Распеани Скопјани

Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Можда ја има темава негде ако ја има се извинувам али морам да прашам за распеаниве Скопјани. Што им е целта на тие 15-тина души ,за што се борат ,што сакаат да докажат?? Баш денес на ју-туб ги гледам и неможам да им се изначудам што им е поетава на нивново пеење..Пеат против Коце пеат пред влада,пеат пред црква што сакаат ? Изгледаат како остатоци од Хипи движењето како издрогирани цели соживеани со песната цели у транс богда чува.Очигледно друга работа немаат освен да пеат по улици,бар да се залагаат за нешто вистинско па и некако да ги развереш али вака тешко.Мене ми се баш онака млади луѓе без иднина кој се членови на сите онакви ''невладини организации'' за на права ова она или тоа бла бла бла ,седат по паркови до 4-5 саат пијат пива и сабајле ќе им текне еј ајде да пееме пред црква?! Памет еден сачувај боже. Што мислите вие околу овие Распеани Скопјани имаат ли некаква цел или??

П.с темава ја пишав во музика бидејки ипак пеат па и тоа е музика а на друго место и не ми личеше да ја ставам.:)
 
V

Vollstandig

Гостин
Jaс од денот кога го здогледав првиот клип на јутуб од надувани упс, распеани скопјани, па до денес, верувај, се чудам која им е поентата на тоа!
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Пеат за СОРОС тоа им е целта. Мора кодошот Милчин да ги оправда парите што ги добива од странство, па креираат вакви групи...
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
ахаххахаххахахха мн се смешни бе што е со овие хахахаххахаха ама за некој ствари имаат да ти кажам и поента ама мн смешно изгледаат хахахха на што личат бе хахах
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723

еее со ова ме навредија , па овие освен што биле најпаметни за сегашните случувања они да ти биле и историчари бееееееее
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
346
Поени од реакции
146
Единствената нивна цел е да критикуваат....
O yea, plasma TV, my lord!
...ЛоЛ...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
А што им фали ? На одличен уникатен начин протестираат против се што не чини во државата, а има многу. Чепкаат и таму каде што на 90% им е страв, а го делат и истото мислење, а тоа е црквата. Алал да им е, толку од мене :cuc:
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Видеава се од 2009/2010, шо значи од дамна.Незнам дали пеат уште, така да не вреди да коментирам
 

Violent Femme

I am as lovely as a dream in stone..
Член од
27 мај 2011
Мислења
725
Поени од реакции
525
Видеава се од 2009/2010, шо значи од дамна.Незнам дали пеат уште, така да не вреди да коментирам
Пеат вчера настапуваа на школка во парк :)
--- надополнето: Oct 12, 2011 1:47 PM ---
инаку повеќето од нив ги знам и знам дека се како секој обичен хор-можеби и полоши само што имаат малце повеќе пари па ги форсираат многу не се којзнае што може да се каже дека се ништо ама си имаат спонзорчиња и ги туркаат :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom