Ракометни трансфери

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Ете една тема кај што може да се дискутира за сите трансфери што се случуваат во ракометот.

Позначајни потврдени трансфери во овој период се

Мамелуд од следната сезона е играч на Монпеље.Исто и Метличиќ потпиша со нив поради тешката повреда на Кавтичник.Исто така на оваа екипа ќе се приклучи и Омејер, ама од 2013.

Kim Ekdahl De Rietz........кој знае како е нашки ова неговото име,од следната сезона место за Нант ќе игра во РНЛ.Мислам дека и голманот на Данска, Ландин потпиша со нив.

Али остануваат без Лијевски,Биелицки и Чупиќ кои потпишаа за Киелце.За Киелце пред некој месец потпиша и пикерот на хрватската репрезентација Жељко Муса.

АГ Копенхаген го носи Ким Андерсон од Кил, додека Сигурдсон иде во обратен правец.

Браќата Жил од следната сезона го напуштаат Хамбург и ќе станат членови на Шамбери.

Драшко Мрваљевиќ не иде во Металург како што најавуваа.Веќе потпишал со австрискиот Бергенц.

Има шпекулации дека Лацковиќ преговара со Барселона,а Копљар со Фухе Берлин.Харбок од Чеховски Медведи зборат дека ќе доаѓал во Металург.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
има шанси Станич да остани во Металург?
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Ако го донесат Харбок во Металург не знам шо да кажам,освен секоја чест за Минчо....
Еден од најдобрите 10 леви бекови во Европа....
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
има шанси Станич да остани во Металург?
Има добра шанса.Ќе видиме тоа......не се знае,преговараат за тоа,а на Станиќ не му пречи да остане.

Иначе го заборавив и Вујин кој од оваа година е член на Кил.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Нека ја спојат онда темава :D
Ќе вртам на втора,трета страна............неам друга работа :icon_mrgr:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Марин Шего од Загреб и Ненадиќ од Холстебро потпишале за Висла.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Според мене можел и во поголема екипа.Али ај......амбициозни се доста полјациве може ќе ги биде идната година.
да,да можел во подобра но ајде..инаку Веспрем преговара со Наџ за замена за Вујин :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Загреб тргна пак со бизнисот со играчи сега и Балич ќе си заминува, Веспрем...
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
Golmankata Ina Suslina, ke bide novoto zasiluvanje na makedonskiot zenski klub Vardar (y) ..Suslina moze da se smeta za edno od najdobrite golmanki na svetot na vremeto...da potsetime taa nastapuvase za Lada tim koj igrase vo Ligata na sampionite so Kometal Gjorce Petrov..cesto ja gledavme vo salata Kale...
http://www.time.mk/read/NONE/f2ea800271/index.html
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Мануел Штрлек во Киелце
 

Kajgana Shop

На врв Bottom