Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Ајде плукачи на Манасков да ве чујам сега?!
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Мора некогаш и нас да не прати среќата, редно беше.
Само тешка неконстантност не прати последниве години, скоро секој играч од репрезентацијава е ракометен Озил, една утакмица ќе игра повампирен, пет ќе игра како деца на физичко што мораат ракомет да играат бидејќи врнело надвор за фудбал...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Abe oficial tepavme? Ne mi ja zatvara tekmava na rezultati.. da ne pregleduvaat seuste
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Браво Северњаци, честито победа.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.287
Да си прашам со време... има некоја врска кое место ќе бидеме у групава? Помага за полесна група на ЕП да бидеме први?
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.704
Поени од реакции
5.668
Да си прашам со време... има некоја врска кое место ќе бидеме у групава? Помага за полесна група на ЕП да бидеме први?
Помага во подобар шешир ќе бидеме во извлекување на групите.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Ете, можело и со 6на6, можело и со релативно помлади играчи во составот, можело без Миркуловски, Прибак, Ф.Лазаров и Јоновски, можело на гости кај Исланд каде сме имале еден куп порази до сега.

Да не се залажуваме, не е дека којзнае како одигра нашата репрезентација, но кога се победува без да се брилјира тоа обично е знак за добра екипа која има шанси и за поголеми резултати.

А не одиграа ни лошо, одиграа баш како што кажа Кире, сосема коректен натпревар. 5-1 не функционираше, со ризичните 6-0 со 2 специјалисти дефанзивци успеавме да украдиме победа (ова прашање е колку би ни поминало на првенство, ама против овој незаинтересиран Исланд, кој недоволно ги искористи слабостите на нашата стратегија ни заврши работа).

За пофалба е Георгиевски кој барем 3-4 години немал толку добар натпревар за репрезентација. тој беше првиот клуч на натпреварот. А би рекол вториот клуч е списокот кој го извади Брестовац. Очигледно свесна одлука да се оди само со 3 лево-средни бека во цела екипа, сите од помладата генерација, им се даде јасен знак дека се има доверба во нив и без многу притисок може да играат. И довербата мислам дека вроди со плод. Веројатно повеќе пофалби ќе добие Талески, со клучните голови во последните 10 минути, но мене повеќе впечаток ми остави Кузмановски, кој ми се чини за првпат за репрезентација, одлично "плејмејкерски" си ја одигра офанзивната задача. А "плејмејкер" е реално тоа што ни фалеше во отсуство на Миркуловски, заради што и се одлучуваа и Раул и Лино за 7-6 напад.

Најважно сега е да не се задоволат со ови два бода. Првото место во групата е од исклучително значење како за ждрепката за ЕП2020, така и за "домино ефектите" за идни баражи и квалификациски групи кои следуваат од тоа првенство. За прво место, сега одеднаш имаме реални шанси, битката почнува во Недела во Скопје.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.704
Поени од реакции
5.668
Да примевме гол во последниот напад сега ќе вадевме анализи за тоа колку лошо сме одиграле,сме немале менталитет,немаме никава иднина,бла бла бла.


10 секунди се сменија,сега пак имаме ракометни херои,лавови.
До следен натпревар кога ќе ги плукаме.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.586
Ајде плукачи на Манасков да ве чујам сега?!
Sto da cues be, so 3 kila poser go sutna penalot Deki boj, od avion se gledase deka ke utne, ziva srekja i za nego i za nas sto mu se odbi topkata vo race pa postigna gol nekako.

Da sum trener, abe 20 penala po red neka ima promaseno Kire, vakov penal vo posledni sekundi NIKAD nema da mi sutira Manaskov znaejki go kakov korkach e.

Mnogu bitna pobeda za nas, so pobeda nad Island vo nedela 99 % sme prvo mesto osven ako ne resat pak da idat na ekskurzija na gostuvanjeto vo Turcija, kako sto napravija na ona so Grcija.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Sto da cues be, so 3 kila poser go sutna penalot Deki boj, od avion se gledase deka ke utne, ziva srekja i za nego i za nas sto mu se odbi topkata vo race pa postigna gol nekako.

Da sum trener, abe 20 penala po red neka ima promaseno Kire, vakov penal vo posledni sekundi NIKAD nema da mi sutira Manaskov znaejki go kakov korkach e.

Mnogu bitna pobeda za nas, so pobeda nad Island vo nedela 99 % sme prvo mesto osven ako ne resat pak da idat na ekskurzija na gostuvanjeto vo Turcija, kako sto napravija na ona so Grcija.
Па и да отидат во Истамбул на екскурзија, пак ќе бидеме први ако победиме во недела ради меѓусебен скор.. После само дома си ја плескаме грчка и ќе си :свиркам:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom