Распеани Скопјани

Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
500 денари од едно јавување! Не е тоа дневница? Реков, аргументирано ;) Башка, се работеше за студенти од внатрешноста, ниту еден од нив се уште немаше побарано вработување, а за тоа дека добиле ветувања, сеедно е, зошто не менува ништо во фактот дека им беа делени дневници. Нема потреба да се докажувам и покажувам повеќе. Благодарам!
500 денари за една минута? :D Стварно поверува во ова? ВМРО-ДПМНЕ успева работи како автобуски превоз да ги извади како донација и ќе давала некому 500 денари за минута дневно. При живи и здрави 40 илјади луѓе што директно ги вработила и уште 200 илјади кои се татковци, мајки, деца, сопружници, браќа, сестри и останата потесна фамилија на првиве. Кои ќе ја завршат истата работа бесплатно без никаков приговор. Те имаат зезано познаниците.
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
500 денари за една минута? :D Стварно поверува во ова? ВМРО-ДПМНЕ успева работи како автобуски превоз да ги извади како донација и ќе давала некому 500 денари за минута дневно. При живи и здрави 40 илјади луѓе што директно ги вработила и уште 200 илјади кои се татковци, мајки, деца, сопружници, браќа, сестри и останата потесна фамилија на првиве. Кои ќе ја завршат истата работа бесплатно без никаков приговор. Те имаат зезано познаниците.
Eeeee како во старите „добри“ времиња кога ВМРО беше држава во држава...:D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Како и еден сличен пост во глупи трендови од социјални мрежи, така и овде со исто мислење. Сите тие се чоеци желни за внимание кои форсираат одредено дејствување. Имаат некои приврзаничиња кои свршуваат на нив и ги воздигаат на ниво на надчовечки креации. Обавезно фрчат статуси поврзани со политики. И покрај тоа што заглавиле некаде далеку по маргините на Југославија, си земаат за храброст да го подронуваат македонцкото, да го плукаат постојано како тоа не чини, како оваа земја не одговара на нивните интелектуални капацитети, како тоа нивниот труд, залог, јачина, некаде надвор ќе биди ценет и оплоден најмногу како што заслужува. Како што кажа Сусаро, музиката секогаш ја дигаат на ниво на кантар/мерило за памет и мудрост. Дури еднаш Топов се осмели на статус каде имав пишано виц да коментира, како тоа вицот не бил мудар, а сум имал јас профил слика од Јак Куртис(Џој Дивижн). Види богати, ама ми легна и убо сум го слизнал во коментар. Музиката е еден вид на нектар, напивка која на сите ни е потребна. Како што секогаш сакаме да пиеме по нешто различно, час густи сок, час газиран, час вино, час пиво, така и тука. Во различноста е убавината и посебноста на едно внатрешно исполнување. Треба да се почитува од добра електро песничка, до гајда и ќемане. Уште поконкретно во 103ка има добар дел од шлајмот. Од тука и пошироко баздат сите смредеи. Што се однесува до распеани скопјанки, Соња.......остај ти та работа. Ко нема да се најди некој будала дури пеат да му го наврти и салам да ги измоча од гла до петици.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Остај то, пеј та плавата со мостот и еврата ми стана куров на нејзе :icon_lol: ?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
500 денари за една минута? :D Стварно поверува во ова? ВМРО-ДПМНЕ успева работи како автобуски превоз да ги извади како донација и ќе давала некому 500 денари за минута дневно. При живи и здрави 40 илјади луѓе што директно ги вработила и уште 200 илјади кои се татковци, мајки, деца, сопружници, браќа, сестри и останата потесна фамилија на првиве. Кои ќе ја завршат истата работа бесплатно без никаков приговор. Те имаат зезано познаниците.
:tapp:
А што ако ти кажам дека и јас бев еден од нив? Можеш да речеш - лажам, и никаде не одиме. И да не ми веруваш ти, и да не ми веруваат другите, не можеш да направиш да заборавам! Освен, ако не пробаш да ми ја избришеш меморијата. ;)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
:tapp:
А што ако ти кажам дека и јас бев еден од нив? Можеш да речеш - лажам, и никаде не одиме. И да не ми веруваш ти, и да не ми веруваат другите, не можеш да направиш да заборавам! Освен, ако не пробаш да ми ја избришеш меморијата. ;)
Тогаш можам да се кладам дека зборуваш за периодот 2006-2008, а почетниот пост што ми го цитира со кој започна муабетов ми беше напишан во 2011. :)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Тогаш можам да се кладам дека зборуваш за периодот 2006-2008, а почетниот пост што ми го цитира со кој започна муабетов ми беше напишан во 2011. :)
Тоа да, веќе реков:
им беа давани дневници за да се јавуваат во емисијата „Бумбар“ на Сител (на времето) и да делат „Бумбари“ - секако - бели за се што власта ќе направи.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.229
Поени од реакции
45.345
офф тугоо... десоросоизацијата на Груевски што резултираше со создавање на најголемиот активен Соросов калифат во Европа.

Сите згрешивме што не ги претепавме и дозволивме идеите и фиксациите на овие слаби и грди луѓенца, на овој генетски оптадок да го водат општествово денеска.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
Синдромот за распеан скопјанин.

Распеаниот скопјанин е најчесто млад момак растен во урбана средина, дете од асфалтот што би рекле. Он светот го сфаќа како глобално село за еднаквост на народите. Има прочитано една статија за трансхуманизам и се прогласува како трансхуманист. Се бори за правата на елџибитикју+ комјунито, мисли дека религиите и сите нации треба да престанат да постојат зошто се застарена мантра користена на владение на некои моќници. Активно се бори против расистите на кајгана и активно учествува во движењето блек лајвс метер, вајт онес донт. Најчесто нема искочено од Центар или Карпош каде што најчесто живее овој тип на хомосапиенс, омилени места за искачање му се чаршија, лакања и менада, зошто е мултикултуралист и сака да ја доживее источната традиција и да попие еден руски чај во неделното попладне.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.126
Поени од реакции
2.764
Распеаните Скопјани се прашувам јас на какви тешки дроги се???
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Како да стапам во контакт со Сорос да почне и мене да ми плаќа што си певушам ? Те прашувам пошто ти глеам знаеш дека нив ги плаќа па веројатно ти кажал некој нивни член, пошто од друго место како би знаел ? А ти шо не си собереш некоја твоја весела дружина да пеете пред џамии во Арачиново ?
Прашај ги овие дегени како да стапиш во контакт со сатанистот сорос,ваљда уште му го чуваат бројот од мобилниот пошто ги снема во последно време (се наместија на државни функции и го попушија за место во државна администрација и толку од нивните "идеали" за кобајаги подобро општество)
Шарените-Сорос армија.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom