   
 2. Рудници и

  Рудници и ООЗТ Рудници и железарница - Скопје

  Член од:
  9 декември 2009
  Мислења:
  11.235
  Допаѓања:
  16.274
  Убиство 5 до 10 години, тешки кражби 10 и 15 години :cenzura: Најтешките дела - место во собрание.

  Лазо Радески.Живко Радевски е бившиот директор на ИМБ :D

  Или убијте ги!

  На ова налетав за Циганот

  Во 1997 година, Ацо Боцевски алиас Циганот, инаку висок активист во СДСМ ладнокрвно го застрела Сеад Ибраими убивајќи го на лице место, и тоа во сред град пред зградата на Кјуби (ЗОИЛ), сред бел ден. Циганот не се ни обидел да избега од местото на убиството, туку и се предал на полицијата. На судењето се обидел да се извлече со глумење на ментална неспособност, но тоа не му успеало. Добил 15 години затворска казна. Сепак, додека пресудата не стане правосилна, судот одлучил да го пушти Циганот на слобода. Ова е време кога Црвенковски е премиер на РМ. Со помош на својот шеф Црвенковски, на Ацо Боцевски му се отвора пат надвор од државата. Иако осуден, Циганот си заминува од Македонија, и од тогаш никој наводно не го видел ниту слушнал за него. Дојави има дека Циганот е во Солун или во Аргентина. Ние дознаваме нешто поинакво...

  [​IMG][​IMG]

  Ацо Боцевски - Циганот денес е виден во Скопје, и тоа во зградата на МРТВ, одделот на МВР каде што се издаваат лични карти и патни исправи. Забележан е чекајќи за својот пасош кој му бил нарачан по итна постапка. Интересно е што на сајтот на МВР стои јавна потерница по овој човек, а тој пак слободно се шета по просториите на МВР. Кој му дозволил на Ацо Боцевски да подига Македонски документи? Кој му обезбеди пристап до овие услуги? Дали Бранко Црвенковски пак ги има повлечено своите врски за овој убиец да може слободно да се шета по нашите улици? Веројатно јавноста никогаш нема да знае.

  Фотографијава е земена од мониторот во просториите на МВР кој служи за повикување на граѓаните кои чекаат патни исправи по итна постапка. Ја поставам како доказ за гореспомнатото.
   
  На Storms, Ickarus, Dimitar171 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. ACTION

  ACTION

  Член од:
  28 мај 2009
  Мислења:
  3.370
  Допаѓања:
  3.960
  Ха , ако ги има сите на тој список кој се криминалци и кои се бараат најмалце усте 100 страни треба да зафатат на темава :)
  --- надополнето: 4 ноември 2012 во 17:04 ---
  има еден баци го викаат на пасоши е во мтв а иначе предходно работеше у кујна на битпаза у станицата :LOL:
   
 4. Werther

  Werther Гостин

  А оној Бранко што го амнестираше,татко му што бил висок функционер во СДСМ како се викаше,имал извршено повеќе обиди за убиство и тоа на 18-19 години стока една од 2 метра со долга,мрсна коса?
   
 5. HITCH

  HITCH Гостин

  Темава не е иста со оваа?
   
  На Somnitelno Lice* и Xibalba им се допаѓа ова.
 6. Kostur123

  Kostur123

  Член од:
  12 август 2011
  Мислења:
  3.830
  Допаѓања:
  2.028
  Затоа сега се модернизираа, прават убиства без суд.
   
 7. leandra

  leandra Модератор

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  23.600
  Допаѓања:
  38.378
  Да, само првите двајца се нови и први на листа. Ilumious; спој ја темава ако не.
  --- надополнето: 4 ноември 2012 во 17:18 ---
  Епа дечки, крадете, убивајте, силувајте, овде нема закони:facepalm:
  И за ова циганов глеј шо ти е политика, срамота!
   
  На HITCH му/ѝ се допаѓа ова.
 8. TM88

  TM88

  Член од:
  9 септември 2008
  Мислења:
  706
  Допаѓања:
  253
  А каква врска има ако застарува не разбирам ? демек ако застари готово веќе нема да им важи или што ?
   
 9. NikolaMKD91

  NikolaMKD91 Гостин

  Даравелски си има бизниси и во Скопје и Куманово, непречено си работи човекот, и партија едно време финансираше во Македонија, јавна тајна е дека демократска десница партијата на Филип Петровски со негови пари се финансираше.
   
  На leandra му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Рудници и

  Рудници и ООЗТ Рудници и железарница - Скопје

  Член од:
  9 декември 2009
  Мислења:
  11.235
  Допаѓања:
  16.274
  Александар Верушевски и тато Зоран, шеф во ДБК и сега професор на ФОН.По потекло се од Струга, тој период во Струга и околината скоро и да немаше кафич да не беше рекетиран или пробано рекет од малиот, ама не помина славно во Охрид и Дебар.
  [​IMG][​IMG]
   
  На Colt Willcox, TITTANIK, Filmakedon и уште 3 други им се допаѓа ова.
 11. cige

  cige Гостин

  Сите шќипонци на листава. Абе ги местат.
   
  На Strider и Verdict им се допаѓа ова.
 12. Kostur123

  Kostur123

  Член од:
  12 август 2011
  Мислења:
  3.830
  Допаѓања:
  2.028
  Нема да се извршува. Сите процедури ќе се стопираат.
   
 13. NikolaMKD91

  NikolaMKD91 Гостин

  И нив ќе ги амнестираат кај и да е ...
   
 14. TM88

  TM88

  Член од:
  9 септември 2008
  Мислења:
  706
  Допаѓања:
  253
  Сакаш да кажеш ако не ги најдат криминалциве по некое време дека после може да излезат и во јавност без да бидат уапсени ?
   
 15. dajm

  dajm

  Член од:
  13 март 2009
  Мислења:
  672
  Допаѓања:
  283
  Како може да застари кога сите овие лепотани имаат судска одлука или нивните дела се водат во судовите. Дело може да застари само ако навремено не е судски процесуирано.
   

Сподели преку: