Распишани потерници од МВР

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од Macedalien, 24 август 2006.

 1. Kostur123

  Kostur123

  Член од:
  12 август 2011
  Мислења:
  3.830
  Допаѓања:
  2.028
  Да
   
 2. TM88

  TM88

  Член од:
  9 септември 2008
  Мислења:
  706
  Допаѓања:
  253
  Ејјјј тоа е многу тапа не сум знаел...
   
 3. Kostur123

  Kostur123

  Член од:
  12 август 2011
  Мислења:
  3.830
  Допаѓања:
  2.028
  И судската одлука застарува, прочитај во кривичниот законик.
   
 4. Moon Child

  Moon Child Гостин

  Да им се сотре семката.
   
  На Мацата му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Беркут

  Беркут независен експерт

  Член од:
  12 април 2010
  Мислења:
  9.636
  Допаѓања:
  14.217
  Најголемите криминалци се на клучни позиции. Овие се андерграунд.
   
  smihajlo, PurplePuma, Ilumious и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Riki_AMG///

  Riki_AMG/// Kajgana's Heroj Ulice

  Член од:
  28 ноември 2010
  Мислења:
  2.687
  Допаѓања:
  1.740
  80% од овие се Албанци.....сигурно е лага, како можи ова малцинство кое е најугнетувано во МК да прави вакви дела? Македонците се криви, на овие им е монтирано обвинението....:tapp:
   
  На Strider и Psyside им се допаѓа ова.
 7. Werther

  Werther Гостин

  Овој еднаш го видов имаше еден ланец златен Scania V8 да шлепаш со него.
   
  PurplePuma, Morgan Freeman, Cold Breath и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Zaphod Beeblebrox

  Zaphod Beeblebrox Поранешен покул Божино

  Член од:
  7 јуни 2008
  Мислења:
  16.547
  Допаѓања:
  20.963
  Не е до толку битно што има толку многу албанци, најбитно е што некој не сака ни да ги фати тие албанци,
   
 9. leandra

  leandra Модератор

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  23.600
  Допаѓања:
  38.378
  Освен ова,
  Внимавајте на децата - општини со најмногу педофили

  [​IMG]Најмногу педофили живеат во општина Гостивар. По градови, во Скопје има најмногу, 15 педофили. Најголем дел од нив живеат во Шуто Оризари
  Гостивар е македонската општина со најмногу лица заведени во Регистарот за педофили на Министерството за труд и социјала. Според податоците кои може да се најдат таму, на територијата на општина Гостивар, живеат дури 13 лица осудувани поради дела кои вклучуваат педофилија и трговија со малолетници.
  По градови, метрополата е градот со најмногу вакви престапници. Дури 15 лица осудувани за дела поврзани со педофилија живеат во Скопје. Најмногу, од нив, четворица живеат во општина Шуто Оризари. По двајца има во Центар, Ѓорче Петров, Гази Баба и Сарај, а педофили живеат и во општините Аеродром, Бутел, Чаир и Сопиште.
  Деветмина осудени за дела против малолетници има во Прилеп, а осуммина во Штип. Седум лица во Регистарот за педофили пишува дека живеат во Кичево, шест во Велес, по четири лица во Куманово и Струмица.
  Регистарот на педофили функционира од почетокот на јуни годинава
   
 10. PIRATIC

  PIRATIC diplomiran klozetar

  Член од:
  26 јануари 2012
  Мислења:
  5.789
  Допаѓања:
  4.525
  Од овие прикажаниве 75% се Муслимани како што приметувам по имињата и презимињата ..... а во најголем дел се Албанци и чат-пат по некој Бошњак...
  Мада сигурно едно половина од сите овие криминалци слободно си се шетаат низ државичкава и никој не ги бара...
  Инаку че протестујем шта све су турили Аљбанце, а они су 25% они ни су 75% у државу и плус они су били на подрум .......... чичко Клинтоооооооонннн !
   
  На Strider и ACTION им се допаѓа ова.
 11. HoT IcE

  HoT IcE Гостин

  Пропаганда е тоа за Даравелски у Белград, секој ден е кај мене на кафе у 8, цела моја фамилија работи на Царина, да живее Драган! :icon_lol:
  Не га давамо ми Кумановци, нека га тражив колко сакав:icon_mrgr:
   
 12. illusi0n

  illusi0n

  Член од:
  1 октомври 2012
  Мислења:
  401
  Допаѓања:
  306
  29 од 41 се албанци. 71%

  А од вкупното население се да речеме 20%...абе мирен народ

  ОФ:
  командант БРЕЗА .:pos::pos: ќе прснам
   
  На Strider му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  77.094
  Допаѓања:
  160.916
  Zasto ovie pedofilive ne gi soberat I da gi istovarat Sibir negde?

  Zasto registri, gluposti, samo da se trosat pari za bez vrska. Mozda malce hitlerovsko resenievo ama za takvi luge nema opravanje, psihijatar mi ima kazano, lazgi se muabetite demek imalo lek, terapii, ne znam shto.
   
  На Pillow Queen, TITTANIK, carvajal и уште 6 други им се допаѓа ова.
 14. cige

  cige Гостин

  Овие сега градат кариера во Швајцарија.
   
 15. DracevoTheCity

  DracevoTheCity Чиста Македонија !

  Член од:
  7 ноември 2008
  Мислења:
  8.382
  Допаѓања:
  8.835
  Од Драчево да не е ? :icon_mrgr:
   

Сподели преку: