Распишани потерници од МВР

Член од
12 август 2011
Мислења
3.830
Поени од реакции
2.028
Има и такво нешто во нашиот правен систем? За убсиство и силување да застари дело?
Даравелски не се крие, си има бизниси во Белград, слободен човек си е.
Ако не се изврши во дадениот рок застарува. За убиство е 30 години знам. Баш пред некој ден го читав кривичниот закон.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.238
Поени од реакции
16.284
Убиство 5 до 10 години, тешки кражби 10 и 15 години :cenzura: Најтешките дела - место во собрание.

Дека е така, последен на свој грб почувствува Миле Хаџиски. Претходно, од списокот за потреаги на МВР беа избришани и сериските убијци Живко Радевски и Владо Таневски.
Лазо Радески.Живко Радевски е бившиот директор на ИМБ :D

Ако ги видите гнасиве некаде пријавете, особено првите двајца.
Или убијте ги!

На ова налетав за Циганот

Во 1997 година, Ацо Боцевски алиас Циганот, инаку висок активист во СДСМ ладнокрвно го застрела Сеад Ибраими убивајќи го на лице место, и тоа во сред град пред зградата на Кјуби (ЗОИЛ), сред бел ден. Циганот не се ни обидел да избега од местото на убиството, туку и се предал на полицијата. На судењето се обидел да се извлече со глумење на ментална неспособност, но тоа не му успеало. Добил 15 години затворска казна. Сепак, додека пресудата не стане правосилна, судот одлучил да го пушти Циганот на слобода. Ова е време кога Црвенковски е премиер на РМ. Со помош на својот шеф Црвенковски, на Ацо Боцевски му се отвора пат надвор од државата. Иако осуден, Циганот си заминува од Македонија, и од тогаш никој наводно не го видел ниту слушнал за него. Дојави има дека Циганот е во Солун или во Аргентина. Ние дознаваме нешто поинакво...Ацо Боцевски - Циганот денес е виден во Скопје, и тоа во зградата на МРТВ, одделот на МВР каде што се издаваат лични карти и патни исправи. Забележан е чекајќи за својот пасош кој му бил нарачан по итна постапка. Интересно е што на сајтот на МВР стои јавна потерница по овој човек, а тој пак слободно се шета по просториите на МВР. Кој му дозволил на Ацо Боцевски да подига Македонски документи? Кој му обезбеди пристап до овие услуги? Дали Бранко Црвенковски пак ги има повлечено своите врски за овој убиец да може слободно да се шета по нашите улици? Веројатно јавноста никогаш нема да знае.

Фотографијава е земена од мониторот во просториите на МВР кој служи за повикување на граѓаните кои чекаат патни исправи по итна постапка. Ја поставам како доказ за гореспомнатото.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.370
Поени од реакции
3.960
Ха , ако ги има сите на тој список кој се криминалци и кои се бараат најмалце усте 100 страни треба да зафатат на темава :)
--- надополнето: 4 ноември 2012 во 17:04 ---
Убиство 5 до 10 години, тешки кражби 10 и 15 години :cenzura: Најтешките дела - место во собрание.


Лазо Радески.Живко Радевски е бившиот директор на ИМБ :D


Или убијте ги!

На ова налетав за Циганот

Во 1997 година, Ацо Боцевски алиас Циганот, инаку висок активист во СДСМ ладнокрвно го застрела Сеад Ибраими убивајќи го на лице место, и тоа во сред град пред зградата на Кјуби (ЗОИЛ), сред бел ден. Циганот не се ни обидел да избега од местото на убиството, туку и се предал на полицијата. На судењето се обидел да се извлече со глумење на ментална неспособност, но тоа не му успеало. Добил 15 години затворска казна. Сепак, додека пресудата не стане правосилна, судот одлучил да го пушти Циганот на слобода. Ова е време кога Црвенковски е премиер на РМ. Со помош на својот шеф Црвенковски, на Ацо Боцевски му се отвора пат надвор од државата. Иако осуден, Циганот си заминува од Македонија, и од тогаш никој наводно не го видел ниту слушнал за него. Дојави има дека Циганот е во Солун или во Аргентина. Ние дознаваме нешто поинакво...Ацо Боцевски - Циганот денес е виден во Скопје, и тоа во зградата на МРТВ, одделот на МВР каде што се издаваат лични карти и патни исправи. Забележан е чекајќи за својот пасош кој му бил нарачан по итна постапка. Интересно е што на сајтот на МВР стои јавна потерница по овој човек, а тој пак слободно се шета по просториите на МВР. Кој му дозволил на Ацо Боцевски да подига Македонски документи? Кој му обезбеди пристап до овие услуги? Дали Бранко Црвенковски пак ги има повлечено своите врски за овој убиец да може слободно да се шета по нашите улици? Веројатно јавноста никогаш нема да знае.

Фотографијава е земена од мониторот во просториите на МВР кој служи за повикување на граѓаните кои чекаат патни исправи по итна постапка. Ја поставам како доказ за гореспомнатото.
има еден баци го викаат на пасоши е во мтв а иначе предходно работеше у кујна на битпаза у станицата :LOL:
 
W

Werther

Гостин
Убиство 5 до 10 години, тешки кражби 10 и 15 години :cenzura: Најтешките дела - место во собрание.


Лазо Радески.Живко Радевски е бившиот директор на ИМБ :D


Или убијте ги!

На ова налетав за Циганот

Во 1997 година, Ацо Боцевски алиас Циганот, инаку висок активист во СДСМ ладнокрвно го застрела Сеад Ибраими убивајќи го на лице место, и тоа во сред град пред зградата на Кјуби (ЗОИЛ), сред бел ден. Циганот не се ни обидел да избега од местото на убиството, туку и се предал на полицијата. На судењето се обидел да се извлече со глумење на ментална неспособност, но тоа не му успеало. Добил 15 години затворска казна. Сепак, додека пресудата не стане правосилна, судот одлучил да го пушти Циганот на слобода. Ова е време кога Црвенковски е премиер на РМ. Со помош на својот шеф Црвенковски, на Ацо Боцевски му се отвора пат надвор од државата. Иако осуден, Циганот си заминува од Македонија, и од тогаш никој наводно не го видел ниту слушнал за него. Дојави има дека Циганот е во Солун или во Аргентина. Ние дознаваме нешто поинакво...Ацо Боцевски - Циганот денес е виден во Скопје, и тоа во зградата на МРТВ, одделот на МВР каде што се издаваат лични карти и патни исправи. Забележан е чекајќи за својот пасош кој му бил нарачан по итна постапка. Интересно е што на сајтот на МВР стои јавна потерница по овој човек, а тој пак слободно се шета по просториите на МВР. Кој му дозволил на Ацо Боцевски да подига Македонски документи? Кој му обезбеди пристап до овие услуги? Дали Бранко Црвенковски пак ги има повлечено своите врски за овој убиец да може слободно да се шета по нашите улици? Веројатно јавноста никогаш нема да знае.

Фотографијава е земена од мониторот во просториите на МВР кој служи за повикување на граѓаните кои чекаат патни исправи по итна постапка. Ја поставам како доказ за гореспомнатото.
А оној Бранко што го амнестираше,татко му што бил висок функционер во СДСМ како се викаше,имал извршено повеќе обиди за убиство и тоа на 18-19 години стока една од 2 метра со долга,мрсна коса?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.830
Поени од реакции
2.028
Затоа сега се модернизираа, прават убиства без суд.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
38.383
Темава не е иста со оваа?
Да, само првите двајца се нови и први на листа. Ilumious; спој ја темава ако не.
--- надополнето: 4 ноември 2012 во 17:18 ---
Ако не се изврши во дадениот рок застарува. За убиство е 30 години знам. Баш пред некој ден го читав кривичниот закон.
Епа дечки, крадете, убивајте, силувајте, овде нема закони:facepalm:
И за ова циганов глеј шо ти е политика, срамота!
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
706
Поени од реакции
253
Ако не се изврши во дадениот рок застарува. За убиство е 30 години знам. Баш пред некој ден го читав кривичниот закон.
А каква врска има ако застарува не разбирам ? демек ако застари готово веќе нема да им важи или што ?
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Има и такво нешто во нашиот правен систем? За убиство и силување да застари дело?
Даравелски не се крие, си има бизниси во Белград, слободен човек си е.
Даравелски си има бизниси и во Скопје и Куманово, непречено си работи човекот, и партија едно време финансираше во Македонија, јавна тајна е дека демократска десница партијата на Филип Петровски со негови пари се финансираше.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.238
Поени од реакции
16.284
А оној Бранко што го амнестираше,татко му што бил висок функционер во СДСМ како се викаше,имал извршено повеќе обиди за убиство и тоа на 18-19 години стока една од 2 метра со долга,мрсна коса?
Александар Верушевски и тато Зоран, шеф во ДБК и сега професор на ФОН.По потекло се од Струга, тој период во Струга и околината скоро и да немаше кафич да не беше рекетиран или пробано рекет од малиот, ама не помина славно во Охрид и Дебар.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
706
Поени од реакции
253
Нема да се извршува. Сите процедури ќе се стопираат.
Сакаш да кажеш ако не ги најдат криминалциве по некое време дека после може да излезат и во јавност без да бидат уапсени ?
 
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
283
Како може да застари кога сите овие лепотани имаат судска одлука или нивните дела се водат во судовите. Дело може да застари само ако навремено не е судски процесуирано.
 
На врв Bottom