Ракометни трансфери

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од TheTrooper, 30 март 2012.

 1. TheTrooper

  TheTrooper Психијатриски случај

  Член од:
  27 април 2009
  Мислења:
  5.750
  Допаѓања:
  4.482
  Ете една тема кај што може да се дискутира за сите трансфери што се случуваат во ракометот.

  Позначајни потврдени трансфери во овој период се

  Мамелуд од следната сезона е играч на Монпеље.Исто и Метличиќ потпиша со нив поради тешката повреда на Кавтичник.Исто така на оваа екипа ќе се приклучи и Омејер, ама од 2013.

  Kim Ekdahl De Rietz........кој знае како е нашки ова неговото име,од следната сезона место за Нант ќе игра во РНЛ.Мислам дека и голманот на Данска, Ландин потпиша со нив.

  Али остануваат без Лијевски,Биелицки и Чупиќ кои потпишаа за Киелце.За Киелце пред некој месец потпиша и пикерот на хрватската репрезентација Жељко Муса.

  АГ Копенхаген го носи Ким Андерсон од Кил, додека Сигурдсон иде во обратен правец.

  Браќата Жил од следната сезона го напуштаат Хамбург и ќе станат членови на Шамбери.

  Драшко Мрваљевиќ не иде во Металург како што најавуваа.Веќе потпишал со австрискиот Бергенц.

  Има шпекулации дека Лацковиќ преговара со Барселона,а Копљар со Фухе Берлин.Харбок од Чеховски Медведи зборат дека ќе доаѓал во Металург.
   
  На Petar CHELSEA му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SinisteR.

  SinisteR. осми патник

  Член од:
  10 јуни 2011
  Мислења:
  2.565
  Допаѓања:
  5.868
  има шанси Станич да остани во Металург?
   
 3. Tomasino

  Tomasino Дете од старото кино

  Член од:
  19 март 2009
  Мислења:
  8.970
  Допаѓања:
  17.400
  Ако го донесат Харбок во Металург не знам шо да кажам,освен секоја чест за Минчо....
  Еден од најдобрите 10 леви бекови во Европа....
   
  На TheTrooper му/ѝ се допаѓа ова.
 4. TheTrooper

  TheTrooper Психијатриски случај

  Член од:
  27 април 2009
  Мислења:
  5.750
  Допаѓања:
  4.482
  Има добра шанса.Ќе видиме тоа......не се знае,преговараат за тоа,а на Станиќ не му пречи да остане.

  Иначе го заборавив и Вујин кој од оваа година е член на Кил.
   
 5. DracevoTheCity

  DracevoTheCity Чиста Македонија !

  Член од:
  7 ноември 2008
  Мислења:
  8.326
  Допаѓања:
  8.643
  На Дим4е и Pingu им се допаѓа ова.
 6. TheTrooper

  TheTrooper Психијатриски случај

  Член од:
  27 април 2009
  Мислења:
  5.750
  Допаѓања:
  4.482
  Нека ја спојат онда темава :D
  Ќе вртам на втора,трета страна............неам друга работа :icon_mrgr:
   
  На Дим4е му/ѝ се допаѓа ова.
 7. TheTrooper

  TheTrooper Психијатриски случај

  Член од:
  27 април 2009
  Мислења:
  5.750
  Допаѓања:
  4.482
  Марин Шего од Загреб и Ненадиќ од Холстебро потпишале за Висла.
   
 8. wARMAN69

  wARMAN69

  Член од:
  24 декември 2007
  Мислења:
  11.453
  Допаѓања:
  3.861
 9. TheTrooper

  TheTrooper Психијатриски случај

  Член од:
  27 април 2009
  Мислења:
  5.750
  Допаѓања:
  4.482
  Според мене можел и во поголема екипа.Али ај......амбициозни се доста полјациве може ќе ги биде идната година.
   
 10. wARMAN69

  wARMAN69

  Член од:
  24 декември 2007
  Мислења:
  11.453
  Допаѓања:
  3.861
  да,да можел во подобра но ајде..инаку Веспрем преговара со Наџ за замена за Вујин :)
   
 11. Supervisor

  Supervisor .

  Член од:
  28 јули 2008
  Мислења:
  10.785
  Допаѓања:
  3.520
  Загреб тргна пак со бизнисот со играчи сега и Балич ќе си заминува, Веспрем...
   
 12. Kire_bt

  Kire_bt

  Член од:
  2 јануари 2009
  Мислења:
  1.016
  Допаѓања:
  135
 13. fidanmk

  fidanmk

  Член од:
  30 септември 2011
  Мислења:
  2.120
  Допаѓања:
  1.683
  Golmankata Ina Suslina, ke bide novoto zasiluvanje na makedonskiot zenski klub Vardar (y) ..Suslina moze da se smeta za edno od najdobrite golmanki na svetot na vremeto...da potsetime taa nastapuvase za Lada tim koj igrase vo Ligata na sampionite so Kometal Gjorce Petrov..cesto ja gledavme vo salata Kale...
  http://www.time.mk/read/NONE/f2ea800271/index.html
   
 14. TheTrooper

  TheTrooper Психијатриски случај

  Член од:
  27 април 2009
  Мислења:
  5.750
  Допаѓања:
  4.482
  Мануел Штрлек во Киелце
   
 15. Centarski

  Centarski

  Член од:
  19 август 2010
  Мислења:
  1.193
  Допаѓања:
  1.208
  Znaci bravo za ovie Kielce... go donesoa i Strlek!
   
  На Kire_bt му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: