Рамна Земја?

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.264
Поени од реакции
3.619
Чиста среќа што не сме 1000 и некоја година па тој што сега го рекол ова не поминал исто како тој што пред многу години рекол дека замјата е округла.
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Држи место теоријава, за доказ ви требаат следниве препарати:4,5 чашки ракија, 1,5л вино и за крај 2,3 пивца.После ова неколку часа ви е рамна планетата и ве боли тасета за се.Само има мал проблем при овој опит, често се дешава да ве сјеби гравитацијата и на тренутак да излевитирате.Али тоа e друг експеримент за тоа подетално во темата за НЛО или дали сме слетале на Месечина.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.950
Поени од реакции
17.771
Друже, остави ги ова ретардираниве атеисти, јас сум заинтересирана за дискусија.
Инаку за сите скептици, еве ви слика од вселената!

абе истече водата:icon_lol:

Окулу темата,смешно ми е што толку луѓе трошат енергија на небитни работи,не продуктивни и разглабаат теории за нешто што не се разбираат.Изглеав едно од видеата со тешка мука,и не глеам зашто би верувал.Ко прво голем дел од законите во физиката не можат практично да се докажат,пример движење на микрочестички..Али целата технологија се што моментално користите за да ги глеате глупостиве функционираат благодарение на тие претпоставки.И ова со планетата е нешто што лесно може да се докаже,има голема бројка што искочила видела како изглеа земјата,има снимки значи се ви е достапно.
Некој цел живот го поебал за да испитува гравитација,поставувал хипотези и докажувал со разни експерименти и братов вика што ако нема гравитација во 10 минутно видео и 4 ипол милиони луѓе го гледале:facepalm: и веројатно пола од нив му веруваат.Па милион други истражувања кој се напраени благодарение на гравитационите сили како искочиле ко што треба?
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Не му се смејте на човекот, nescafe(членот) беше бетер, он беше убеден дека порано годините се сметале наназад. Па никому ништо жив и здрав си е.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Јас секогаш се трудам да бидам open minded, но побрзо би се сложил на ректален преглед од црнец со ладни раце, отколку да губам време на глупости од тој калибар.
Ајде еден црнец за дечкото :icon_lol:.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.211
Поени од реакции
20.932
Сакав да напишам поопширно, ама заеби. Не вреди на атеисти и сатанисти да им објаснуваш. Иначе, месечината е холограм. Еве како изгледа месечината кога холограмот не функционира како што треба (КЉИК ОВДЕ).

Еве, и Божидар убаво објаснува на темава: https://www.youtube.com/watch?v=2E3FFkvfyMs

Боби човек аман бе, технички факс имаш завршено, зар на едно лого на UN падна?
Нека не те чуди тоа, јас имав колега на постдипломски кој веруваше дека Criss Angel е човек пратен од Господ, со вистински моќи. И тоа на технички факултет.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
И јас мислам дека е рамна земјата. Ко бев мал имаше еден документарец со еден Бушман од Африка и таму во селото еден од авион му фрли шише од пепси, тие сиротите си мислеја богојте дека им го фрлија, и сите се караја за кој да го користи, па овај појде на крајот од светот и го фрли, никој да не можи појќе да го најди. И ете значи на документарец за Африка кажаја дека земјата е плоча со крај шо значи дека е вистина
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
И јас мислам дека е рамна земјата. Ко бев мал имаше еден документарец со еден Бушман од Африка и таму во селото еден од авион му фрли шише од пепси, тие сиротите си мислеја богојте дека им го фрлија, и сите се караја за кој да го користи, па овај појде на крајот од светот и го фрли, никој да не можи појќе да го најди. И ете значи на документарец за Африка кажаја дека земјата е плоча со крај шо значи дека е вистина
Кока Кола беше.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Тука ве чекав. А што ако Земјата во 3Д е топка но ние неможеме да гледаме повеќе од 3 димензии, па уствари Земјата во 4Д е нешто друго, во 5Д фалусовиден објект итн? Think out of the box.
Ај прво нацртај ја во 5 димензии земјата, после прави муабет
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Ваква тема очекував само Бобче да отвори. :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.449
Поени од реакции
58.568
Не му се смејте на човекот, nescafe(членот) беше бетер, он беше убеден дека порано годините се сметале наназад. Па никому ништо жив и здрав си е.
Ми го зеде зборот, баш сакав да го цитирам Ставрогин. Никој не може да го победи Нескафе и неговото сметање на времето, дури ни рамна земја :)
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Боби човек аман бе, технички факс имаш завршено, зар на едно лого на UN падна?
Ама искрено, од она што го имам видено многу голем дел од студентите на технички факултети веруваат и се склони кон теории на заговор и псевдонаука, што е скроз парадоксално и жално.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom