Распишани потерници од МВР

Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Како може да застари кога сите овие лепотани имаат судска одлука или нивните дела се водат во судовите. Дело може да застари само ако навремено не е судски процесуирано.
И судската одлука застарува, прочитај во кривичниот законик.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
80% од овие се Албанци.....сигурно е лага, како можи ова малцинство кое е најугнетувано во МК да прави вакви дела? Македонците се криви, на овие им е монтирано обвинението....:tapp:
 
W

Werther

Гостин
Александар Верушевски и тато Зоран, шеф во ДБК и сега професор на ФОН.По потекло се од Струга, тој период во Струга и околината скоро и да немаше кафич да не беше рекетиран или пробано рекет од малиот, ама не помина славно во Охрид и Дебар.
Овој еднаш го видов имаше еден ланец златен Scania V8 да шлепаш со него.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.229
Не е до толку битно што има толку многу албанци, најбитно е што некој не сака ни да ги фати тие албанци,
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.560
Освен ова,
Внимавајте на децата - општини со најмногу педофили

Најмногу педофили живеат во општина Гостивар. По градови, во Скопје има најмногу, 15 педофили. Најголем дел од нив живеат во Шуто Оризари
Гостивар е македонската општина со најмногу лица заведени во Регистарот за педофили на Министерството за труд и социјала. Според податоците кои може да се најдат таму, на територијата на општина Гостивар, живеат дури 13 лица осудувани поради дела кои вклучуваат педофилија и трговија со малолетници.
По градови, метрополата е градот со најмногу вакви престапници. Дури 15 лица осудувани за дела поврзани со педофилија живеат во Скопје. Најмногу, од нив, четворица живеат во општина Шуто Оризари. По двајца има во Центар, Ѓорче Петров, Гази Баба и Сарај, а педофили живеат и во општините Аеродром, Бутел, Чаир и Сопиште.
Деветмина осудени за дела против малолетници има во Прилеп, а осуммина во Штип. Седум лица во Регистарот за педофили пишува дека живеат во Кичево, шест во Велес, по четири лица во Куманово и Струмица.
Регистарот на педофили функционира од почетокот на јуни годинава
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.857
Поени од реакции
6.494
Од овие прикажаниве 75% се Муслимани како што приметувам по имињата и презимињата ..... а во најголем дел се Албанци и чат-пат по некој Бошњак...
Мада сигурно едно половина од сите овие криминалци слободно си се шетаат низ државичкава и никој не ги бара...
Инаку че протестујем шта све су турили Аљбанце, а они су 25% они ни су 75% у државу и плус они су били на подрум .......... чичко Клинтоооооооонннн !
 
H

HoT IcE

Гостин
Пропаганда е тоа за Даравелски у Белград, секој ден е кај мене на кафе у 8, цела моја фамилија работи на Царина, да живее Драган! :icon_lol:
Не га давамо ми Кумановци, нека га тражив колко сакав:icon_mrgr:
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
306
29 од 41 се албанци. 71%

А од вкупното население се да речеме 20%...абе мирен народ

ОФ:
командант БРЕЗА .:pos::pos: ќе прснам
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.963
Поени од реакции
195.484
Zasto ovie pedofilive ne gi soberat I da gi istovarat Sibir negde?

Zasto registri, gluposti, samo da se trosat pari za bez vrska. Mozda malce hitlerovsko resenievo ama za takvi luge nema opravanje, psihijatar mi ima kazano, lazgi se muabetite demek imalo lek, terapii, ne znam shto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom