Ракометни трансфери

Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.049
Поени од реакции
1.290

Будучност полека се враќа во врвот на женскиот ракомет,откако ги вратија Радичевиќ и Мехмедовиќ еве сега и Лекиќ ја носат,ги имаат и Лазовиќ и Дамјановиќ(сега Вујовиќ)Раичевиќ...

Топ екипа склопија за следна сезона,спој на младост и искуство.
Дефинитивно ќе атакуваат на титула следна сезона.
Ме интересира колку им се помали платите на "нашиве" во споредба со тоа што го земаа во Вардар. Претпоставувам дека има голем разлика.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
209
Поени од реакции
238
Ме интересира колку им се помали платите на "нашиве" во споредба со тоа што го земаа во Вардар. Претпоставувам дека има голем разлика.
Ама па и сакаат да се блиску до дома. Затоа Пенезиќ и отиде во некој унгарски тим, а не отиде во Ростов. И Лекиќ тука се околу дома.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
871
Поени од реакции
1.770
Каква разлика у пристап, а колку се географски и културолошки блиску до нас. ЖРК Будучност освојувач на преку 60 титули во својата историја, исклучително важен "играч" и во домашни и во интернационални граници. Не смее да нема поддршка и финансии за истиот! Истото важи и за КК Будучност. Истото е случај и во една Унгарија, Ѓер, Ференцварош... да не го споменувам Веспрем, како претставник на машкиот ракомет. Знаат дека е исклучитално важно да се поддржат спортските колективи кои им носеле и им носат успеси и им ги промовираат земјите.

А, ние? Мизерија! РК Вардар мољака за дополнителна финансиска поддршка веќе неколку години и ич на никого не му чуе, Кометал за жал не ни постои веќе и комплетно исчезна од мапата, РК Пелистер веќе речиси 2 декади не е никаков фактор во домашни граници, а да не зборуваме за надвор од нашите граници.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
13.365
Поени од реакции
7.482
што стана со Лазаров, нели ќе доваѓа, во Скопје или Битола ?
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
5.504
Поени од реакции
6.917
Уште еден клуб со финансиски проблеми ЗТР Запорожје им даде одврзани раце на ракометарите за трансфери се откажаа и од Балтилчка лига со играње иако беа први во група.А не беа лош тим ги гледав со Татабања се туркаа до крај клуб како Пелистер во моментов не му е лошо да разгледа потенцијално засилување таму имаше и репрезентативци на Украина
Автоматски споено мислење:

Маркусен во Веспрем
mark.jpg
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
13.365
Поени од реакции
7.482
не ми се јасни овие трансфери сега, во сред сезона ?? Денис веднаш ќе игра во Бундес лига ??
И зошто сега, ако веќе Вардар се растура, а има уште неколку утакмици во група и евентуално Л16, дали можеше да земат на позајмица некој млади македонски репрезентативци ,( подобри од вардаровите мкд деца ), на пример ех вардарецот Поповски??, чисто за добивање искуство на млади мкд репки ???
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
239
Поени од реакции
342
Се живо се повреди на негова позиција, изигра некоја минута овие 3-4 недели и одма фрштат понуди...
Шала на страна, ако е ова точно ќе биде ОК за него да игра повеќе, добро за репката генерално и секако за Вардар пошто нема да биде опција
 
Член од
17 август 2014
Мислења
1.713
Поени од реакции
1.152
Се живо се повреди на негова позиција, изигра некоја минута овие 3-4 недели и одма фрштат понуди...
Шала на страна, ако е ова точно ќе биде ОК за него да игра повеќе, добро за репката генерално и секако за Вардар пошто нема да биде опција
Сосема солидо игра, посебно за негов стандард ретко прави технички грешки дели и по некоја топка, баш го гледав со Штутгарт гости, со Балинген гости имаше 5 од 5, али сепак мислам дека тим со послаби амбиции како Хановер појќе би му одговарал, и Талески и Кузмановски многу рано заминаа Бундеслига, еве за пример Дамгаард кој гази во Магдебург(имаше 12 гола со Штутгарт) до неговата 25-26 година играше во Холстебро Данска лига, па потоа замина во Магдебург, џабе имаш 22-23 години и играш во едни од најаките тимови во Бундес Лига а немаш минутажа на тие години..добро шо мислам дека до крај на сезона се повредени Безјак и Кристијанснон, ќе поигра малце и стекни искуство.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
871
Поени од реакции
1.770
Мислам и дека многу повеќе ќе му годи системот на Ортега во Хановер, него Вигерт во Магдебург.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
1.713
Поени од реакции
1.152
Мислам и дека многу повеќе ќе му годи системот на Ортега во Хановер, него Вигерт во Магдебург.
Не ни комуницират воопшто со Вигерт колку шо можев да заприметам, контакт само со Муса нешто му дели совети..
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.476
Поени од реакции
9.222
Не ни комуницират воопшто со Вигерт колку шо можев да заприметам, контакт само со Муса нешто му дели совети..
Па не знае германски тикварот, како ќе комуницира :icon_mrgr:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.305
Поени од реакции
3.711
Храбро од Кузмановски што остана во Германија, не испадна страшливец како Мојсо да се врати одма по една сезона дома.
Се надевам летово ќе поработи на работите кои му беа слаба страна и дека ќе ја оправи кариерата малце по малце.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
1.713
Поени од реакции
1.152
На врв Bottom