Ракометни трансфери

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Ако одиш по списоците на ЕХФ, тие што се во "првиот список" не значи дека ќе обезбедат пласман туку само дека биле шампиони на својта држава и се пријавиле. Освен првите 10тина на ЕХФ ранг листата сите останати шампиони кои се пријавени немаат гарантиран пласман.
КОа читаш по мк портали и си ненаспан со 15 сати во 5 дена све ке напишиш :D
Точно тоа се екипи шо имаат обезбедено право на учество поради ранкингот на клубовите од тие држави и успеси на европско тло али не и загарантирано место во групна фаза
Доста е можно да направат како мини турнир за овие ко Селфос,Кокс,Татран итн како претходни сезони кога имаше за да можат да доделат поке вајлд карти сепак мислам дека горе-долу се знаат учесниците за следна сезона со 1-2 изненадувања како и претходни години уствари се на се ке извисат 7 екипи од овие по мене
Металург,Еш,Арендал,Шамбери немаат апсолутно никакви шанси за влез тука ке ги стам и Магдебург(зависи од ЕХФ овде дали ке сакаат 3 бундеслигаши во ЛШ) ете нека го додам и Селфос уште едната се надевам не ке е Еурофарм :)
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
КОа читаш по мк портали и си ненаспан со 15 сати во 5 дена све ке напишиш :D
Точно тоа се екипи шо имаат обезбедено право на учество поради ранкингот на клубовите од тие држави и успеси на европско тло али не и загарантирано место во групна фаза
Доста е можно да направат како мини турнир за овие ко Селфос,Кокс,Татран итн како претходни сезони кога имаше за да можат да доделат поке вајлд карти сепак мислам дека горе-долу се знаат учесниците за следна сезона со 1-2 изненадувања како и претходни години уствари се на се ке извисат 7 екипи од овие по мене
Металург,Еш,Арендал,Шамбери немаат апсолутно никакви шанси за влез тука ке ги стам и Магдебург(зависи од ЕХФ овде дали ке сакаат 3 бундеслигаши во ЛШ) ете нека го додам и Селфос уште едната се надевам не ке е Еурофарм :)
Точна ти е мислам претпоставката дека Металург, Еш, Арендал и Селфос се сигурно отпаднати. Исто и Нант кој заврши зад Шамбери. Не се знае со Магдебург, којзнае дали се смириле со ЕХФ германците. А за другите 2 ми се чини битката е меѓу Еурофарм, Кокс, Кристијанштад, Спортинг и Висла Плок (2 од овие ќе отпаднат, 1 ако летне Магдебург).
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
И Бешикташ отпаднал. Ми се чини дека ќе добие една македонска шанса да игра во ЛШ и претпоставувам дека тоа ќе биде Еурофарм Работник. Прашање е само каде би ги играле средбите. Салата во Битола досега не задоволуваше стандарди заради преблиските ѕидови зад головите.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Официјално: Еурофарм добил покана за ЛШ, честито, добро е ова зашто "пулениве" наши ке играат лига шампиони, ајде да видиме со друг тренер и друг тим дали ке покажат нешто ако и во Еурофарм не покажат ништо тогаш значи џабе помата од медиумиве за талентите, мило ми е што Митревски ке има шанса да брани ЛШ, заслужено.
Прашањето е: Дали салата е спремна за ЛШ, океј вентилација и трибини реновираа ама соблекувалните ? И гледам влез на терен уште е од позади голот со мрежи попречен тоа треба да се поправи мое мислење сепак е ЛШ ебате. Убаво ке беше Пелистер да играше ради историјата што ја има и ради атмосферата што ке ја правеа Чкембари па и вечното дерби да се активираше у ракомет ама тоа е што е.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Сенјамин Бурич од Загреб во Нант
Сајад Естеки од Букурешт во Рен

Еурофарм со место во ЛШ одлично е тоа, е сеа изненадување шо Нант не доби учество(а и завршил 4ти немав појма) па тоа место практично Еурофарм го добија уште едно е шо Елверум доби место во топ групите каде ке ги маваат како маче од дирек, екипи ко Спортинг,Висла и Кристијанштад заслужуваат повеке да се во тие групи
Металург,Еш,Арендал,Шамбери немаат апсолутно никакви шанси за влез тука ке ги стам и Магдебург(зависи од ЕХФ овде дали ке сакаат 3 бундеслигаши во ЛШ) ете нека го додам и Селфос уште едната се надевам не ке е Еурофарм :)
Оние шо читаат тема Кладилница ме знаат :D
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Мартиновиќ од Губерсбах најверојатно во Хановер.
Руки на годината во Бундеслигата оваа сезона, 98мо годиште, десен бек, можеби најталентиран Хрватски играч од Дувњак наваму. Ѕвер е малиот и ептен ми е драго што се развива без многу галама и еуфорија околу него. Не скока скалила, едно по едно, ќе биде догодина тепачка кој да го потпише.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.701
Поени од реакции
5.620
Конечно му текна,најдобро да оди во некој послаб клуб во Бундес каде ќе има голема минутажа,го знае и Германскиот јазик така да нема да има проблем.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Перфектно за стагнација со оглед дека го претстави Лагард денеска РНЛ али сеа коа го нема Јакобсен може да добие и шанса плус со новиов тренер сепак со лимитирана минутажа нема напредок
Иначе Целје го собра Силва од Порто на позајмица со право на откуп следната сезона многу интересен играч и голем потенцијал
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.899
Поени од реакции
1.732
Дали Хаукур Прастарсон од Селфос -Исланд имат потпишано предуговор некаде?
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Келце, 3-годишен договор од 2020-2021.
Како овие реализираат толку трансфери и играчи се желни да одат во мал град во Полска да живеат? Секогаш сум се чудел. Сум слушал дека не е добро поврзан градот со транспорт и има повеќе проблеми од што има пример доколку би бил во Варшава. Што е плус тромозење за играчите.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Како овие реализираат толку трансфери и играчи се желни да одат во мал град во Полска да живеат? Секогаш сум се чудел. Сум слушал дека не е добро поврзан градот со транспорт и има повеќе проблеми од што има пример доколку би бил во Варшава. Што е плус тромозење за играчите.
Солени плати за ракометни услови како и соработка со Талант Дујшебаев е мојата претпоставка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom