Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Излезени са у продажба уште пред некој ден.
https://mktickets.mk/event/mkdisl/
Излезени се, ама како и секогаш, за M2-4 и M12-14 не се пуштени во продажба. Јас разбирам спонзори и се (треба реално да има некаква придобивка за спонзорите), ама никаде го нема тоа 100% од најубавите седишта да се резервирани и да не се пуштаат во продажба. Луѓе кои со години, некои и со децении редовно ја следат нашата ракометна репрезентација немаат начин да пристапат до овие седишта.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Излезени се, ама како и секогаш, за M2-4 и M12-14 не се пуштени во продажба. Јас разбирам спонзори и се (треба реално да има некаква придобивка за спонзорите), ама никаде го нема тоа 100% од најубавите седишта да се резервирани и да не се пуштаат во продажба. Луѓе кои со години, некои и со децении редовно ја следат нашата ракометна репрезентација немаат начин да пристапат до овие седишта.
Дали ако одам во Југотон би имало карти сеуште или распродадени се?
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Отпаднаа Томовски, Мартин Манасков, Димитриоски и Серафимов.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Отпаднаа Томовски, Мартин Манасков, Димитриоски и Серафимов.
Не ми јасно до кога ке се чека да му се даде шанса на Томовски, па више ги знаат на памет и Борко и Митревски. Димитриоски исто добар играч не ми јасно зашто не му се даде шанса
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Не ми јасно до кога ке се чека да му се даде шанса на Томовски, па више ги знаат на памет и Борко и Митревски. Димитриоски исто добар играч не ми јасно зашто не му се даде шанса
Објективно гледано, голманите (Борко и Никола) ни беа можеби и најдобрите поединци на последните две големи натпреварувања, па од таму не гледам и некоја потреба да му се даде шанса на Томовски кој е сеуште мошне нестабилен. Димитриоски е интересен играч но во дефанзива е полош играч од Маџовски, па верувам и дека заради тоа не добил место за овој меч. Мене повеќе ме мачи бирањето на Јагуриновски пред Серафимов. Брестовац поради не знам која причина го форсираше Јагуриновски и во Металург, иако не покажа апсолутно ништо оваа сезона и според мене капацитет да игра како бек во сериозна сениорска конкуренција нема. Серафимов МОРА да добива шанса, што порано толку подобро, особено кога крајот на репрезентативната кариера на Кире е на дофат.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
Ке има ли пренос на тв вечер со Исланд или треба стрим да се бара?
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.705
Поени од реакции
5.674
На резултати пишува 21:45,прочитав и на други места вака.
Мислам дека на Телма ќе има студио па после утакмицата затоа на најавата пишува 21:15.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom