Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Не бре... не се пореметил, едноставно немаше на телевизија и немаше кој да го гледа. Само кога не го гледа никој има добри игри :pos: Инаку резултатов е мизерен, шест гола разлика со репрезентација како Романија на домашен терен. Или ги штеделе силите, или нешто стварно не е во ред :raz:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Не бре... не се пореметил, едноставно немаше на телевизија и немаше кој да го гледа. Само кога не го гледа никој има добри игри :pos: Инаку резултатов е мизерен, шест гола разлика со репрезентација како Романија на домашен терен. Или ги штеделе силите, или нешто стварно не е во ред :raz:
Ајде бе па ти, 3 пати по ред го јадевме...добра е победава :pos2:
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Не бре... не се пореметил, едноставно немаше на телевизија и немаше кој да го гледа. Само кога не го гледа никој има добри игри :pos: Инаку резултатов е мизерен, шест гола разлика со репрезентација како Романија на домашен терен. Или ги штеделе силите, или нешто стварно не е во ред :raz:
зошто служат пријателските средби?не толку за резултатот,него да се испробаат нови тактики зададени од новиот тренер,нови играчи,менување на позиција од некои играчи итн...резултатот е во втор план,убаво е згора на тоа да се и победи,но немора,и пораз не е страшно..
важно да се победи кога ќе се броји...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
зошто служат пријателските средби?не толку за резултатот,него да се испробаат нови тактики зададени од новиот тренер,нови играчи,менување на позиција од некои играчи итн...резултатот е во втор план,убаво е згора на тоа да се и победи,но немора,и пораз не е страшно..
важно да се победи кога ќе се броји...
Па ако ме читаш поназад ќе видиш дека пријателските мечеви и не ми се така важни... :)

Ме интересира дали беше некој вчера на мечот. Филип Лазаров има 5 од 7, и има најдобар процент на реализација после Столе Стоилов кој има 3 од 3... Кире дал 12 гола, но дури 7 му се од седум метри, а голманите повторно со слаба вечер со вкупно девет одбрани, пет на Борко (40 минути) и четири на Брестовац (20 минути) :raz: И не ми е јасно зашто Златко Мојсоски добива шанса пред Гоце Георгиевски :raz:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Абе каков Филип Лазаров очигледно има силен глас поради Кире и некои други структури едноставно не го бива и готово.
Не е за репрезентација и крај тоа е оддамна потврдено уште пред Хрватска.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Па ако ме читаш поназад ќе видиш дека пријателските мечеви и не ми се така важни... :)

Ме интересира дали беше некој вчера на мечот. Филип Лазаров има 5 од 7, и има најдобар процент на реализација после Столе Стоилов кој има 3 од 3... Кире дал 12 гола, но дури 7 му се од седум метри, а голманите повторно со слаба вечер со вкупно девет одбрани, пет на Борко (40 минути) и четири на Брестовац (20 минути) :raz: И не ми е јасно зашто Златко Мојсоски добива шанса пред Гоце Георгиевски :raz:
Кога ќе го видим Златко на терен, крв ми капе! Георгиевски баш на вакви утакмици треба да добива шанса за да стекне уште поголемо искуство. Тој е нашата иднина, што го форсираат толку Златко. Се ми се чини да не е Наумче и тој немаше да биде во тимот како и Филип, ама тоа е тоа. Се гураат на нивна слава.
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Па ако ме читаш поназад ќе видиш дека пријателските мечеви и не ми се така важни... :)

Ме интересира дали беше некој вчера на мечот. Филип Лазаров има 5 од 7, и има најдобар процент на реализација после Столе Стоилов кој има 3 од 3... Кире дал 12 гола, но дури 7 му се од седум метри, а голманите повторно со слаба вечер со вкупно девет одбрани, пет на Борко (40 минути) и четири на Брестовац (20 минути) :raz: И не ми е јасно зашто Златко Мојсоски добива шанса пред Гоце Георгиевски :raz:
сигурно знаеш кој е негов брат,истото важи и за Филип:toe:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
сигурно знаеш кој е негов брат,истото важи и за Филип:toe:
Ќире има огормен капитал во репрезентацијата.Доколку тој посака може и татко му да го викне да игра пикер...Вероватно тој капитал не го стекнал кај Червар па шо аматеров (Филипчето) не игра ни со В.В Тиквеш
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Ќире има огормен капитал во репрезентацијата.Доколку тој посака може и татко му да го викне да игра пикер...Вероватно тој капитал не го стекнал кај Червар па шо аматеров (Филипчето) не игра ни со В.В Тиквеш
Сигурно мислиш на авторитет... Има Кире авторитет и кај Червар... но во Металург Филип не добиваше голема минутажа ни кај претходниот тренер :raz:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Абе и Златко и Горгиевски се добри брзи експолизвни само што златко малце е фатен у раце!! Иначе тоие двајца ни се иднината на десно крило!! Само незз зашто не игра Горгиевски дали е повреден или што на страната на рфм пишуваше дека е повикан да игра!! А коа ке бидеме во полн состав ке бидеме убиствени на бековските позии со Пецаковски Мојсовски и Кире!! Само за пикер да го земе Димовски ни фали многу он!!
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ракометарите продолжуваат со подготовките

Македонската ракометна репрезентација продолжува со подготовките за квалификациите за Светското првенство што на 15 и 16 јануари ќе ги одигра во Адана со Литванија и со Турција.Селекторот Љубомир Савевски од денеска располага со 18 играчи откако поради повреди отпаднаа голманот Петар Ангелов и бековите Ацо Јоноски и Дејан Пецаковски. Во следните денови до заминувањето на 12 јануари ќе тренираат преостанатите 18 играчи, а двајца ќе отпаднат пред самото заминување.
- Квалитетот на противниците ни е познат. Турција ја познавам од времето додека бев таму селектор (пред пет години), тогаш сегашниве репрезентативци беа во младинската селекција. Литванија е голема енигма, особено што секоја година менуваат по неколку играчи. Поради нашето реноме и 11 место од СП во Хрватска, тие нас не имаат на дланка. Но, доколку ние одиграме како што треба не би требало да имаме проблеми со двете селекции, изјави селекторот Савевски по денешниот тренинг.
Репрезентативците во следните два дена ќе тренираат по двапати дневно, а слободен ден ќе имаат за Божиќ. Од петок почнува и завршната фаза, а проблем за играчите претставува и студената сала во Кале.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.655
Поени од реакции
9.901
^ Што значи дека на лев бек ќе треба да игра Филип Лазаров,или па Бранко Ангеловски:toe:
а не би било лошо Миркуловски централен,а Мојсоски лев бек,или обратно :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom