Распеани Скопјани

Член од
27 септември 2011
Мислења
185
Поени од реакции
96
Па тебе Грујо да ти се посере во чинија ќе го славиш денот и ќе речеш браво.
Гледаш значи вреѓајки со фрустрирани изливи,сакаш да ме спречиш да изразам критика.И после ќе солиш за слободоумие и диктатури и остали лузерки зборови.
Зошто се ,,ретарди'' луѓево? Ти си среќно вљубен во проектот Скопје 2014? Едноставно е, тоа не им се свиѓа, критикуваат, не можеш ти да им диригираш што да критикуваат. Еден критикува за споменици, друг критикува фудбалери, трет нешто трето... Сите се ретарди што критикуваат?

Ти ретард си ако си протестирал/критикувал против големите македонски неправди? За мене не. Тебе тоа ти смета, нив им смета нешто друго, а тоа не треба веднаш да лепи етикета дека си СДСМ, ДПМНЕ или Сорос.
Епа и вие како поборници за демократија и слобода на критика треба да го поштувате моето право да ги критикувам славејчињава зашто, не пееле пред седиште на ЕУ која јазикот ни го нарече официјален,него си пеат само иста песна со години.Ама не.Од една страна солите демократија и слобода а од друга очи вадите кога некој ќе каже нешто поинаку од вас.Едноставно утка
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Не не, слободно критикувај, јас ти реплицирав ради навредите упатени кон нив (кои секако смееш да ги употребиш нели, тоа спаѓа во граница на култура). Исто реплицирав овде ради етикетите кои веднаш се лепат ако некој нешто критикува во државава, мене искрено тоа ми пречи, сметам дека луѓето не размислуваат со своја глава, туку дека се ограничени, не можат да видат ништо подалеку од својот партиски штаб. Како и да е и тоа е дозволено во демократијата, така да и двајцата сме во право, а далеку дека вадам очи кога некој ќе каже нешто поинакво...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.155
Поени од реакции
25.637
Значи и на форумов функционирате по истиот систем?На секоја критика кон власта, лавина партиски членови без аргументи во заќутување или уништување на информацијата истакнувајќи ја опозиционата обоеност?
Ме интересира дали добивате дневници за ова и дали ги казнувате членовите како ченто кој ве прикажуваат како партија со збир на просто чат пат и проширени членови?
На форумов јас сум присутен затоа што јас така сакам. Не се координирам со никого. Покажување на опозициона обоеност на информација што се продава како неутрална не сметам дека е дискусија без аргументи.
Јас не сум добил дневница од никого, а не ми ни треба. ВМРО-ДПМНЕ не дели пари никому. Ниту еден член не бил казнет за сопствен став доколку тој е изнесен на легитимен начин.
Оваа дискусија нема апсолутно никаква врска со темава, ама ајде. Ако те интересира уште нешто за фукционирањето на ВМРО-ДПМНЕ можеш слободно да ми пишеш ПП да не ја оптоваруваме темава.
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
185
Поени од реакции
96
Не не, слободно критикувај, јас ти реплицирав ради навредите упатени кон нив (кои секако смееш да ги употребиш нели, тоа спаѓа во граница на култура). Исто реплицирав овде ради етикетите кои веднаш се лепат ако некој нешто критикува во државава, мене искрено тоа ми пречи, сметам дека луѓето не размислуваат со своја глава, туку дека се ограничени, не можат да видат ништо подалеку од својот партиски штаб. Како и да е и тоа е дозволено во демократијата, така да и двајцата сме во право, а далеку дека вадам очи кога некој ќе каже нешто поинакво...
Етикети се лепат ради поврзаноста на хоров со одредени структури.Читај поназад чиви деца се славејчињава.Едноставно тоа не е етикета туку демократско размислување и донесување на заклучоци врз основа на факти.Тоа се синови и ќерки на партиски функционери како и на новинари-криминалци и ја доведува во прашање објективноста на критиката(пеењето).Извини ама да речам дека овие распеани ретарди имаат политичка заднина не е ограничување туку факт.И ги нарекувам со погрдни имиња не од немање култура,туку бидејќи они ме нарекуаваат погрдно на неколку наврати(оваа раја е проста,оваа држава е свињарник и тн)Или кога они ме вреѓаат е демократска критика,а јас кога се бранам е диктатура и простотилак.Двојни аршини не е на арно.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Етикети се лепат ради поврзаноста на хоров со одредени структури.Читај поназад чиви деца се славејчињава.Едноставно тоа не е етикета туку демократско размислување и донесување на заклучоци врз основа на факти.Тоа се синови и ќерки на партиски функционери како и на новинари-криминалци и ја доведува во прашање објективноста на критиката(пеењето).Извини ама да речам дека овие распеани ретарди имаат политичка заднина не е ограничување туку факт.И ги нарекувам со погрдни имиња не од немање култура,туку бидејќи они ме нарекуаваат погрдно на неколку наврати(оваа раја е проста,оваа држава е свињарник и тн)Или кога они ме вреѓаат е демократска критика,а јас кога се бранам е диктатура и простотилак.Двојни аршини не е на арно.
Болд 1- Не е демократско размислување, тоа е навреда, ти имаш право на свое мислење, но истото е ограничено со почитување на сите права на другите. Во конкретниов случај ти не изразуваш слободно демократско мислење, туку сторуваш кривично дело навреда. не може секој да вреѓа секој без последици.

Болд 2-Како тоа по дифолт синовите и ќерките ги поистовестуваш со нивните родители. Тоа не ти е базирано на факт , туку на твое просто нагаѓање.

Болд 3- уште една твоја приказна за добра ноќ

Болд 4-Ако ти ги нарекуваш со погрдни зборови оние којшто ги критикуваш и мразиш, со тоа не стануваш различен од нив, туку стануваш ист, еден од нив- ете тоа е факт и проста логика!!!

Болд 5- Двојни аршини не е на арно??? Епа тогаш ме интересира твоето мислење за Латас и Миленко, ама стварно еве искористи го твоето демократско право на изразување на мисла и кажи ми. И кажи ми какво мислење ќе имаш за власта кога ќе го сменат името, а биди сигурен дека ке го сменат.

ПС Ако не запримети мојот пост е критика, изразувам критика а не навредувам. Е тоа е демократско мислење.
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
185
Поени од реакции
96
Болд 1- Не е демократско размислување, тоа е навреда, ти имаш право на свое мислење, но истото е ограничено со почитување на сите права на другите. Во конкретниов случај ти не изразуваш слободно демократско мислење, туку сторуваш кривично дело навреда. не може секој да вреѓа секој без последици.

Болд 2-Како тоа по дифолт синовите и ќерките ги поистовестуваш со нивните родители. Тоа не ти е базирано на факт , туку на твое просто нагаѓање.

Болд 3- уште една твоја приказна за добра ноќ

Болд 4-Ако ти ги нарекуваш со погрдни зборови оние којшто ги критикуваш и мразиш, со тоа не стануваш различен од нив, туку стануваш ист, еден од нив- ете тоа е факт и проста логика!!!

Болд 5- Двојни аршини не е на арно??? Епа тогаш ме интересира твоето мислење за Латас и Миленко, ама стварно еве искористи го твоето демократско право на изразување на мисла и кажи ми. И кажи ми какво мислење ќе имаш за власта кога ќе го сменат името, а биди сигурен дека ке го сменат.

ПС Ако не запримети мојот пост е критика, изразувам критика а не навредувам. Е тоа е демократско мислење.
Извртуваш работи.
1,Не е навреда ако некој сметам за соросоид.Тоа е факт.они се членови таму
2,По дифолт чим они се черки и синчиња на партиски функционери и новинари-криминалци , се поврзани со нив.Тоа е факт.Дури и исти реченици употрбуваат
3,Да си син на фунционери на опозицијата и тоа како имаш партиска заднина
4,Донекаде си во право
5,За Латас и Мленко..ги брукаат сите прави патриоти што си ја сакаат државата.Кога денес некој че каже оној е патриота,на поголем дел од народов му доаѓа помислата на Миленко и Латас.Неможам да се помирам со фактот што ги направија лицето на патриотите.Едноставно по анти патриотско дело немало и ќе нема.Треба да се тргнат од екрани,радиа и се остало и да престанат да се форсираат.Тие се една од најголемите причини на ВМРО за губење на толу гласови.
Не само власта туку било кој ја подржува идејата за менување на име во моите очи е предавник на своите предци и на своите поколенија.Зашто позади менување на името има многу подлабока работа од самото име.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Извртуваш работи.
1,Не е навреда ако некој сметам за соросоид.Тоа е факт.они се членови таму
2,По дифолт чим они се черки и синчиња на партиски функционери и новинари-криминалци , се поврзани со нив.Тоа е факт.Дури и исти реченици употрбуваат
3,Да си син на фунционери на опозицијата и тоа како имаш партиска заднина
4,Донекаде си во право
5,За Латас и Мленко..ги брукаат сите прави патриоти што си ја сакаат државата.Кога денес некој че каже оној е патриота,на поголем дел од народов му доаѓа помислата на Миленко и Латас.Неможам да се помирам со фактот што ги направија лицето на патриотите.Едноставно по анти патриотско дело немало и ќе нема.Треба да се тргнат од екрани,радиа и се остало и да престанат да се форсираат.Тие се една од најголемите причини на ВМРО за губење на толу гласови.
Не само власта туку било кој ја подржува идејата за менување на име во моите очи е предавник на своите предци и на своите поколенија.Зашто позади менување на името има многу подлабока работа од самото име.
Ченто сопри додека е време....ти изгледа нов си на форумов....тука има членови кои се што е против владата е нивен сојузник....така да тие би направиле и пакт со ѓаволот,само за да се плука по власта.

И затоа прекини да се замарш со нив,и остај ги бидејќи нив факти не ги интересираат(макар и на нотар да се заверени)...нив уште им го перат мозокот со "демократија"...само забораваиле дека тие што се борат за демократија газат преку живи луѓе,само за да се докопаат до функција.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058

еее со ова ме навредија , па овие освен што биле најпаметни за сегашните случувања они да ти биле и историчари бееееееее
Познавам неколку луѓе од видеово и не можам да се изначудам на тоа што го глеам хахахахахахаха
Незнам дали сте слушнале за невладината МОФ ама овие се од таму и се соросоиди со тапија...
Ова го тврдам зошто и јас едно време бев во МОФ, а иам и другари што се уште членови таму и затоа со сигурност тврдам дека Сорос има умешано прсти...
 
Член од
5 јули 2011
Мислења
34
Поени од реакции
17
Познавам неколку луѓе од видеово и не можам да се изначудам на тоа што го глеам хахахахахахаха
Незнам дали сте слушнале за невладината МОФ ама овие се од таму и се соросоиди со тапија...
Ова го тврдам зошто и јас едно време бев во МОФ, а иам и другари што се уште членови таму и затоа со сигурност тврдам дека Сорос има умешано прсти...
кретеноиди кој од кој...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
Баш ме занима дали ќе глеаме нивни концерт, по повод флагрантните нарушувања на законските одредби, како и на идентитетот на Старата турска чаршија.



Веројатно сметаат дека чаршијата не е баш некое архитектонско културно богатство вредно да се зачува, или пак едноставно никој не им плаќа да пеат таму.

Двојниот аршин на невладините организации одсекогаш ми бил доволен показател за карактерот на заднината од нивните активности.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Нема гајле, кој е против владата е за другите. Факт е тоа. Нема во Македонија неутрални и тоа е само лага од Сорос директ смислена.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
Нема гајле, кој е против владата е за другите. Факт е тоа. Нема во Македонија неутрални и тоа е само лага од Сорос директ смислена.
Ме боли курот дали се против Грујо или не. Што се мене тиче, нека го притегнат кој колку може. Но тоа не би требало на ваквите посерковци да им биде премиса, туку објективно реагирање на сите неправди од тој калибар.

Само веќе ваљда и на врапцине на гранка им е јасно дека имаат двојни аршини.

За џамијана пееја на плоштад?
За турската чаршија?
За џамијана у Тафталиџе?

Гомца, ете тоа се. Можам и у фаца да им го кажам на сите невладини организации и на нивните членови. Ако си и ти од нив - сочуство.
Коа ќе видам една барем да се заинтересира за ваквите проблеми барем со пеесет посто посветеност, од онаа која ја имаат кога ги истражуваат чорапите и шарките од вратата на Грујо, ќе им честитам и ќе се извинам.
Меѓутоа, ова не е од вчера и не сме паднати од Марс.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ме боли курот дали се против Грујо или не. Што се мене тиче, нека го притегнат кој колку може. Но тоа не би требало на ваквите посерковци да им биде премиса, туку објективно реагирање на сите неправди од тој калибар.

Само веќе ваљда и на врапцине на гранка им е јасно дека имаат двојни аршини.

За џамијана пееја на плоштад?
За турската чаршија?
За џамијана у Тафталиџе?

Гомца, ете тоа се. Можам и у фаца да им го кажам на сите невладини организации и на нивните членови. Ако си и ти од нив - сочуство.
Коа ќе видам една барем да се заинтересира за ваквите проблеми барем со пеесет посто посветеност, од онаа која ја имаат кога ги истражуваат чорапите и шарките од вратата на Грујо, ќе им честитам и ќе се извинам.
Меѓутоа, ова не е од вчера и не сме паднати од Марс.
Не сум дел од нив, далеку од тоа. :)

Факт е дека се замараат со стварно безвезе прозападни глупости како заштита на животни заради крзно што ги убиваат, окупирај Волстрит сакаа во Скопје и слично. Треба повеќе за работи кои нас стварно не тангираат, кои се дел од нашето општество. Западњаците немаат проблеми како нас, ги решила одамна, сеа се занимаваат со такви работи. Некои невладини си тераат мода и ги следат нив од западот. Ама сепак да кажеш дека сите невладини прават цело време глупи работи не потребни е генерализација. Повеќето и не се ни прикажани во медиумите, посебно тие што не им одговараат ни на владата, ни на опоцизијата. Кај нас се е за интереси. Кога некој ќе се буни за нешто за кои се криви и 2те страни и неможе да се направи колку-толку кривец за ситуацијата - не се прикажува. Идиотска држава...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Баш ме занима дали ќе глеаме нивни концерт, по повод флагрантните нарушувања на законските одредби, како и на идентитетот на Старата турска чаршија.



Веројатно сметаат дека чаршијата не е баш некое архитектонско културно богатство вредно да се зачува, или пак едноставно никој не им плаќа да пеат таму.

Двојниот аршин на невладините организации одсекогаш ми бил доволен показател за карактерот на заднината од нивните активности.
Стварно треба да ги интересира ова. Чаршијата е нивен реон, они таму се изолирани и поштедени од остатокот од градот, во кој преовладуваат затуцани простаци без слух за нивната прогресивност и интелект.

Не знам како може да седат мирни и да не го разбуди нивниот далеку познат бунтовен дух ова сквернавење на нивното катче. Мора да се организира нешто во ГЕМ клубот по повод оваа ситуација. , Добра прилика би било уште ќе го оправдаат епитетот “храбри и бестрашни’’ и да потсетат на нивните денови кога со востаниците на Архи Бригадата ги посраа сите авторитети..
Еве ја и песна би бим предложил

 

Kajgana Shop

На врв Bottom